21 Лютого 2018

Як обрати кредит на покупку автомобіля

Як обрати кредит на покупку автомобіля

У даній статті ви дізнаєтесь, чому варто підійти до вибору автокредиту дуже ретельно. Існує багато чинників, на які необхідно звертати увагу перед тим, як брати кредит на покупку авто. Потрібно враховувати процентну ставку, комісію банку, терміни виплат, страховку та багато іншого. Якщо підійти до цього питання грамотно, то можна вибрати дуже вигідну пропозицію і сплатити кредит в строк, а покупка принесе задоволення та користь.

Не в кожного є гроші на покупку автомобіля, тому взяти кредит - це поширене рішення. Для повного розуміння того, що таке автокредитування і як потрібно до нього підійти, ми пропонуємо вам дану статтю. Ви зможете дізнатися, як насправді влаштований кредит і як грамотно вибрати вигідну для себе угоду з банком.

Загальні відомості про автокредит

Для початку слід розібратися, що собою являє кредит на автомобіль. Автокредитування - це угода з банком, який видає певну суму грошей лише на покупку автомобіля. Зауважимо, що витратити гроші, які позичив Вам банк, вийде тільки на покупку машини. Це може бути нове або підтримане авто.

Головною особливістю автокредитування є те, що транспортний засіб виступає заставою в обов'язковому порядку. Завдяки цьому з'являється можливість брати такий кредит, навіть якщо у вас немає ніякого майна. Також, в більшості випадків, необхідно буде сплатити банку початковий внесок, проте існують програми кредитування, при яких це робити необов'язково.

Базові вимоги до позичальників

Залежно від банку, вимоги можуть змінюватися, але можна виділити загальні критерії:

 1. кредит видадуть лише людині, у котрої є постійний дохід і вона може документально його підтвердити;
 2. сумарно позичальник повинен мати стаж роботи від 2-3 років. На останній роботі необхідно пропрацювати 5-6 місяців;
 3. вік може починатися від 21-22 років як для чоловіків, так і для жінок. Кредит навряд чи видадуть жінкам, старшим за 55 років, і чоловікам, чий вік більше 60 років;
 4. наявність громадянства України є обов'язковим;
 5. необхідна постійна реєстрація в тому регіоні, де береться автокредит.

Це були мінімальні вимоги, які Вам пред'являть в кожному банку. Але навіть якщо вам 21 рік і вже маєте 1 рік стажу, то є висока ймовірність відмови в кредиті, а якщо й отримаєте, то під більший відсоток.

Сума кредиту і страхування

Насамперед, на що потрібно звертати увагу при виборі автокредиту, це сума, що необхідна на покупку автомобіля. Важливо пам'ятати, що сума кредиту завжди буде більшою за вартість самого авто. До суми кредиту додасться страховка КАСКО, тому що вона є обов'язковою. Банк без наявності повного страхування автокредит не видасть.

Зазвичай банки самі «нав'язують» страховика, тому необхідно акуратно і ретельно розглянути страхові внески. Не потрібно про це забувати, так як в різних банках різні внески за страховку й іноді вони дуже високі. Також існують додаткові витрати, які вимагають страховики, такі як установка сигналізації або парковка на платних стоянках ночами. Якщо уважно не вивчити всі ці моменти, то можна переплатити суму автокредиту в кілька разів.

Процентна ставка по автокредиту

Кожен кредит видається під певну процентну ставку. Це та сума, через яку ми переплачуємо за авто. Дану ставку банки надають позичальникам у вигляді відсотків, які потрібно сплатити за користування кредитом. Саме на них в першу чергу звертають увагу позичальники, а багато хто, при виборі кредиту, орієнтується лише на заявлену процентну ставку. Але чи правильно це?

Процентна ставка є лише частиною тих грошей, які Ви заплатите за весь кредит. Перед вибором банку, крім відсоткової ставки потрібно звернути увагу й на інші моменти. Так, існує ще кілька чинників, які впливають на підсумкову вартість автокредиту. Наприклад, в одному банку ставка по кредиту встановлена ​​в розмірі 10% за рік, в іншому - 15%. На вигляд може здатися, що в першому банку пропозиція вигідніша через меншу процентну ставку. Але якщо заглибитися в умови договору з першим банком, то він стягує додаткову щомісячну сплату за обслуговування рахунку. В результаті, порахувавши все те, що необхідно сплатити банку (відсоткова ставка + обслуговування), сума оплати за кредитом може бути більша за ті 15% іншого банку. Тому варто вивчати всі моменти кредитування, що пов'язані з виплатою грошей банку.

