12 Вересня 2017

Споживчий кредит - що потрібно знати майбутньому позичальникові?

Споживчий кредит - що потрібно знати майбутньому позичальникові?

За останні 10 років в Україні відбувся сплеск споживчого кредитування. Багато людей із задоволенням скористалися можливістю придбати товари, повертаючи гроші за них частинами. Після кризи 2008, такий ажіотаж трохи вщух, оскільки у багатьох людей виникли проблеми з виплатами боргів. Внаслідок цього банківські установи стали розбірливими в питаннях видачі кредитів. За останні кілька років ситуація стабілізувалася, тому люди знову користуються можливістю купувати товари таким способом. Що ж повинна знати людина, яка потребує подібного варіанту кредитування?

Отримання грошей в кредит: основні варіанти

Ви можете взяти кредит на різні цілі, адже банки не особливо обмежують клієнтів. Це придбання товарів, ремонт в квартирі, навчання, меблі та інші варіанти. Для таких кредитів, як правило, необхідно відвідати банківську установу, аби отримати гроші. Але якщо мова йде про придбання побутової техніки або іншого товару, отримати його можна в конкретному магазині.

Щоб отримати кредит в банківській установі, позичальнику потрібно надати пакет документів, які підтвердять його платоспроможність. Якщо ви бажаєте придбати товари або послуги в кредит, підготуйте рахунок-фактуру, яку видасть магазин. Ваша заявка на кредит буде розглянута протягом 3-4 днів. Якщо ж ви вирішили взяти терміновий експрес-кредит безпосередньо в магазині, то на очікування доведеться витратити всього кілька годин.

Є банки, які являються партнерами різних центрів, де продають усілякі товари. Ви зможете заздалегідь дізнатися, чи може установа видати вам кредит на їх придбання в певному магазині. Обов'язково вивчіть особисту сторінку фінансової установи, адже саме там вказані основні дані магазинів-партнерів.

Нерідко такий кредит можна оформити навіть на касі магазину. Великі центри практично завжди наймають на роботу представників певного банку, який оформить для вас кредит прямо на місці. Вам необхідно попередньо уточнити, який саме банк співпрацює з магазином. Також дізнайтеся основні умови видачі кредитів, щоб підібрати оптимальний варіант, орієнтуючись на свої можливості.

Кредитні кошти видають через касу, а також перераховують їх на рахунок продавця. Ви можете самостійно вибрати підходящий варіант, щоб вам було максимально комфортно.

Основні програми кредитування

«Товари в кредит» і «застава нерухомості» - це найпопулярніші програми кредитування. У другому випадку вам доведеться залишати в заставу своє цінне майно (нерухомість). Ви можете отримати гроші на ремонт в приміщенні, на придбання дорогих товарів, на лікування, розвиток бізнесу і т.д. Ваше цінне майно повинно коштувати на 30-50% (визначає банк) більше від загальної суми кредиту. Зазвичай клієнтам пропонують до 500 000 гривень. Гроші можна отримати на максимальний термін до п'яти років. Предмет застави необхідно обов'язково застрахувати, але деякі банківські установи вимагають від вас придбання страховки на життя.

Якщо ви зробили вибір на користь «товару в кредит», то вам не доведеться залишати в заставу майно. Кредит можна отримати на різний термін: від місяця до кількох років. Якщо раптом ви потребуєте велику суму грошей, доведеться шукати поручителя. Деякі банки вимагають, щоб товар і ваше життя були застраховані.

На споживчий кредит встановлюється певна процентна ставка. Вона залежить від безлічі факторів: від початкового внеску до віку людини, яка бере кредит. Погашати кредит в більшості випадків необхідно рівними частинами протягом встановленого терміну, які розрахує банк. Однак деякі банки пропонують варіанти, при яких можна здійснити дострокове погашення зі зменшенням суми відсотків за тілом кредиту.

Основні вимоги до особи, яка бере кредит

Однією з головних вимог будь-яких фінансових установ - платоспроможність потенційного позичальника - адже без цього є ризик не отримати назад свої гроші. Обов'язково повинен бути стабільний дохід, який перевищує суму загальних платежів по кредиту. Для підтвердження платоспроможності можна надати довідку про доходи, для приватних підприємців - виписку з податкової інспекції з податкового звіту або у разі неофіційного працевлаштування контактні дані колег по роботі, які в телефонному режимі зможуть підтвердити вашу трудову зайнятість. Вітаються позичальники, які працюють на підприємстві більше року. Крім цього, ви повинні жити і працювати на тій території, на якій розташовано банківську установу.

