26 Січня 2017

Як з'явилися пластикові картки

Як з'явилися пластикові картки

У 1888 році знаменитий американський письменник фантаст Едвард Белламі в своєму романі «Погляд на минуле» припустив, що в майбутньому люди будуть розплачуватися спеціальними картками. Хіба міг він тоді знати, що його ідея втілиться у реальність?

Перші картки робили з картону, щоб записувати рахунки клієнтів в банках і відмічати покупки в магазинах, отримані послуги в готелях і т. ін.

Уже в 1891 році широко відома фінансова компанія American Express стала першопрохідцем у користуванні паперовими картками. У той час підприємство займалося транспортуванням фінансів між компаніями та банківськими установами. Дорожній чек оформлявся у вигляді картки.

У 1914 році керівництво американської компанії Western Union придумало видавати картки клієнтам із зазначенням суми кредиту. Для членів уряду була окрема карта, що дозволяла користуватися послугами за рахунок держави.

Деякі відомі торгові точки вирішили видавати картки клієнтам, які здійснили велику покупку. Пред'явивши таку картку, покупці мали право на знижку або інші пільги при здійсненні наступної операції. Завдяки таким діям магазини розширювали базу постійних крупних клієнтів.

Нафтова компанія Mobil oil у цей же період для розрахунків з покупцями також використовувала кредитні карти з картону.

У 30-х роках виникли металеві карти з тисненням. На них вибивалися дані клієнта, всередину часто вставлявся картон з підписом власника. Зручність користування такою картою полягала не лише в тому, що вона довговічніша за картон, а й в тому, що нею можна було поставити печатку на документах і чеках. Зберігалися такі карти в спеціальних чохлах.

Основу схеми кредитних карт заклав Джон Біггінс, фахівець бруклінського банку Flatbush. Свою систему він назвав Chargeit. Її суть полягала в тому, щоб клієнтам банку видавалися картки з їх платіжними даними. Після здійснення невеликих покупок в магазинах, покупець міг залишити боргову розписку. Зібравши всі ці розписки, магазин звертався до банку для виплати йому необхідних коштів.

Винайдення пластикових платіжних карт

Пластикова картка, що має магнітну смугу, виникла в 1960 році. Вона відрізнялася швидким зношуванням, адже смуга стиралася всього за 2 роки. А в 1975 р. в карту впровадили пам'ять. American Express була першою компанією, що зайнялася емісією пластикових карт масово. Причому вже за рік їх функціонування, власниками карт стали майже півмільйона людей і 30 тисяч підприємств.

У Великобританії перші ліцензії на емісію платіжних карт стали видавати з 1951 року компанією Diners Club. Ця ж компанія була першою у світі з випуску кредитних карт, головна орієнтація, яких - оплата розваг і подорожей. Довгий час карти для мандрівників відрізнялися від звичайної банківської карти. Через 14 років, Diners Club об'єднається з Rikskort, створивши велику компанію Eurocard International.

Перша «золота карта», вірніше, карта золотистого кольору з'явилася в 1968 році. Вона була ознакою високого становища в суспільстві.

Приклад American Express практично відразу наслідували безліч банків. Вони не хотіли відставати від головного конкурента і, таким чином, карти набули шаленої популярності.

Ліцензію на випуск карток видавав Банк Америки. Саме він емітував карти, відомі, як Visa. Така назва з'явилася не відразу. У ті часи США віювали з В'єтнамом і з об'єднанням, що має назву країни-агресора, багато банків Канади, Мексики і Великої Британії відмовлялися співпрацювати. Картки Банку Америки довелося перейменувати в Visa.

У цей час, менші банки Каліфорнії об'єдналися для емісії власних карт. Вони називалися Master Charge або Interbank. У 1979 році об'єднання банків і, відповідно, картки перейменували в Master Card.

Платіжні картки - вимога часу

Платіжні картки активно набирали популярність. Уже в середині 80-х статистика показувала, що 70 % жителів США у віці від 17 до 65 років мали особисту банківську карту, а її середній залишок становив майже 1500 доларів. Це говорить про те, що люди не боялися зберігати кошти на рахунку карти.

З 2002 року Eurocard International об'єдналася з Master Card. В 2008 році Diners Club викупила компанія Discover Financial Services, тому на зворотному боці сучасної карти стоїть логотип Discover.

З 2002 року на всесвітній ринок платіжної системи, за підтримки уряду та Народного банку Китаю, виходить компанія China Union Pay. Хоч організація нова, вона стрімко набуває популярності в усьому світі. За даними літа 2016 року, карти Union Pay приймаються в 157 країнах, більш ніж 1 млн банківських установ.

На початку XXI століття лідером платіжних карт у світі була Visa – 57 % від виробництва усіх банківських карток у світі. Другу позицію займав Master Card – 26 % і 13 % припадало на карти American Express. За останньою статистикою провідні позиції перейняв China Union Pay – 34 %, Visa – 25 %, Master Card – 19 %.

Історія розвитку платіжних карток не закінчується. Сьогодні активно використовуються також безконтактні чіпові і віртуальні картки. Технології не стоять на місці і регулярно вдосконалюються, щоб знизити ризик шахрайства, і зробити здійснення платежів максимально зручним.

Онлайн кредитування на банківську карту

Без сумніву, платіжні банківські картки - зручний варіант для розрахунків і зберігання грошей. Але, як відомо, гроші мають властивість закінчуватись. Крокуючи в ногу з часом і бажаючи допомогти людям у скрутну хвилину, на українському ринку кредитування працює компанія «Глобал Кредит». Якщо вам терміново необхідно взяти кредит на невелику суму грошей, ви без коливань можете звернутися до нас. Заповніть онлайн-анкету на отримання кредиту і протягом 20 хвилин, після схвалення заявки, ви отримаєте потрібну суму на свою банківську карту будь-якого українського банку.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України