Комісія

Як було вже вищезазначено, не потрібно відразу вестися на низьку процентну ставку, яку надає банк. Дуже часто невисокі відсотки на тлі інших пропозицій компенсуються додатковими платежами. У договорі це прописується дрібним шрифтом, через що позичальники часто не помічають цього. Такі додаткові витрати можуть влетіти вам в копійку і ви навіть не помітите, так як заявлена ​​комісія може сягати всього 0.1%.

Є банки, які пропонують відмовитися від комісії, якщо буде виплачена фіксована сума за витрати з оформлення кредиту. У цьому випадку, відсоток буде високий. В інших банках пропонують менший відсоток, але з обов'язковою виплатою щомісячної комісії. Здавалося б, комісія в 0.1% ніяк не позначиться, але якщо береться кредит на кілька років, то додаткові витрати можуть сягати 10% від вартості автомобіля.

Початковий внесок

Початковий внесок однозначно допоможе заощадити значну суму. Також не кожен банк може видати кредит без першого внеску. Тому рекомендується накопичити якомога більше грошей для першого платежу, щоб відсоткова ставка і платежі були якомога меншими. Це дозволить менше переплачувати за автомобіль і допоможе легше і швидше сплатити повну вартість кредиту.

Валюта і терміни для кредитування

Ці два параметри дуже впливають на суму кредитування. З термінами все дуже просто, якщо брати кредит на великий термін, то суму необхідно буде виплачувати меншу за кожен місяць, ніж за короткий термін. Але потрібно пам'ятати, що тривалий термін супроводжує велика переплата за автомобіль, особливо якщо необхідно сплачувати комісії.

Кредит можна брати в будь-якій валюті. Для банків це не принципово. Якщо брати автокредит в доларах або євро, то процентна ставка буде невисока, та найвигідніше і правильно брати кредит у валюті своєї країни. Але якщо Ви отримуєте зарплату в міжнародній валюті, то й автокредит беріть в цій же валюті.

Як погасити кредит

У банках України вам запропонують 2 способи погашення автокредиту:

 1. ануїтетними платежами або по-простому рівними частинами щомісяця. Для банків це найвигідніший спосіб, тому в більшості програм автокредитування Вам запропонують саме такий спосіб;
 2. диференційованими - щомісяця сума до сплати розраховується виходячи з поточної заборгованості. За такою схемою платіж по кредиту з кожним місяцем зменшується, тому що зменшується тіло кредиту. Однак на перших порах щомісячна сума платежів буде відчутно більшою, ніж при ануїтетних платежах.

Тут також важливо пам'ятати, що вибір способу погашення кредитування вплине на процентну ставку вашого кредиту.

Ще одним способом погасити кредит, є його дострокове погашення. Часто люди, які почали отримувати більше грошей, і в них з'явилася можливість заплатити за весь кредит, намагаються погасити його достроково, щоб уникнути зайвих переплат за автомобіль. Але банки не дозволяють виплатити достроково всю суму за автокредит, тому що через це вони недоотримають відсотки за користування кредитом. Тому необхідно заздалегідь подбати про це питання.

Чому банк може відмовити в автокредиті

Це трапляється з безлічі причин. Деякі можна виправити, а деякі взагалі не дозволять взяти кредит. Сьогодні досить складно отримати автокредит з першого разу і цьому сприяє наступний ряд причин:

 1. наявність судимості у позичальника;
 2. незадовільна кредитна історія позичальника;
 3. ваша зарплата повинна відповідати вимогам банку. Зазвичай достатньо, аби вона була більша в 2 рази за щомісячний платіж;
 4. клієнт може не підходити через вікові обмеження;
 5. не були надані всі необхідні документи або були приховані навмисно.

Необхідно показати себе з кращого боку, коли ви прийшли в банк. Потрібно добре виглядати, бути охайним і правильно себе поводити. Потрібно показати себе відповідальним платником.

Якщо дотримуватися всіх перерахованих порад, то можна успішно отримати автокредит і здійснити покупку своєї мрії.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України