Рубрики:

Мікрокредити

10 Квітня 2018

ТОП-9 міфів і домислів про мікрокредітні організації

ТОП-9 міфів і домислів про мікрокредітні організації

На сучасному ринку кредитування успішно розвивається мікрофінансування, яке є не тільки самим актуальним видом фінансування, але і найбільш обговорюваним. Однак, дуже часто, предметом обговорення стають не реальні факти, а вигадані історії та міфи, дуже далекі від реальності. І на жаль, дуже багато людей вірять у різного роду домисли. Незважаючи на те, що велика кількість позичальників довіряє мікрофінансовим організаціям (МФО), на ринку фінансування практикують діяльність і недобросовісні організації, які всіляко намагаються обходити законодавство і наживатися на неуважність клієнтів. У підсумку, за нечесної роботи таких організацій у надійних і порядних МФО формується погана репутація.

Давайте розберемося в причинах і з'ясуємо всю правду, щодо міфів і здогадок про мікрокредиітні організації.

Міф №1. МФО – нелегальні компанії з досить сумнівною репутацією

Існує думка, що МФО – це нелегальні компанії, основне завдання яких – обман своїх позичальників. І це вже неправда, так як робота таких компаній чітко регулюється правовими нормами. Діяльність мікрофінансових організацій здійснюється відповідно до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" і такі організації мають право здійснювати кредитування за рахунок власних та залучених коштів.

Згідно з чинним законодавством, МФО повинні надавати прозору і достовірну інформацію про відсотки, суми переплат і додаткові комісії. На сайтах надійних компаній, Ви завжди знайдете калькулятор, на якому можна заздалегідь прорахувати підсумкову суму погашення мікрокредиту. Кваліфіковані менеджери в режимі онлайн-режимі негайно дадуть відповідь на всі Ваші питання. При необхідності можна звернутися на безкоштовну гарячу лінію. У текстах договорів суворо вказуються всі умови кредитування, а працівники МФО пояснять всі нюанси, при яких клієнтам краще відмовитися від оформлення даного виду кредитування.

Міф №2. Мікрокредит – це шалено дорого

Клієнтів лякають високі процентні ставки. Іноді наводяться приклади неймовірних переплат, коли клієнт нібито бере 1000 гривень, а повернути повинен 10.000. У цій ситуації потрібно враховувати факт – незважаючи на середню ставку за мікрокредити 1,5-2% в день, беруть його на невеликий строк, максимум до 2 тижнів. У результаті сума переплати виходить невелика. Вона себе виправдовує, коли гроші потрібні терміново.

У випадку, коли позичальник прострочив термін повернення, йому доведеться заплатити певний штраф. У такій ситуації мікрокредитування буде дійсно недешево. Саме тому кредити видають на короткий період, тоді і позичальник і кредитор перебувають у вигідному становищі. В таких ситуаціях, коли терміново потрібні гроші і ненадовго, брати позики МФО вигідно, так як суттєво економиться час на оформлення кредиту та збір документів. Проте, слід пам'ятати про взяті на себе зобов'язання і вчасно погашати заборгованість.

Важливо пам'ятати, що при оформленні кредиту кожен позичальник повинен реально оцінити свій фінансовий стан, що на 100% зможе повернути взятий мікрокредит.

Міф №3. Мікрокредити – це лише невелика сума грошей до зарплати

Поширена помилка полягає в тому, що багато хто вважає, що МФО видають кредити лише на кілька сотень гривень, максимум – 1.000. Частково це так, багато компаній працюють за схемою «кредити ди зарплати», тим не менш, в кількох українських МФО, є можливість оформити кредит на більш тривалий термін, наприклад, взяти значну суму грошей на розвиток власного бізнесу. Також практикуються окремі програми нецільового споживчого кредитування, для клієнтів, які збираються зробити дорогу покупку, наприклад:

  • побутова техніка;
  • ремонт;
  • відпочинок або лікування;
  • весілля.

Проте, дійсно, що саме широке поширення отримали невеликі онлайн кредити на картку або готівкою.

Міф №4. Кредити МФО – це невигідно

Як ми вже зазначили вище, користуватися позиками на короткий термін досить вигідно. У ситуаціях, коли гроші потрібні негайно, процедура оформлення банківських кредитів буде більш складною. Та й часу на збір документів може і не бути. Коли це стосується акцій або великих розпродажів, ніхто не буде чекати, поки Ви отримаєте свій банківський кредит. А в МФО такий кредит можна взяти за лічені хвилини і отримати з нього, при вмілому використанні, хорошу вигоду.

Наприклад, Ви побачили вигідну акцію: -50% на потрібну річ. Взявши 2 тисячі гривень на один тиждень Глобал Кредит, переплата складе 252 гривні, а купивши товар за акції, Ви заощадите на цей товар, сплатите кредит і ще залишитеся у виграші.

В розвинених країнах, де ринок мікрокредитування вже давно користується великим попитом, клієнти міркують по-іншому. Багато європейців погоджуються, що людям часто не вистачає грошей, коли з'являється можливість щось дуже вигідно купити, або трапляється непередбачена ситуація, яка вимагає додаткових витрат. Вони вважають, що наше життя надто коротке для того, щоб тільки і думати про те, як би ніде не переплатити зайву копійку. Тому люди в Європі не бачать нічого поганого в оформленні кредитів до зарплати і воліють звертатися за допомогою в МФО.