Ваш вік теж вплине на рішення щодо видачі кредиту. В основному банківські установи видають кредити особам, вік яких варіюється від 25 до 45 років. Але ви можете знайти заклад, який не відмовить вам у кредитуванні, якщо вам виповнилося 18 років. Сума подібних кредитів не перевищує двох тисяч гривень. Позичальник повинен внести аванс, який складає до 25-ти відсотків від суми кредиту.

Що необхідно для того, аби отримати кредит?

Ви можете оформити кредит такого виду в тому випадку, якщо підготуєте такі папери:

  • підтвердження ваших доходів;
  • якщо ви берете в кредит товар, знадобиться рахунок-фактура;
  • заявка на оформлення кредиту;
  • анкета позичальника;
  • ваш паспорт;
  • ваш ІПН;
  • якщо є інші доходи, потрібно їх документально підтвердити.

Якщо ви одружені або заміжня, то необхідно підготувати документи з боку дружини або чоловіка. Це ІПН, документ про підтвердження реєстрації шлюбу і паспорт. Також знадобиться документ, який підтвердить, що ваша друга половинка не проти отримання кредиту. Поручителю доведеться зібрати такі ж документи.

Якщо ви підприємець, варто показати документи про сплату податків, реєстрацію в пенсійному фонді, довідку про доходи. Також підготуйте звіти за останні місяці своєї діяльності.

Щоб отримати кредит під заставу цінного майна, потрібно підготувати папери на предмет застави. Ваш чоловік або дружина повинні видати письмовий дозвіл на те, щоб ви отримали кредит.

Споживчий кредит: фінансова сторона

Кожна людина не проти отримати кошти на різні цілі. Клієнтів приваблюють рекламою, яка пропонує величезні цифри, а також нульові відсотки. Але пам'ятайте про те, що ви переплатите за таким кредитом понад 50%. Це обумовлено різними комісіями, які тільки збільшують вартість кредиту.

Відмовтеся від оформлення кредиту, якщо ви звернули увагу тільки на те, що в банківській установі вам обіцяли ставку в 0%. На практиці доведено, що низька процентна ставка впливає на збільшення розміру комісій. Щоб зрозуміти, наскільки вигідний кредит, потрібно дивитися на його ефективну ставку - сукупність всіх комісій і річної відсоткової ставки. Наприклад, іноді банківська річна ставка може становити 0,0001%, але ефективна в реальності сягне 65%. Цей параметр покаже реальну сторону того, що чекає на людину, яка бере кредит.

У споживчого кредиту є свої вагомі переваги:

  • на його оформлення піде мінімальна кількість часу;
  • кредит видається на різні цілі;
  • ви зможете отримати солідні суми грошей.

Але є у кредиту і свої слабкі сторони. Процентні ставки досить високі. Комісії теж не порадують позичальників. Якщо раптом у вас виникла необхідність в отриманні кредиту, тоді можете користуватися таким варіантом. Але це доречно, якщо у вас досить високі доходи.

Мікропозика - як варіант споживчого кредитування

Одним з ідеальних видів кредитування можна назвати мікрокредит. Серед лідерів українського ринку мікрокредитування є компанія Глобал Кредит. У нашій компанії дуже швидко (буквально за 15 хвилин), можна оформити швидку позику через інтернет на карту до 10 000 гривень терміном до 14 днів. Без необхідності особистого візиту, надавши всі дані через інтернет. Також немає необхідності вказувати мету кредиту і надавати купу документів. Все що потрібно: паспорт і код, а гроші в разі схвалення будуть переведені відразу на вашу банківську карту. Після цього ви зможете витрачати їх на будь-які покупки.

У разі необхідності отримати кредит готівкою, у вас також не виникне особливих проблем. Досить здійснити візит в одне з наших відділень і залишити заявку на швидкий кредит готівкою. Розгляд заявки у відділення також відбувається дуже оперативно і після схвалення кредитний менеджер видасть вам потрібну суму на руки готівкою.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України