12 Липня 2018

Вибір страхування для закордонної поїздки

Вибір страхування для закордонної поїздки

Страхування майна, життя і здоров'я в нашій країні поки ще не настільки популярна практика, як в інших країнах. З цієї причини більшість туристів, які їдуть за кордон вперше, не уявляють, що з себе представляє туристична страховка і що саме оплачується під час її оформлення.

Якщо Ви будете їхати за кордон по путівці, то на рахунок страховки турбуватися Вам не треба. Фірми роблять для своїх клієнтів найпростіший, проте обов'язковий поліс, на оформленні якого наполягають в посольствах. При самостійній поїздці оформлення страховки повною мірою лягає на Вас. Тому вибирати для себе страховий поліс потрібно дуже уважно, адже існує велика кількість необов'язкових видів страхування для всіх випадків життя.

Для чого потрібна туристична страховка

Турист потребує страхування лише для однієї мети, щоб вирішити можливе виникнення проблем зі своїм здоров'ям під час подорожі. Якщо, приміром, на території України та країн СНД практично всі питання можна врегулювати в «ручному» режимі (потрібно передбачити кошти на це, і взяти їх в подорож), то на території США, Європи або Азії такий варіант не пройде. Більше того, під час оформлення візи в будь-яку країну, Вас в обов'язковому порядку змусять оформити страховку.

За яким принципом працює страхування в туристичній поїздці

Туристична страховка діє за простим принципом — страхові компанії зобов'язані організувати та оплатити надання медичної допомоги туристу при проблемах зі здоров'ям, які виникли в подорожі. Може застосовуватися і інший варіант, при якому страховою компанією компенсуються витрати на лікування власнику поліса, які йому довелося зазнати, перебуваючи в поїздці. Варто знати, що страхова компанія організовує медичну допомогу не самостійно, а в партнерстві зі службою асистансу, куди звертається застрахований турист при виникненні проблем зі здоров'ям. Більшість страхових компаній в Україні співпрацюють відразу з декількома такими службами залежно від напрямку поїздки і країни. Саме працівники асистансу проводять консультації, займаються організацією допомоги і супроводжують туриста.

Рекомендації мандрівникам від страхових компаній

1. Переконайтеся, чи відповідає Ваша страховка періоду перебування та країні поїздки

При отриманні візи в посольстві, обов'язково попросіть список страхових компаній мають акредитацію. Страховка буде прийнята лише від тих компаній, які є в цьому списку.

2. Вибір правильного типу страхового поліса

Досить важливим параметром є і вибір правильного виду полісу, виходячи з тривалості та регулярності Ваших поїздок в інші країни протягом року. Оптимальним рішенням є одноразовий поліс на певну кількість днів. Він ідеально підійде для тих мандрівників, які просто їдуть у відпустку. Однак, є й такі поліси, які можуть покрити потрібну кількість днів для подорожей протягом року, без прив'язки до того, коли Ви хочете відправитися за кордон. Можна купити і «безлімітний» поліс і подорожувати з ним цілий рік. Само собою, такий варіант обійдеться не дешево, проте, для людей, які захоплюються подорожами, він цілком виправданий, оскільки їм не треба перед кожною своєю поїздкою турбуватися про оформлення нової страховки.

3. Перевірте суму страхової компенсації

Сума повинна бути встановлена в доларах або євро. В межах цієї суми страхова компанія гарантує здійснити оплату призначених ліків і медичних послуг, які Вам надали медичні установи. Зазвичай, під час подорожей по країнах Шенгенського договору, стандартної страховою сумою є 30 000 EUR. Багато страхові компанії працюють за своєрідним принципом: чим більш віддаленій та екзотичну є країна, в яку збирається поїхати клієнт, тим більш серйозна страхова сума йому пропонується. Наприклад, перед поїздкою в Мексику або Таїланд є сенс вибрати такий вид страхування, який зможе покрити суму 60 000 USD. Чому? Тому що в цих країнах надання якісного медичного обслуговування недешева і непросте завдання. На інтернет-форумах можна знайти дуже багато історій від завзятих туристів, які неодноразово стикалися з цією проблемою.

Крім самої страхової суми, не варто забувати і про франшизу. Вона є частиною витрат на медичне обслуговування клієнта, яку страхова компанія оплачувати не буде.

Таким чином, якщо по Вашому полісу передбачається франшиза 100 USD, а в медичному закладі Вам були надані послуги на 200 USD, страховою компанією буде компенсована лише сума в 100 USD.

