Рубрики:

Банки

22 Жовтня 2019

Професія банкір – розкриваємо секрети

Професія банкір – розкриваємо секрети

Які асоціації виникають зі словом «банкір»? Людина в костюмі, успішна, щаслива й багата. І неспроста, адже робота банкіра безпосередньо пов'язана з грошима та капіталом.

Банкірами можна називати людей, у яких безпосередньо у власності є банківський капітал. А також менеджерів вищої і середньої ланки, які беруть пряму участь у банківському бізнесі. У цій сфері є й інші фахівці, що працюють безпосередньо в банках.

Робочі функції банкірів, як і в будь-якій іншій сфері, залежать від того, яку посаду вони займають. Фахівці, що працюють в банках, найчастіше працюють безпосередньо з клієнтами, консультують їх, здійснюють розрахункові операції та інше обслуговування. Крім цього, фахівцям банківської справи також потрібно виконувати роботу щодо прогнозування, планування та аналітики.

Чим займаються банкіри?

Коло обов'язків, крім займаної посади, залежить також від відділу, в якому працює фахівець. Наприклад, у відділі цінних паперів банківські службовці займаються розміщенням цінних паперів на ринку та біржі, вкладами в них та емісією власних цінних паперів. Випуском банківських карт (кредитних, дебетових і т. д.) та операціями з ними займається відділ пластикових карт. Фахівці відділу інвестицій працюють над довгостроковими проектами по вкладенню коштів. Їх завдання складає аналіз успішності й доцільності проектів, відстеження їх реалізації.

Найбільші відділи в банках – це кредитні відділи. Вони, відповідно, приймають заявки на кредитування і здійснюють роботу по всіх етапах кредитної сфери. У відділах кредитування є комітети, які приймають рішення про видачу або відмову у видачі кредиту. Крім цих відділів, існують ще юридичні відділи, відділи по роботі з клієнтами та інші, залежно від основного напрямку діяльності конкретного банку.

Кар'єрний ріст банківських фахівців може бути як горизонтальним, так і вертикальним – тобто можна як піднятися по кар'єрних сходах в одному відділі і бути вузьким хорошим фахівцем, так і переміщатися між відділами, освоюючи різні ніші банківської діяльності.

Як навчитися банківській справі?

Для того щоб стати успішним банкіром, для старту по кар'єрній драбині потрібна вища освіта в галузі економіки або фінансів. Якщо рішення працювати в цій сфері було прийнято ще під час навчання, то варто звернути увагу на стажування, пропоновані банками для студентів. Стажування рідко оплачуються, але подібна діяльність буде дуже корисна в перспективі.

По-перше, якщо стажист добре зможе себе проявити, то його кандидатура на відкриті вакансії розглядатиметься у першу чергу.

По-друге, стажування допомагають отримати знання і деякий досвід, а також розуміння, чи дійсно є інтерес і здібності до банківської справи.

Безсумнівною перевагою роботи в банківській сфері є затребуваність і стабільність. У всі часи люди розпоряджались своїми грошима й капіталом, і фахівці, які в цьому розбираються, необхідні завжди. Також для початківців банкірів є можливість вибрати напрямок розвитку і роботи. Як говорилося раніше, є можливість як вертикального, так і горизонтального кадрового руху. При підвищеннях збільшується і відповідальність, і заробітна плата. При цьому, банкір повинен бути неймовірно уважною і відповідальною людиною, тому що помилки в його діяльності можуть призвести до серйозних наслідків.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України