30 Січня 2019

Поширені міфи та вигадки про кредитну історію

Поширені міфи та вигадки про кредитну історію

Ґрунтуючись на результатах соціологічних опитувань, більше половини мешканців нашої країни, хто коли-небудь звертався за отриманням кредиту, мають спотворену інформацією про кредитну історію і принципи її формування. У цій статті буде розкрита таємниця і розвінчано міфи з багатьох питань, що стосуються кредитної історії.

Бюро кредитних історій отримують персональні дані позичальників незаконним шляхом

Співробітникам банків часто доводиться стикатися з ситуацією, коли клієнти, дізнавшись про те, що в БКІ міститься інформація про графік їх виплат за кредитами, буквально скаженіють, звинувачуючи банк у незаконному розповсюдженні конфіденційної інформації.

В якості аргументу вони спираються на неможливість розкриття банківської таємниці. Часто результатом таких конфліктів стає заява від клієнта, спрямована в БКІ, з вимогою закрити (або видалити) інформацію про їх кредити. При цьому більшість людей, стверджують, що не давали свою згоду на відправку інформації в бюро кредитної історії.

На ділі ж варто зазначити неуважність клієнта, який поставив «галочку» навпроти пункту про передачу даних в БКІ. Так само більшість позичальників навіть не припускають законності відправки цієї інформації всім банкам та МФО.

БКІ збирає інформацію тільки про прострочені платежі

Якщо Ви думаєте, що кредитні історії є тільки у недобросовісних банківських клієнтів, то це помилка. Більшість «законослухняних» платників щиро дивуються, коли дізнаються, що їх історії також зберігаються в БКІ.

Насправді бюро кредитних історій збирає інформацію абсолютно про всі позики, при оформленні яких було надане підтвердження на передачу даних. Виходить, що кредитні історії формуються не бюро, а самими банками, незалежно, позитивні вони чи негативні. Кредитна історія не більше ніж інформація, яку банк запитує при отриманні заявки на видачу кредиту.

БКІ формують окремий «чорний список», учасникам якого нізащо не отримати кредит

Коріння цієї помилки ростуть від самих громадян, які коли-небудь зверталися в БКІ з проханням зробити «неблагонадійними» їх родичів. Найчастіше телефонують пенсіонери, чиї діти або онуки набирають безліч кредитів, не повертаючи їх. Люди похилого віку, залякані колекторами, бояться втратити житлові площі, що й спонукає їх до подібних прохань.

Заплативши БКІ можна видалити погану кредитну історію

Тільки третина позичальників розуміє, що кредитна історія – їх «супутник» на тривалий період життя. Тільки цим можна пояснити безвідповідальне ставлення багатьох клієнтів до своїх кредитних історій, що виливається у прострочення платежів за позикою.

Більшість банківських клієнтів свято вірять, що БКІ є приватною організацією, яка видалить будь-яку кредитну інформацію в обмін на сплату певної суми. Довівши свою кредитну історію до критичної позначки, яка не дозволяє отримати кредит ні в одному банку, люди дзвонять в БКІ, розповідаючи неймовірні історії, і придумуючи всілякі виправдання, які, на їхню думку, сприятимуть видаленню «поганого» запису.

Такі дзвінки не приносять користі, тому що БКІ не керує кредитними історіями. Її співробітники є звичайними зберігачами даних, чиї повноваження обмежуються передачею інформації банкам за відповідним запитом.

Кредитна історія недоступна нікому, крім банків

Мало хто з наших співвітчизники знають про можливість у будь-який час отримати дані своєї кредитної історії. Більшість людей думають, що інформація доступна лише обраним, а саме банківським співробітникам. За чинним законодавством, Ви можете отримати свою кредитну історію один раз на рік абсолютно безкоштовно. Ви отримаєте її у друкованому вигляді протягом 10 днів, для чого слід звернутися в БКІ. Отримання електронної версії вимагає оплати.

Помилки в кредитній історії неможливо виправити

Не варто думати, що помилка, що закралася в кредитну історію, залишиться там до кінця віку. Будь-який позичальник може захищати своє добре ім'я, звертаючись в БКІ для виправлення невірних відомостей.