4. Дізнайтеся, від чого саме зможе захистити Вас страховка

Щоб дізнатися це, необхідно провести детальну консультацію з менеджером або уважно вивчити документи, які видають під час оформлення полісу. Існує прямий зв'язок: чим дешевше буде коштувати поліс, тим меншу суму за лікування він зможе покрити.

Самі бюджетні варіанти можуть покрити лише усунення больового синдрому та екстрену медичну допомогу. Рекомендуємо окремо ознайомитися з пунктом «Виключення» у своєму страховому полісі, для розуміння того, в яких випадках він може не працювати.

Наприклад, якщо Ви відправляєтеся в гори кататися на лижах, травми, які нанесені під час занять спортом, не повинні знаходитися у пункті «Виключення»! Катання на лижах, серфінг, дайвінг, рафтинг, парашутний спорт і ін., з приводу всіх своїх екстремальних планів необхідно розповісти страховику, щоб до максимуму розширити базовий поліс необхідним Вам покриттям.

5. Не варто нехтувати додатковими програмами та додатковими сервісами

Розширений страховий поліс, крім медичних послуг, може передбачати покриття витрат на здійснення телефонних дзвінків в асистанс, послуги перекладача та ін.. Якщо Ви плануєте подорожувати з дітьми, проконтролюйте, щоб у страховий поліс був включений переліт дитини. Такий варіант може стати в нагоді, якщо Ви будете змушені проходити лікування за кордоном, а дитині потрібно буде повернутися на батьківщину раніше, ніж закінчиться Ваше лікування.

Ще в страховий поліс дозволено включати додаткові опції, а конкретно:

  • Страхування від нещасних випадків. Передбачається додаткова виплата при настанні інвалідності або отримання травми.
  • Страхування від неможливості поїхати в подорож. За умови, що Вашу поїздку скасували із-за причин, які передбачені в страховому полісі, Вам буде відшкодована її вартість. Приміром, у туриста виникли проблеми зі здоров'ям або посольство відмовилося видавати йому візу без будь-яких пояснень.
  • Страхування багажу. Багаж мандрівника при перельотах може загубитися, однак, у таких ситуаціях Вам зможе допомогти дана додаткова опція. Страхова компанія відшкодує вартість багажу.
  • Якщо Ви подорожуєте на своїй машині, не можна забувати про «Зелену карту». Вона є аналогом української «автоцивілки». Якщо в іншій країні водій з України спровокує аварію, то страхова компанія оплатить збиток потерпілому замість водія. Втім, якщо мандрівник не буде мати «Зеленої карти», його просто не пропустять через кордон на своєму авто.

Додаткова інформація

Щоб розраховувати на покриття своїх збитків за лікування страховою компанією, всі дії потрібно узгодити з цією компанією через служби асистансу. Співробітники в будь-якій страховій компанії зазвичай попереджають своїх клієнтів, що першим їх дію, при виникненні проблем зі здоров'ям, повинен бути дзвінок в асистанс. У ситуації, коли мандрівник прийняв рішення лікуватися самостійно, без попередження про це страховика, не виключена ситуація, що йому відмовлять у відшкодуванні витрат після повернення на територію України, навіть якщо на руках у нього будуть всі чеки та квитанції за медичне обслуговування.

Ще один важливий нюанс. Так як для здійснення подорожей усередині країни наявність візи не передбачено, то лише близько 5% українців користуються послугами страхових компаній при подорожах по Україні. Але статистика доводить, що українці марно не використовують дану послугу: на багато легше оформити страховку (вона коштує на багато дешевше, ніж при поїздках за кордон), ніж везти з собою в поїздку «додаткове фінансування» і потім десь у горах Закарпаття або біля моря самостійно шукати медичний заклад.

Немає грошей на страховку? Звертайтеся в Глобал Кредит

Якщо Вам не вистачає грошей на оформлення страховки, це не є причиною, через яку потрібно піддавати своє життя небезпеці. Сервіс Глобал Кредит оперативно надасть Вам свої послуги з отримання кредиту за допомогою будь-якого зручного для Вас способу. Кожен клієнт має можливість оформити кредит на свою банківську картку або взяти його готівкою у відділенні компанії.

Умови, на яких надаються кредити:

  • Вік — 18+
  • Термін кредитування — до 14 днів
  • Заставу і поручителі не потрібні
  • Кредит може бути виданий позичальнику з будь-якою кредитною історією.

Клієнтові потрібно заповнити форму заявки, яка буде розглянута в найкоротші терміни, після чого гроші миттєво будуть переведені на його картку або їх можна буде забрати у відділенні. Весь процес оформлення займає близько 15 хвилин. Погашення кредиту теж максимально зручно, його можна погашати як готівкою, так і переведенням з карти.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України