23 Січня 2017

ТОП-15 незвичайних податків у світі

ТОП-15 незвичайних податків у світі

В усі часи існувало безліч різних податків. Їх запроваджували як з метою збагачення держави, так і в якості стимуляції певних дій населення. Деякі збори мали умовні назви і стягувалися просто так, без будь-яких виправдань. У статті зібрані деякі цікаві приклади подібних податків:

Податок на чоловіків

У Китаї з VII і аж до XVIII століття податки стягувалися, відштовхуючись від кількості чоловіків в родині. Це мало зміст, адже саме чоловіче населення приносило основний дохід. З 1720 року оподаткування проводилося з урахуванням розміру земельної ділянки.

Податок на життя

У XIV столітті король Англії вирішив здійснити мрію багатьох правителів і ввів податок на життя. Платити його повинні були всі без винятку від немовлят до немічних старих просто тому, що вони існують. Люди були змушені оплачувати безліч різних податків і народ в результаті збунтувався. Ця подія відзначилася на сторінках історії як «Повстання Уота Тайлера».

Податок на капелюхи

Сьогодні подібне словосполучення звучить особливо безглуздо, адже головні убори не так популярні як в XIII-XIX століттях. Тоді в Великобританії капелюхи носили практично всі чоловіки. Багаті, взагалі, могли мати їх безліч. Тому побори нагадували чимось сучасний податок на розкіш. Адже держава наживалась в основному на багатих.

Податок на боягузтво

На початку XII століття в Англії король Генріх I ввів подібний платіж для тих службовців, які не хочуть вступати в активні бойові дії. Назва податку підкреслювала ганебність цього відкупу. Коли до влади прийшов король Джон, він наказав збільшити податок втричі. Тоді був мирний час, тому платити його змушували кожного, хто працював на короля. Згодом податок на боягузтво став одним з провокаторів появи Великої хартії вольностей.

Податок на бороди

На Русі здавна волосся вважалося носієм позитивної енергетики, і бороди не прийнято було голити. Але, як, же привчити людей до модних європейських тенденцій? Рішення знайшов Петро I. У 1689 році він ввів податок на бороди. Причому в селі селянам дозволялося носити бороду, а в'їжджаючи до міста вони змушені були платити одну копійку. Тих, хто з яких-небудь причин відмовлявся, і платити і голити бороду, відсилали на каторгу. З тією ж метою подібний податок використовувався і в багатьох країнах.

Податок на горобців

Наприкінці XIII століття в Німеччині з метою боротьби зі шкідниками посівів, Карл Євген загадав кожному жителю приносити по 12 дохлих горобців. У разі виконання наказу, людина нагороджувалася 6 крейцерами. А тих, хто не приносив птахів, штрафували на 12 крейцерів. Дехто навіть спеціально купував мертвих горобців, аби не полювати на них.

Божевільні податки Тибету

Рекордну кількість безглуздих податків використовували далай-лами Тибету в XIX і XX століттях. Вони налічувалось 1982 збори, до яких входили: податок на народження дитини, на весілля, на сон, спів, танці та багато іншого. Далай-лама XIII, щоб утримувати армію навіть ввів податок на вуха. Ті, хто з яких-небудь причин втратив вухо, платив 5 % від суми.

Незвичайні податки існували не лише в минулі часи, вони користуються популярністю, і до сьогодні:

Податок на гриль

У великому місті Бельгії, Валлонії вирішили боротися з диму від грилю. Тільки під час приготування однієї страви на грилі в повітря виділяється до 100 г шкідливого парникового газу. Так як місто досить велике і його жителі часто люблять ласувати продуктами, приготованими подібним способом, проблема стала досить серйозною. Для її вирішення, місцевість регулярно моніторить вертоліт з теплокамерами. Порушників штрафують на 20 євро.

Податок на цивільний шлюб

Його ввели в 1996 р. в місті Тяньцзінь, Китай. Метою такого оподаткування було простимулювати населення до офіційних стосунків, так як старі основи суспільства вже не діють. Ті, хто не хоче грати весілля, змушені платити близько 120 доларів на рік.

Податок на палички для їжі

Незважаючи на різноманітність матеріалів, з яких роблять палички для харчування, китайці все ж вважають за краще використовувати одноразові дерев'яні столові прилади. Згодом проблема набула глобальних масштабів. Щороку для виробництва паличок вирубується до 1,7 мільйона кубометрів лісу, це близько 25 млн. дерев. Щоб змусити населення використовувати багаторазові прилади, був введений податок, який становив 5 % від вартості паличок. На жаль, очікуваних результатів уряд так і не добився. Населення не хоче міняти свої звички і традиції.

Податок на басейн

Своєрідна версія податку на розкіш в Греції. Власники басейнів змушені платити до 800 євро на рік, тому вони всіляко намагаються замаскувати басейни на своїй ділянці.

Податок на гіпс

Альпи - всесвітньо відомий гірський курорт. Приємний гірськолижний відпочинок часто супроводжується травмами кісток. Користуючись цією нагодою, уряд Австралії стягує податки за гіпс з власників курортів. Це непросто метод заробити гроші, але і можливість вплинути на якість і безпеку відпочинку.

Податок на чіпси

З 2011 в Угорщині таким чином стали боротися за здоровий спосіб життя населення. Податком обкладаються не тільки чіпси, але й інші продукти подібного роду.

Податок на тінь

В італійському місті Венеція з 1993 влада міста ввели незвичайний податок на тінь. Цей податок зобов'язані сплачувати власники магазинів і кафе, якщо вони встановили навіси і парасольки і тінь від них потрапляє на землю, яка вважається комунальне власністю.

Податок на сонце

Балеарські острови в Іспанії - дуже популярний курорт, щороку його відвідує близько 10 млн. туристів. На початку 2000-х років влада ввела для туристів так званий «сонячний» збір. Збір використовується для благоустрою території, поліпшення інфраструктури, прибирання пляжів і акваторій від сміття, поліпшення екологічного балансу. Кожен турист щодня змушений платити податок у розмірі 1 євро.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України