Міф №5.Відділ стягнення МФО – це кримінальні особистості, які силою «вибивають» борги

Ще одна вигадана казка про те, що працівники кредитних організацій вимагають повернення боргів, застосовуючи виключно методи фізичного впливу.

Всі МФО, які дбають про свою репутацію, завжди діють виключно у рамках закону і відповідають кодексу етики. Деякі мікрофінансові компанії мають свої служби стягнення, які працюють з боржниками віддалено і виключно в правовому полі. Ті організації, у яких немає спеціальних відділів по роботі з неплатниками, передають всі несплачені заборгованості в колекторські служби, а ось вони, звичайно, можуть не завжди коректно працювати з боржниками.

Відділ стягнення МФО – це вимушений захід, оскільки дуже часто зустрічаються досить непорядні позичальники, які оформляючи кредит, вже наперед знають, що не збираються його погашати, тому розмова з ними відділ стягнення веде вже дещо інакше. Також завжди потрібно пам'ятати, що мікрофінансові організації та колекторські служби – це різні організації.

Міф №6. Взятий в МФО кредит можна не повертати і ніхто не буде вимагати

Цікавий парадокс, але цей міф, ходить поруч з попереднім. З одного боку блукають жахи про колекторів, з іншого боку про те, що кредит МФО можна не віддавати, і ніхто його не вимагатиме. Дивно, але є така думка, особливо якщо кредит оформлений на карту. Адепти цього міфу стверджують, що якщо не підписаний паперовий варіант договору (у разі онлайн-кредиту), то відносини вважаються такими, що не мають юридичної сили і представників МФО, видала онлайн кредит, можна сміливо посилати подалі. Якщо б це було так, то більшість сервісів онлайн-кредитування давно б вже розорилися або юристи цих компаній просто б не дозволили використовувати такий механізм видачі позик.

У разі онлайн-кредитування, дійсно відсутній механізм підписання паперового договору. Однак, перед переведенням грошей, користувачеві завжди надається можливість ознайомитися з електронним варіантом договору або як його ще називають – договором оферти – публічною пропозицією про укладення угоди між двома сторонами на підставі визначених умови. Для отримання грошей, позичальникові необхідно поставити відмітку про прийняття умов оферти. Тільки після цього клієнт може отримати кредит, а сама угода вважається юридично укладеною.

Правомірність такої форми договору регулює низка законів:

Міф №7. Послугами МФО користуються тільки неблагонадійні клієнти

Знову-таки, безглузді слухи, що в кредитні організації звертаються лише в крайньому випадку і тільки люди низького соціального статусу. Але за статистичними даними, за мікрокредитами звертаються клієнти із середнім або трохи нижче середнього рівнем доходів. В основному, це працівники бюджетної сфери або дрібних приватних підприємств.

Міф №8. МФО кредитують без розбору і всіх підряд

Серед народу побутує думка, що МФО видають кредити буквально кожному, хто до них звертається. Їх клієнтами можуть стати безробітні, недієздатні, бездомні, неповнолітні громадяни і т. п. І знову це не так. Кожна кредитна організація має свою методику оцінки платоспроможності клієнта. Багато компаній розробили спеціальні програми, які дають можливість автоматично оцінити надійність кожного потенціального позичальника. Методи визначення надійності позичальників МФО не поступаються банківським, а в чому-то можливо і перевершують. Під час оформлення кредиту компанія в обов'язковому порядку поцікавиться балансом доходів і видатків клієнта, перевірить місце його працевлаштування, дізнається кредитну історію. Якщо в результаті перевірки з'ясується, що з об'єктивних причин потенційний клієнт є неплатоспроможним, він отримає відмову. Ця ж інформація впливає і на розмір кредиту. Досить часто, МФО видають суми кредиту менше, ніж запитує клієнт, вважаючи, що позичальник переоцінює свою платоспроможність. 

Міф №9. МФО не видають кредити приватним підприємцям

Мікрофінансові компанії однаково працюють з приватними підприємцями, як і з звичайними позичальниками, які звернулися до них за фінансовою допомогою. Приватні підприємці також можуть потребувати невеликої грошовій сумі, тому звертатись за кредитом в банк, немає сенсу. Хочеться відзначити, що багато МФО спеціалізуються на видачі кредитів для ФОП (фізична особа-підприємець) на розвиток свого бізнесу. Оформити кредит МФО набагато зручніше, так як на відміну від банківських організацій у них більш лояльне ставлення до своїх позичальників. Достатньо буде надати лише кілька основних документів.

Висока конкуренція на ринку кредитування та надання широкого вибору кредитних продуктів, пояснюється прагненням МФО в повному обсязі задовольнити всі бажання своїх клієнтів. Кожен окремий вид кредиту має ряд своїх переваг, так і недоліків. І кожен кредит може підходити тільки для якихось особливих випадків. Тому, перед тим, як оформити кредит у МФО, постарайтеся максимально підійти до вивчення всіх можливих варіантів кредитування, вибравши для себе найбільш оптимальний. Правильно підібрані умови кредитування не тільки вирішать Ваші фінансові проблеми, але і допоможуть уникнути появи нових.

Забудьте про вигадані «жахіття» про МФО і грамотно підійдіть до вивчення всіх питань, які стосуються оформлення мікрокредитів.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України