Рубрики:
Кредитні картки13 Березня 2019
Щодня нас оточує стільки спокус, що важко впоратися без сторонньої фінансової допомоги. Банківські структури на кожному кроці пропонують різноманітні варіанти оформлення кредитних карт, актуальність і зручність яких важко недооцінити.
Ми всі вже оцінили основні переваги кредитних карт: зручні та доступні покупки, оперативні платежі та перекази, немає необхідності носити з собою великі суми «живих» грошей та ін. Несподівані позапланові витрати не вганяють нас у паніку, адже банк надає свої кошти для безвідсоткового користування протягом двох місяців. Як бачите, переваг маса.
Всі власники пластикових кредиток неодноразово стикалися з таким поняттям, як «пільговий період». Це досить делікатне і важливе питання. Давайте спробуємо з'ясувати всі нюанси і відповісти на найпоширеніші питання щодо пільгового періоду по кредитці.
Маркетологи банків розробляють всілякі продукти та рекламні кампанії, аби залучити більше клієнтів і вигідніше продати банківські послуги. Пільговий період – свого роду черговий прийом, за допомогою якого вдалося значно підвищити інтерес клієнта до кредитної картки.
Суть пільгового періоду полягає в тому, що клієнт протягом певного часу, встановленого банком, може користуватись банківськими коштами без нарахованих відсотків. Час такого періоду визначається самою програмою кредитування. Зазвичай він встановлюється від 1 місяця до 3-х.
Давайте розглянемо конкретний приклад, коли безвідсотковий період встановлений до 55 днів.
1 червня Ви витратили 2 000 грн. банківських коштів, через два тижні (14 червня) Вам знадобилося ще 3 000 грн. У загальній сумі Ви винні банку 5 000 грн. Якщо всю суму заборгованості Ви зможете погасити до 25 липня, то платити відсоток за користування банківськими грошима не доведеться.
Період з 01 по 31 червня вважається безпосередньо пільговим періодом, а період з 01 по 25 липня – розрахунковим. Якщо клієнт встиг повернути банківські кошти до певної дати, то платити за користування ними не доведеться.
Що таке грейс-період на кредитній карті ми розібрались. Та клієнт, розібравшись з цим, часто плутається і неправильно розраховує термін сплати банківського боргу.
Щоб розрахувати час, який відводиться клієнту для безкоштовного користування фінансами банку, банкіри використовують такі способи:
Перед підписанням кредитної угоди потрібно уважно вивчити всі умови, уточнити всі незрозумілі моменти, щоб потім не заплутатись і правильно розрахувати час пільгового періоду. Тільки так можна уникнути зайвих нарахованих відсотків.
Багато хто геть забуває про те, що за послугу зняття готівки теж потрібно платити. На зарплатних картах така комісія не передбачена, але це правило не поширюється на кредитні карти. Комісія за переведення в готівку складає від 3 до 5% від суми знятих коштів. Навіть якщо Ви захочете зняти 50 грн., Вам доведеться сплатити мінімальну комісію в розмірі 5 грн., навіть в тому випадку, якщо Ви повернете борг протягом дня.
Банківські менеджери замовчують про це. За обслуговування Вашої картки щомісяця може зніматися плата розміром близько 50 грн. на місяць.
Якщо ж клієнт зніме гроші через банкомат, то пільговий період не діє.
Це дуже важливий нюанс, про який просто «забувають» розповісти клієнту. Наприклад, клієнт оплатив покупку в торговому центрі карткою, але не зміг своєчасно покласти гроші назад. За пластиковою карткою у нього щомісячна комісія в сумі 3%. Клієнт вважає, що комісія буде нарахована лише з наступного дня після завершення терміну пільгового періоду. Та це не так. Банк нарахує процент за весь період за фіксованим відсотком. Таким чином, виходить, що якщо Ви не вклалися у відведений пільговий час, то як не старайтесь, доведеться заплатити відсоток, починаючи з моменту зняття грошей.
Необхідно сплатити мінімальний платіж, якщо клієнт не має можливості повернути гроші у встановлений термін. Зверніть увагу, що відсотки будуть нараховані, починаючи з моменту користування кредитом, а не з моменту завершення грейс-періоду, як іноді помилково вважають.
Приклад. 1 жовтня клієнт витратив 2 000. Мінімальний платіж вніс 25 листопада в сумі 200 грн. Багато хто думає, що комісія нараховуватиметьсь з наступного дня, після завершення пільгового періоду. Але ні, кредитор нарахує Вам відсоток за весь період користування чужими грошима на суму заборгованості 1800 грн. Бо щомісячна комісія за користування кредитом в середньому становить 4%. За жовтень-листопад переплата буде близько 8% від всієї суми боргу.
Виходить, що клієнт за фактом сплатить комісію за користування кредитом в пільговий період, який і пільговим вже не назвеш. Тепер Ви повинні чітко розуміти, чому дуже важливо закрити борг під «0» до закінчення встановленого пільгового періоду. Новий «грейс період» банк зможе відкрити, починаючи з дня, коли буде здійснений новий розрахунок з використанням кредитного ліміту.
Перед тим, як вибрати для себе кредитну карту, слід чітко усвідомити та розібратись у всіх нюансах пільгового періоду, щоб повною мірою користуватися всіма перевагами, а не потрапити в халепу.
На нашому сайті надані найвигідніші умови з отримання швидкого кредиту на карту. Заповніть заявку-онлайн на оформлення позики, і проблема непередбачених витрат буде оперативно вирішена. Глобал Кредит виручить Вас необхідною сумою, якщо не встигаєте закрити борг – це актуальний спосіб уберегти себе від додаткових комісій.