31 Січня 2020

Як відбувається випуск банківських карт? Технологія процесу

Як відбувається випуск банківських карт? Технологія процесу

Банківські картки, які є неодмінним атрибутом будь-якого гаманця, мають цікаву історію створення, а їх виготовлення передбачає дотримання суворої технології. Випуск банківських карт – дуже відповідальна процедура, що вимагає застосування інноваційних технологій і сучасних методів захисту від підробок.

Пластикові картки: технології та виробництво

Пластикові банківські картки не монополізована галузь: їх випуском у країні займаються кілька спеціалізованих компаній, сертифікованих відповідно до визначених європейських стандартів.

Для виготовлення платіжних засобів не потрібен спеціальний матеріал: з цією метою застосовують або легкий, проте міцний полівінілхлорид, або звичайний пластик. Він стійкий до механічного впливу, серед іншого цей матеріал можна різати чи плавити, інформація на його поверхні не стирається з часом, тому картка залишається придатною тривалий період.

Процес випуску банківських карт передбачає певну технологію й процедурні особливості. Перш ніж розпочати випуск нових платіжних інструментів, виробник повинен отримати заяву від замовника. Обов'язковою умовою для старту випуску банківських карт буде подача підприємством-замовником спеціальної заявки. Її реєструють у системі, потім, сформувавши реєстр на випуск, передають його виробникові.

Підприємство-виробник відповідно до замовлення випускає певну кількість пластикових карт, привласнюючи їм чіп з прив'язаним рахунком, певними даними про емітента та іншою інформацією. Після завершення процесу виготовлення готовий продукт передається в банківську організацію, де за умовами укладеного договору її видають клієнту. Далі картка активується відповідно до встановлених умов.

Технологічний процес випуску банківських карт

Виробничий процес створення передбачає кілька етапів:

  • нанесення на підготовлені листи барвистого шару за допомогою методу офсетного друку. Як правило, кольоровий шар вибирається банком-замовником. Можливий також індивідуальний дизайн, але таке замовлення обійдеться дорожче;
  • ламінування забарвлених листів, що дозволяє карткам довше зберігати первісний вигляд, не втрачаючи свого кольору і форми;
  • стинання: підготовлені листи спеціальним пресом розрізають на готові карти;
  • чіпування і створення магнітної лінії: в пластикові продукти імплантують чіпи, що містять інформацію про саму карту, тарифи та інші відомості. Цей процес здійснюють в спеціалізованому цеху, обладнаному системою охорони для більшої безпеки;
  • ембосування. Ця процедура передбачає нанесення на пластик імені та прізвища його власника, привласнення карті номера та терміну придатності.

Після закінчення роботи готову продукцію упаковують і відправляють банку-замовнику. Далі залишається тільки створити і присвоїти кожній карті пін-код. Це завдання може виконувати компанія-емітент або інші спеціалізовані організації.

Зручна сучасна послуга – видача моментальних карт. Ці платіжні засоби фактично є заготовками, до яких можна прив'язати всю інформацію у момент присвоєння її клієнту. Відрізняються моментальні карти, перш за все, тим, що їх поверхня не містить даних про власника. Однією з важливих особливостей виробництва моментальних карт буде простота і швидкість виготовлення, оскільки виробничий процес не передбачає всіх перерахованих стадій. Безконтактні технології, як правило, більш доступні для банківських карт такого типу.

Говорячи про виробничі відмінності дебетових і кредитних карт, слід звернути увагу, що їх практично немає. Незалежно від того, яка інформація закладається в чіп, усі етапи їх створення перебувають під серйозним контролем якості та безпеки.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України