05 Липня 2018

Visa або MasterCard – в чому різниця і що вибрати

Visa або MasterCard – в чому різниця і що вибрати

Бувалі мандрівники знають, що при поїздці за кордон набагато зручніше користуватися банківською картою, ніж мати при собі готівку. Вигоди карти очевидні: немає необхідності шукати пункти обміну і носити з собою велику кількість валюти, не потрібно декларувати на митниці, за будь-які товари і послуги найзручніше розплачуватися карткою. Виникає лише єдине питання: яка платіжна система краща – Visa або MasterCard.

За право бути головною під час зарубіжної поїздки, ці картки змагаються вже давно. Однак, якщо запитати у працівників банку яка з них краще, однозначної відповіді отримати неможливо.

Тому, вибираючи між Visa і MasterCard, перш за все, потрібно звертати увагу на умови і бонуси, які пропонує банк-емітент, користувачам карток.

Чи є проблеми з платіжними терміналами за кордоном

При порівнянні цих 2-х платіжних систем за такими показниками як частка ринку і число терміналів, з'ясовується, що лідирує Visa. Однак, це не означає, що під час поїздки у Вас виникнуть які-небудь проблеми з MasterCard. Як правило, у більшості платіжних терміналів заявлена підтримка обох систем.

У чому ж різниця між Visa і MasterCard

Багато хто вважає, що Visa – американська платіжна система, а MasterCard – європейська. Це далеко не відповідає дійсності. Батьківщина Visa – США. Штаб-квартира MasterCard також розташована в Америці. Але обидві платіжні системи вже давно поширилися по всьому світу і знайшли інтернаціональний статус. Однак не це головне.

Важливо те, що для Visa в якості основної валюти виступає американський долар. І це означає, що в основі будь-якої операції, пов'язаної з конверсією, також лежить долар. Тому, наприклад, у США вигідніше користуватися Visa, так як в більшості випадків буде менше конвертацій.

MasterCard при банківських операціях базовою валютою можуть бути як долари, так і євро. Тому в подорож по Європі краще мати MasterCard. Конвертація може здійснюватися як через євро, так і через долар.

У цьому і полягає різниця між картами, про яку необхідно знати.

Поняття кореспондентського рахунку

Так само як юридичним або фізичним особам, банкам для різних операцій необхідні рахунки. Для цього різні банки і підписують кореспондентські договору. Вони служать гарантією збереження власних коштів.

Одночасно з укладенням договору та випуском карт під брендом платіжної системи, банки заводять кореспондентські рахунки. По своїй суті – це розрахунковий рахунок банку. Для взаєморозрахунків у системі MasterCard найбільш часто використовуються рахунки в євро. Для Visa – американські долари.

MasterCard банк теоретично може відкрити 2 рахунки. Але подібне трапляється вкрай рідко, так як фінансовій установі це невигідно. У цьому випадку банку доведеться мати додаткові витрати і втрачати прибутковість при окремих операціях.

Тому вважається, що MasterCard частіше працює з євро, а Visa – з доларами.

Коли який картою вигідніше користуватися

Якщо валюта, в якій відкрито рахунок, відмінна від валюти держави, де здійснюється розрахунок, відбувається конвертація або навіть ряд конвертацій, за яку стягується плата.

Давайте розберемося на простих прикладах, скільки при здійсненні платежу буде переходів в різних країнах. Це умовні, але найбільш ймовірні варіанти.

Валюта карткового рахунку

Послуга

Visa

MasterCard

Примітки

Гривня

Оплата в Єврозоні (EMU)

UAH-USD-EUR

UAH-EUR

Вигідніше **MasterCard **– тільки одна конвертація

Євро

Оплата в Єврозоні (EMU)

EUR-USD-EUR

EUR

Безсумнівно,** MasterCard** вигідніше – конвертації немає. На відміну від Visa, де можлива подвійна конвертація

Долари США

Оплата в США

USD

USD-EUR-USD

Тепер інша ситуація: конвертації немає у Visa

Гривня

Оплата в місцевій валюті (наприклад, у Польщі)

UAH-USD-EUR-PLN
або
UAH-USD-PLN

UAH-EUR-PLN

MasterCard – конвертація подвійна, а з Visa може бути і потрійна. Це пов'язано з тим, що в Європі для операцій імовірніше використання євро.

Підведемо підсумки

  1. Ставитеся до своїх витрат уважно. Користуючись картою для оплати, не забувайте про можливі конвертації і про те, що вартість Ваших покупок може виявитися вище, ніж Ви розраховували.
  2. Перед тим як отримати картку для поїздки за кордон, поцікавтеся, чи є в банку додаткова комісія, при розрахунках за кордоном. При великій комісії кожна операція буде обходитися дорожче. Також слід мати на увазі курс Вашого банку. Розмір комісійних більше 1% вважається високим і це є приводом звернутися в інший банк.
  3. Під час поїздок по Європі валюта карти краще євро або гривні. Так Ви зможете скоротити свої витрати на конвертації.
  4. Іноді міняти гривні на євро або долари буває вигідніше за курсом банку ще в Україні. Бувають випадки, коли краще всього мати гривневий рахунок, а оплачувати покупки і розраховуватися за послуги у валюті держави.
Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України