Будь-який банк, знайшовши помилку свого співробітника, який відправляв дані в БКІ, може і повинен внести відповідні виправлення. Якщо ж Ви хочете мати стовідсоткову гарантію своєї «невинності», зберігайте всі чеки з виплати і закриття кредиту.

БКІ отримує дані з запізненням

Деякі «винахідливі» позичальники, отримавши значну позику, намагаються отримати ще один кредит в іншому банку, вважаючи, що бюро кредитних історій ще не отримало інформацію про попередню позику. Насправді всі банки, що працюють з одним БКІ, передають і отримують інформацію в режимі онлайн. Тобто, як тільки Ви взяли кредит в одній організації, інша компанія, що запросила відомості про Вашу кредитну історію, бачитиме всю інформацію про останню позику. Спроби обвести кредитора навколо пальця можуть коштувати Вам хорошої кредитної історії, тому краще чесно повідомляти про всі діючі кредити.

Якщо компанія зрозуміє, що Ви намагаєтесь її обдурити, у неї виникнуть сумніви з приводу Ваших намірів вчасно погашати борг. Результатом може стати відмова у видачі позики або підтвердження набагато меншої суми, ніж була запитана позичальником.

Нульова кредитна історія – стовідсотковий успіх в отриманні позики

Люди, які вперше звернулися в банк за фінансовою допомогою, часто не розуміють, у чому причина негативної відповіді. За даними аналітиків, саме нульова кредитна історія є найбільш вагомою причиною для відмови таким клієнтам.

Не завжди відсутність кредитної історії краще її негативних показників. Якщо Ви вперше прийшли в банк, його співробітникам неможливо отримати про Вас інформацію з БКІ. В такому випадку вони оцінюють запит за Вашими анкетними даними, і якщо вони не задовольняють службу безпеки банку, ймовірність отримати позитивну відповідь надзвичайно мала.

Погана кредитна історія ставить хрест на можливості отримати кредит

Не варто думати, що з негативною кредитною історією, вам гарантовано світить невдача в отриманні позики. Найбільш обтяжуючою обставиною може бути тільки тривала затримка з виплатою кредиту, що дорівнює приблизно 3 місяцям. Також причиною відмови може стати відкритий кредит в іншій фінансовій установі. Однак «виправлення» позичальника, що проявляється у ретельному погашенні взятого кредиту зможе поліпшити його дані в БКІ, що в кінцевому підсумку позитивно вплине на вердикт банків.

Також слід зазначити, що в мікрокредитних організаціях набагато нижчі вимоги до кредитної історії позичальника, тому в них набагато простіше отримати онлайн кредит з поганою кредитною історією.

Звернувшись в сервіс кредитування Глобал Кредит, у Вас завжди є хороша можливість отримати кредит на карту без відмови, навіть не дивлячись на огріхи в кредитній історії.
Про те, як не зіпсувати кредитну історію можна почитати в цій статті.

З гарною кредитною історією й море по коліно

З одного боку, це вірно, але є нюанси. Вам можуть відмовити у видачі позики, незалежно від кредитної історії, якщо Ви змінили роботу, а період перебування на новому місці не досяг 90 днів. Також стоп-фактором може служити недостатня платоспроможність. Як правило, вона оцінюється заявленою сумою кредиту, якщо щомісячний платіж прирівнюватиметься до Вашого доходу, позитивної відповіді чекати не варто.

Кредитна історія стосується виключно кредитів

Дані БКІ містять не тільки графік Ваших виплат за попередніми позиками і поточний стан рахунку, але й всі випадки звернення за отриманням кредиту, Ваші особисті дані та додаткові відомості, які допомагають банку оцінити Вашу платоспроможність на момент звернення за кредитом. Серед цих відомостей може бути інформація про сплату податків, накладення і погашення штрафів, сплату комунальних платежів і т.д. Максимальний термін зберігання інформації в БКІ, як правило, не перевищує 15 років.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України