20 Лютого 2020

Правила безпеки при здійсненні онлайн-платежів

Правила безпеки при здійсненні онлайн-платежів

Здійснюючи платежі через Інтернет, ви можете потрапити в лапи шахраїв або попастися на вудку хитрих технологій, які часто використовуються банками й інтернет-магазинами. Щоб не втратити свої гроші, дотримуйтесь кількох нескладних правил.

Користуйтесь перевіреними сайтами

Якщо ви постійно сплачуєте послуги з одного і того ж сайту, наприклад, платите за мобільний зв'язок з онлайн-кабінету свого банку – це нормально. Але ніколи не платіть з невідомого вам ресурсу, який вперше бачите. Якщо з якихось причин скористатись постійним сайтом немає можливості, відкладіть платіж або перевірте інформацію про новий сайт за відгуками в Інтернеті. Хоча й відгуки іноді можуть виявитися підробленими, тому будьте обережними.

Тільки HTTPS

Дані платіжних карт, зокрема VISA і MasterCard, передаються через захищене з'єднання – HTTPS. Це відображається в адресному рядку браузера як https:// . Якщо сайт починається з http:// , тобто без літери "s" – не довіряйте йому свої гроші.

Переконайтеся в правильності суми платежу

Інтернет-магазини та сервіси можуть додавати додаткові платні послуги, які вам не потрібні. Згоду на них ви можете дати непомітно для себе, просто натиснувши "Далі" чи "Згоден". Кнопку відмови від додаткових послуг часто розміщують так, що ви можете її й зовсім не побачити. Тому перш ніж вводити дані карти, переконайтесь у відповідності суми платежу ціні товару, який ви купуєте. Якщо виявите невідповідність – поверніться назад і знайдіть кнопку відмови від додаткових послуг.

Обережно: автоматичні списання

Багато інтернет-сервісів і додатків для Android та iOS можуть без вашої згоди продовжувати підписку на послуги, якими ви одного разу скористалися. У такому випадку кошти для їх оплати автоматично списуються з вашого рахунку. Деякі сервіси знімають гроші після закінчення пробного безкоштовного періоду (free trial) – ніби ви дали згоду на подальше користування платними послугами. Тому якщо ви готуєтеся підключити послугу, то уважно прочитайте умови використання – чи немає там пункту про повторне списання грошей. Крім того, в онлайн-кабінетах банку є функція заборони на інтернет-платежі або обмеження. Це може убезпечити вас від повторних списувань, на які ви не давали згоди.

Хитрі банки

Більшість сучасних банків відображають ваші транзакції в особистому кабінеті в режимі онлайн. Але деякі з них оновлюють інформацію із затримкою, тобто вона може бути неправильною і зіб'є вас з пантелику. Тому корисно підключити SMS-cповіщення про рух коштів по карті в реальному часі. Також можна завести віртуальну карту, на яку ви зараховуватимете строго певну суму для конкретної покупки – тоді витрати понад цю суму просто не пройдуть.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України