Подібно до того, як електронна пошта об'єднала світ, дозволивши зв'язок між континентами, біткойни здійснили революцію у фінансовій системі. Біткоїн дозволяє нам відправляти гроші один одному без залучення зовнішніх постачальників. Багато було написано про біткоїни. Давайте розглянемо його сильні й слабкі сторони.
Переваги біткоїнів
Децентралізація. Однією з головних переваг Біткоїна є відсутність контролю над ним з боку влади. Жоден банк або уряд не може регулювати свою ціну чи обіг. Немає ніяких повноважень, що впливають на кількість випущених монет. Ніхто не може підробити валюту, заблокувати ваш обліковий запис і т. д. Біткойн розподіляється на 100% в тимчасовій мережі між користувачами, які спілкуються безпосередньо через Інтернет (а іноді й віч-на-віч).
Відсутність впливу інфляції: ця перевага пов'язана з пунктом 1. Ніхто не може впливати на валюту шляхом штучного втручання, девальвації або випуску нових банкнот. З іншого боку, завдяки обмеженій кількості біткоїнів (як у випадку з золотом) вони не коригуються з урахуванням інфляції, що означає, що їх вартість збільшується.
Анонімність користувача: адреси складаються з 34 випадкових символів. Хоча кожен може бачити, хто відправив стільки біткоїнів, не знаючи власника адреси, ідентифікувати ці дані практично неможливо (... хоча ми повинні визнати, що криптокантери мають привілей доступу до великої кількості особистих даних).
Прозорий блокчейн: кожен може поглянути на ланцюжок блокчейнів – своєрідну «книгу», що використовується біткоїнами, – і відстежувати транзакції з минулого. Як тільки блок підтверджений і доданий в ланцюжок, ніхто не може маніпулювати або змінювати його.
Криптографія: Мережа Біткоїн захищена криптографією (поки непроникною). Система заснована на сценарії перевірки працездатності, що захищає транзакцію від хакерів та вимагання і виступає у якості централізованого органу, який піклується про безпеку мережі. У процесі копання потужні обчислювальні системи використовують арифметичні алгоритми для вирішення численних криптографічних завдань. Після вирішення цієї проблеми вона перевіряється іншими майнерами, після чого транзакція додається в ланцюжок блокчейнів.
Транзакції: кількість біткоїнів, які можуть бути замінені необмежена (або ж обмежена Вашим бюджетом). Обміни можуть бути здійснені з ким завгодно і всюди в світі.
Постійна система: для того, аби мережа блокчейнів була зруйнована, всі машини (комп'ютери, екскаватори, портфелі обладнання і т. д.), інтегровані в систему, повинні бути відключені. Все, що Вам потрібно, це один комп'ютер, який зберігає історію Ваших транзакцій, щоб мати можливість повторно використовувати біткоїни для транзакцій платежів.
Мінуси біткоїнів
Нестабільність: ціна біткоїну постійно змінюється. Навіть досвідчений трейдер не може передбачити розвиток подій на кілька місяців вперед. Це ефект частого порушення кордонів, про які ми не знали досі. На додаток до великих гравців, які можуть зробити істотний вплив на ціну, вклавши трохи грошей в Біткойни (що сталося минулої осені, коли ціна була штучно накачана), на Біткоїн впливає безліч декларацій та обмежень з боку банків і урядів, а також традиційні конкуренти у вигляді альтернативних валют.
Без покриття: вартість BTC є суто спекулятивною, і немає покриття золотом чи будь-чим ще (якщо чесно, це стосується більшості «нормальних» валют). З іншого боку, коли онлайн-технології і компанії, такі як Google, Facebook, Airbnb і т. д. є найбільш цінними на ринку, блокчейн може бути ще вигіднішим для людства, ніж тони металу й паперів, що зберігаються в сейфі.
Тарифи і час. Дні, коли відправка біткоїнів коштувала кілька центів, давно минули. В даний час транзакції копання коштують десятки доларів і тривають години. Ми всі повинні звикнути до цього явища. На щастя, цю проблему намагається вирішити інші (альтернативні валюти) криптовалюти, технологія яких в деяких аспектах більш просунута, ніж та, з якою ми стикаємось в біткоїнах.
Інтернет: Ви не можете здійснювати транзакції без Інтернету. Проте, поширення бездротових технологій по всьому світу означає, що незабаром це перестане бути проблемою (можливо, за винятком крайніх випадків, таких як пустельні райони).
Крадіжка: як і в багатьох онлайн-гаманцях, обмінні пункти постійно атакуються хакерами, тому вони не зовсім безпечні. Навіть виключно надійний пароль не гарантує 100% захисту. Тому найкращий спосіб захистити себе від крадіжки – це купити апаратний гаманець.
Вимагання: Біткоїн і криптовалюти як такі можуть стати легкою мішенню для всіх видів наркоторговців, терористів та інших лиходіїв, які відмивають свої гроші. Порівняно з розміром світової біткоїн-спільноти, це лише частина користувачів, тому не варто занадто панікувати і обурюватись цією цифровою валютою. Говорячи про негативні аспекти біткоїнів, включаючи потенційне кримінальне минуле, вони мінімальні в порівнянні зі звірствами, викликаними ім'ям долара.