25 Грудня 2016

Історія виникнення і появи грошей

Історія виникнення і появи грошей

Як відомо, гроші є дуже своєрідним товаром, інакше кажучи - універсальним платіжним інструментом. Це певний еквівалент вартості послуг і товарів, які пропонуються на ринку. Життя сучасної людини неможливо уявити без грошей. Ми щодня маємо справу з одним з найбільш важливих винаходів людства за всю історію його існування. На зорі свого розвитку, суспільство легко обходилося без цього платіжного інструменту. Основою первісного життя було натуральне господарство: вирощування необхідних рослин, розведення тварин. Необхідні для життєдіяльності людей речі і продукти вироблялися самостійно. Однак суспільство постійно розвивалося, і створювати необхідні для життя предмети стало все важче. В результаті з'явилося таке поняття як «бартер» - обмін предметами/товарами. Саме звідси і починається розвиток поняття «вартість», адже один предмет був рівносильний деякій кількості інших товарів.

Але розвиток людства не стоїть на місці і можливостей натурального обміну стало мало. Довелося знайти якийсь універсальний еквівалент, який міг би обчисляти цінність різних товарів. Історія свідчить, що перші гроші не були виготовлені навмисно, а виникли самі собою. У різних куточках світу, численні товари могли відігравати роль платіжного засобу. Серед найбільш поширених можна відзначити: тютюн, знаряддя праці, черепашки, шкури тварин, перлини та ін.

Еволюція грошей - наочний посібник «до і після»

Згодом роль грошей стали відігравати цінні метали. На самому початку це були злитки, знаряддя праці, різні обрубки. З розвитком металообробки, стали використовуватись стріли, інструменти та інше начиння. Для того часу це був справжній прогрес і саме металеві «гроші» послужили поштовхом для розвитку торговельних відносин. Як вказується у переважній більшості джерел, перші монети з'явилися в Китаї та Лідійському царстві, датовані VI століттям до н.е. Найстарішими і навмисно випущеними грошима були мілетські монети. Лідійці створили вироби, які виглядали однаково і мали рівносильну цінність. Також вони грали роль обмінного еквівалента. А перський цар Дарій, заборонив у своїй державі бартери, і ввів на ринок єдину валюту - монети, що виготовлялися зі сплавів срібла і золота. Поступово, такі гроші були виведені зі вжитку Олександром Македонським, за час правління якого було викарбовано безліч золотих монет. Тоді переважна більшість грошей виготовлялося із золота та інших дорогоцінних металів.

Чому в якості матеріалу виступало золото?

Насправді, причин досить багато. Вже тоді люди розуміли, що чим рідше зустрічається в природі матеріал або сировина, тим вони дорожчі - мають велику вартість. Золото добре протистоїть корозії. Як результат - такі монети довговічні. В будь-якій державі на тодішній політичній карті, золото мало високу цінність. З тих часів цей матеріал і став «світовою» валютою, залишаючись такою і в наші дні. В даний часовий проміжок, китайці виготовляли власні монети з заліза. Саме вони першими ввели таке поняття як «номінал». Виробництво їх монет було дешевшим, ніж зазначений на них номінал. А вже у 7 столітті н.е., функції грошей взяли на себе монети з Візантії та арабські монети. В історії кожної країни є періоди, коли монети припиняли функціонувати, і на зміну їм знову приходила товарна форма розрахунків. Така історія виникнення перших грошей, що виконують функції універсального розрахункового засобу.

Куди звернутися якщо потрібні гроші?

Брак грошей в потрібний момент, поширена життєва ситуація, особливо перед святами і важливими подіями. Якщо у вас виникла потреба терміново перепозичити грошей на невеликий термін, Глобал Кредит з радістю допоможе вам. У нашій компанії ви можете швидко оформити онлайн позику і за лічені хвилини отримаєте гроші на свою карту або готівкою в найближчому відділенні.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України