Рубрики:

Гроші

04 Липня 2019

ТОП корисних винаходів в області грошей

ТОП корисних винаходів в області грошей

Гроші були придумані дуже давно, але існували вони в різному вигляді. Давайте розглянемо 10 винаходів ХХ століття, які найбільше вплинули на грошову систему світу. Цей список був складений інститутом Да Вінчі. У топ не потрапили дорожні чеки та ігрові автомати, оскільки вони були створені в XIX столітті.

  1. Кредитна картаПерша універсальна кредитка в світі, якою можна було розплачуватись у ресторанах, з'явилася в 1950 році. Її придумав засновник Diners᾽ Club – відомий Френк Макнарма. Таку карту отримали тоді близько 200 клієнтів. Найпопулярнішими брендами на сьогодні вважаються MasterCard, American Express та Visa. До слова, кредитна карта є поширеною фінансовою пасткою, яка призводить до банкрутства через відсутність відчуття готівки.
  2. Штрих-код. Його придумали в кінці 1940 років в штаті Пенсильванія, а саме в Технологічному університеті Дрексела, з метою автоматизації кас в супермаркетах. Оплата покупок тоді займала багато часу і часто при введенні даних про товари допускалися помилки.
  3. Банкомат. Хочете вірте, хочете ні, однак перший банкомат з'явився у 1939 році. Насправді автоматично зняти з рахунку гроші в цьому банкоматі було неможливо, оскільки рахунки не з’єднувалися з пристроєм комп'ютерною мережею. Тому користуватись банкоматами могли лише перевірені клієнти.
  4. Кредит. Як відомо вперше кредитні бюро почали свою роботу в 1937 році. Кількість кредитних компаній в 1970 році становила 2250 у світі! Найбільшою популярністю на даний момент кредитні продукти користуються в США.
  5. RSA-кодування. Шифрування як обов'язкова умова для обміну особистою інформацією за допомогою загальних інформаційних мереж, в тому числі й інтернету, з'явилося в 1983 році. У якості прикладу можна навести придбання товару в інтернет-магазині, коли покупка оплачується кредитною карткою.
  6. Смарт-карта. Перший патент на смарт-карту було видано в 1974 році Роланду Морено. Його ще називають «батьком мікрочіпу». Смарт-карта завдяки мікропроцесору може здійснювати обмін даних з центральним комп'ютером. Також ця карта використовується для здійснення платежів, зберігання відомостей про попередні угоди та отримання інформації від банку.
  7. Електронні бухгалтерські таблиці. Представлені в 1978 році таблиці Дена Брікліна зробили революцію в бухгалтерському обліку, а також заволоділи ринком прикладних програм для ПК. Зараз Excel вважається найбільш популярною електронною таблицею в світі.
  8. Інкасаторський автомобіль. Перша броньована така машина з'явилась ще в 1920 році. Транспортний засіб дозволив безпечно перевозити великі суми грошей. Через 7 років броньований інкасаторський автомобіль був вперше пограбований.
  9. Електронні гроші. Федеральний Резервний Банк США перевів вперше через телеграф грошові кошти в 1918 році. На той час користувачам ця послуга здалася дикою, тому популярність до електронних грошових переказів прийшла лише в 1972 році.
  10. Електронний касовий апарат. Він був винайдений в 1906 році. Цей апарат створив Чарльз Кеттерінг – більш відомий як винахідник генератора, що працює від двигуна та електричної системи запалювання.
Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України