27 Червня 2019

Як відмовитись від кредиту в банку?

Як відмовитись від кредиту в банку?

Вирішення фінансових проблем за допомогою кредитів стало звичайною практикою для багатьох людей. Зараз на виплат купується практично все – нерухоме майно, автомобілі, земельні ділянки, побутова техніка та багато інших товарів та послуг. Деякі позичальники звикають до такого «життя в борг». Розплатившись з однією позикою, вони тут же купують на кредитні кошти нову річ. Як правило, в таких випадках у магазинах користуються розстрочкою.

Саме через велику популярність кредитів, досить часто трапляються нестандартні ситуації. Вони породжують масу питань, на які необхідно знайти відповіді. Наприклад, життєві обставини змінилися, і Вам вже не потрібне кредитування або передбачувана покупка втратила свою значимість.

До того ж кредит Вам могли нав'язати. Щоб змусити клієнта укласти кредитний договір, який йому зовсім не потрібен, банки використовують різні методи переконання. Неважливо самі Ви взяли кредит чи Вам його нав'язали. Важливо знати одне – як від нього відмовитись.

Чи є можливість відмовитися від кредиту?

Від споживчого кредитування теоретично можна відмовитися на будь-якій стадії. Але від того на якому етапі кредитування було прийнято таке рішення залежить як розвиватимуться події далі. Кожному сценарію властиві свої особливості, що впливають на порядок дій позичальника.

Варіант №1: відмова від кредиту відразу після схвалення заявки до підписання кредитної угоди

Відправлена ​​в банк заявка на кредит та її схвалення ні до чого не зобов'язує потенційного позичальника. Якщо Вам на даному етапі вже не потрібні кредитні кошти – можете припинити взаємодію з банківською організацією. Це рішення не тягне за собою юридичних наслідків. Якщо ж Ви ввічлива людина і бажаєте зберегти з банком хороші стосунки (можливо, в майбутньому Вам доведеться користуватись банківськими продуктами), повідомте про своє рішення в письмовій формі.

Варіант №2: відмова від кредитних коштів після отримання грошей

Найчастіше все відбувається так: кредитну угоду оформлено, обидві сторони її підписали, клієнт отримав запитувану суму в розпорядження, але через деякий час вирішив відмовитися від грошей. При цьому ні копійки з виданих коштів позичальник ще не встиг витратити.

Насправді все виглядає не так просто, як здається на перший погляд. Позичальникові доведеться пройти процедуру повного дострокового погашення банківського кредиту. Вам доведеться повернути не лише позикові кошти, а й відсотки, які набігли за час користування грошима.

Увага!_ Навіть якщо клієнт через 15 хвилин після отримання грошей передумав ними розпоряджатися, кредитно-фінансова організація розцінить 15 хвилин як 1 день користування._

Але в цьому правилі не обійшлося без винятків – відмовитись неможливо від автокредитування та іпотеки. Багато кредиторів при оформленні цільових кредитів вказують e договорі пункт, згідно якого забороняється достроково виплачувати кредит протягом певного часу. Як правило, цей термін не перевищує 6 місяців.

Варіант №3: договір з банком підписано, але готівкові гроші позичальник ще не отримав

Складність цієї ситуації полягає в наступному – подальші події можуть розвиватись як за першим розглянутим сценарієм (простий варіант), так і за другим (складний варіант).

Відмова від кредиту: покрокова інструкція

Основний документ, що регулює процедуру відмови від банківського кредиту – це кредитний договір. Згідно з Цивільним кодексом у позичальників є право частково або повністю відмовитись від взятого кредиту, якщо такий випадок передбачений договором кредитування.

Важливо! Про свій намір Ви обов'язково повинні повідомити банк. Найкраще повідомити про відмову від кредиту в письмовій формі.

Щоб розуміти, як відмовитися від банківського кредиту, позичальник повинен знати, коли договір вважається укладеним. У споживчому кредитуванні є законодавче формулювання, яке чітко визначає цей момент. Якщо опустити всі юридичні тонкощі – моментом укладення договору кредитування вважається час, коли під текстом угоди сторони поставили свої підписи.

Розглянемо просту інструкцію, дотримуючись якої можна відмовитися від кредиту. Позичальнику потрібно лише правильно відтворити запропонований порядок дій. Отже,

  1. Підготувати заяву про відмову від кредитної програми на ім'я банку. Приймати подібні рішення і повідомляти фінансову установу необхідно в максимально короткий час.
  2. Дочекатися відповіді від банківської організації. У листі може бути як негативна відповідь, так і позитивна. Також банк зазвичай пропонує всілякі способи врегулювання ситуації. Якщо запропоновані банком умови Вас влаштовують, Ви можете погодитись з ними. В іншому випадку позичальникові доведеться відстоювати свої права в суді.
  3. Якщо Ви готові повернути кредитні кошти шляхом дострокового погашення, необхідно скласти відповідну заяву і направити її до банку.

Але такий документ може й не знадобись, якщо справа стосується споживчого кредитування і Ви виконали такі умови:

  • цільовий кредит – сума кредиту та відсотки були повернуті банку до закінчення 30-денного терміну з моменту видачі позикових коштів;
  • звичайний кредит – кредитні кошти разом з відсотками були виплачені клієнтом у повному обсязі протягом 14 днів з моменту отримання кредиту.

У разі, коли позичальник відмовляється від кредиту до моменту укладення договору, відсотки за користування не стягуються. Однак часто кредитно-фінансові організації йдуть назустріч своїм клієнтам і не нараховують відсотки за 1 день користування, навіть якщо позичальник відмовився від грошей відразу після укладення угоди. У кредитора є таке право, не стягувати відсотки, але це не обов'язок. Тільки якщо ця умова не прописана в кредитній угоді. Тоді це право стає обов'язком.

Гірші справи, якщо необхідно відмовитися від розстрочки, наприклад, через повернення товару в магазин. У такій ситуації повернути гроші банку повинен магазин. При цьому, якщо позичальник припинить виплачувати кредит, з'явиться прострочення.

Як бачимо, у позичальника є законне право відмовитись від банківського кредиту. Головне пройти всі етапи, встановлені правилами проведення процедури відмови.

Практика та відгуки клієнтів доводять, що такою можливістю позичальники стали користуватись досить часто. Швидше за все це пов'язано з тим, що користувачі банківських послуг стали знати свої права.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України