Рубрики:

Банки

30 Серпня 2019

Введення стандарту банківських рахунків IBAN в Україні

Введення стандарту банківських рахунків IBAN в Україні

НБУ повідомив, що з початку серпня цього року вводяться зміни в банківську систему України. Йдеться про присвоєння банківським рахункам номерів за міжнародними стандартами. Це означає, що рахунки вже цього року матимуть інший формат. Їм присвоюватиметься міжнародний номер International Bank Account Number (IBAN). Нововведення пошириться на клієнтів усіх українських банків.

Що таке стандарт IBAN?

Дана система використовується у банках країн ЄС. Дотримуючись прийнятих стандартів, кожна країна створює власну структуру номера рахунку. Міжнародний рахунок не може складатися більше ніж з 34 знаків. IBAN для України матиме 29 символів (зараз довжина номерів рахунків не перевищує 14 знаків). Крім цифр, код містить букви латиниці (використовуються лише великі літери). Кожен зі знаків має своє значення.

За першими 10 символами можна визначити:

  • країну;
  • контрольне число;
  • банківський код.

Решта – це номер рахунку.

Перші 2 символи відразу дозволяють розпізнати країну-учасника. А контрольне число – швидко перевірити рахунок клієнта на коректність.

Використання коду прийнято більше ніж в 45 країнах світу. У Казахстані та Грузії IBAN став обов'язковим до застосування ще в 2010 р. Тепер міжнародні стандарти будуть поширюватись й на Україну.

З 5 серпня нинішнього року нові рахунки в банках вже відкриватимуть за новим стандартом, а діючі – змінювати. До кінця жовтня 2019 р. IBAN доповнить всі номери банківських рахунків. Перекази здійснюватимуться лише за наявності міжнародного номера. Це стосується не тільки міжнародних переказів у валюті, але й банківських операцій у гривні. Його використання стане обов'язковим.

У проміжний період клієнти банків за відсутності рахунку за стандартом IBAN можуть користуватись чинним рахунком.

Чим корисне нововведення?

Експерти НБУ вважають, що введення IBAN дозволить:

  • розпізнати платника і одержувача грошей, а також банк, який їх обслуговує;
  • зменшити кількість помилок у реквізитах;
  • здійснювати перекази стане легше, а на отримання коштів йтиме менше часу.

Згодом з'явиться можливість застосовувати QR-коди з інформацією про них. Це значно спростить обмін платіжною інформацією та оплату рахунків.

Перекази здійснюватимуться швидше не тільки в межах України, а й за її кордонами. Кошти будуть «заходити» на рахунок клієнта відразу, і, відпаде необхідність звертатися в банк, аби отримати переказ.

Зміни торкнуться лише номерів банківських рахунків. Платіжні карти залишаються дійсними.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України