03 Квітня 2019

Чи варто оформляти кредити в магазинах: переваги та недоліки товарного кредитування

Чи варто оформляти кредити в магазинах: переваги та недоліки товарного кредитування

У даній статті ми розглянемо практичні питання з товарного кредитування, а саме, що простіше і швидше – оформлення кредиту прямо в торговельній точці чи звернення до банку для отримання кредиту готівкою.

Основні переваги товарного кредитування

 • Комфортність. Само собою, однією з головних переваг даного кредитування є оформлення позики прямо в тій торговій точці, де позичальник планує купити необхідний йому товар. Наприклад, Ви зайшли в магазин, не плануючи здійснювати якусь конкретну покупку, не маючи при собі багато грошей, але тут побачили, що з'явився товар, який Ви хотіли б придбати. Оформивши кредит прямо в магазині, Ви зможете вже через кілька хвилин піти звідти зі своїм придбанням. Саме цей варіант найчастіше й пропонують продавці тим покупцям, які сумніваються, бо з його допомогою покупці можуть швидко і просто придбати потрібний товар, навіть якщо вони мають тимчасові фінансові труднощі;
 • Оперативність. Ще однією перевагою є оперативність оформлення позики. Вся процедура кредитування (отримання необхідних консультацій, заповнення анкети позичальника, процес фотографування, відправка кредитної заявки, отримання результату, оформлення товару та укладення договору) займає в середньому до 20 хв. Якщо мова йде про якусь досить дорогу покупку, оформлення може зайняти трохи більше часу, тому що остаточне рішення приймається працівником служби безпеки кредитора. Але, частіше за все, період оформлення не перевищує 30-40 хв. Якщо порівняти цей час зі стандартною процедурою оформлення споживчого кредиту, то там лише вивчення анкети позичальника може тривати 3-7 днів. Також сюди потрібно приплюсувати той час, який позичальник змушений буде витратити на кілька поїздок до філії банку;
 • Високі шанси отримати позитивну відповідь. Багато хто знає про те, що товарне кредитування вже давно стало об'єктом пильної уваги шахраїв, які часто оформляють такі кредити на третії осіб або фальшиві документи, надаючи співробітникам банку неправдиву інформацію. Ми ні в якому разі, не агітуємо Вас брати приклад з цих шахраїв, а закликаємо звернути увагу на великий плюс такого виду кредитування. За товарним кредитуванням передбачена максимально спрощена процедура оцінки позичальника. А так як товарні кредити оформляються на невеликі суми, кредиторам дуже просто використовувати «конвеєрні» оформлення – велика кількість виданих позик під величезні відсотки. В результаті фінансова компанія несе мінімальні ризики – навіть якщо деякі позичальники несвоєчасно погасять заборгованість, кредитор все одно отримає свій прибуток. Необхідно також згадати й про те, що в кілька разів збільшити ймовірність позитивної відповіді по такій позиці дуже просто – потрібно дати згоду на внесення першого платежу, який повинен становити не менше 10% від загальної суми позики;
 • Мінімальні вимоги до позичальника. З огляду на те, що позичальникові не потрібно пред'являти велику кількість різних довідок і документів, як це часто відбувається при оформленні «традиційного» кредиту в філії банку, товарне кредитування є максимально доступним для всіх бажаючих. Скористатись даним видом кредитування Ви зможете навіть тоді, коли влаштовані на своїй роботі не офіційно, отримуючи з/п «в конверті» – під час оформлення позики, Вас не проситимуть пред'явити довідку з роботи або трудову книжку, необхідно лише вказати назву компанії, в якій Ви працюєте та її номер телефону. Також для оформлення товару в кредит Ви повинні будете надати кредитному менеджеру свій паспорт та інший документ, за допомогою якого можна ідентифікувати Вашу особу;
 • Мінімальний ризик. Оскільки після надання кредиту на товар позичальник не отримує на руки готівку, то зменшується ймовірність втрати виданих коштів чи їх крадіжки.

Недоліки товарного кредитування

Переваги товарного кредитування незаперечні, та все ж, цей вид оформлення експрес-кредитів має й недоліки, причому досить істотні.

 • Основний недолік товарного кредитування, що може перекреслити всі його переваги – це серйозні переплати за такими кредитами. При цьому вони можуть складатись як з нарахованих відсотків (які в окремих випадках можуть досягати 120-150% річних), так і з різного роду комісій, а також додаткових внесків. Для прикладу – по «традиційному» банківському кредиту (навіть якщо це кредитна банківська карта), переплата буде в 1-2 рази меншою.
 • Наявність обов'язкового страхування. Хоча страхувати своє здоров'я або життя при оформленні товару в кредит за законом не обов'язково, банки часто використовують його в якості додаткової послуги, а кредитні менеджери, не уточнюючи в клієнта, зазначають даний пункт у договорі, в результаті чого сума переплати багаторазово збільшується. З цієї причини завжди дуже уважно читайте договір, перед тим як його підписати і уточнюйте, що послуга страхування Вам не потрібна, як би співробітники банківської установи не намагалися нав'язати її Вам.
 • Низький рівень компетентності кредитних менеджерів. Усіх співробітників, які сидять в магазинах, оформляючи покупцям позики на товар, умовно можна розділити на 2 групи: співробітники банку і касири магазину. Остання група – це люди, які не мають потрібної підготовки, а також стажу роботи, які пройшли мінімальний інструктаж в кредитній компанії. А до першої групи належать працівники банку, які лише починають там свій шлях в подібній сфері, і теж ще не мають необхідного досвіду та знань. Даний фактор досить часто стає причиною абсолютного нерозуміння позичальником суті кредитування, а в результаті – прострочення, непогашені кредити, скарги і т. п.
 • Невигідне погашення. Не рідкістю є така ситуація. Товарне кредитування пропонують банки, у яких немає своїх банкоматів або офісів в тому населеному пункті, в якому вони пропонують дану послугу. Отже, частково або повністю погасити такий кредит, не здійснивши оплату додаткових комісій, позичальник не може. Він змушений сплачувати цей кредит через термінали, поштові відділення або каси інших банків, витрачаючи при цьому зайві кошти.
 • Проблеми з поверненням або обміном взятого в кредит товару. З огляду на ту обставину, що товар, який позичальник взяв у кредит, часто є запорукою для кредитора, позичальник повинен всі свої дії (щодо даного товару) погоджувати з ним. Наприклад, якщо товар виявиться бракованим, і позичальникові необхідно буде провести його обмін на дешевший або дорогий товар, то він може зіткнутися з серйозною проблемою, тому що реальна сума кредиту почне відрізнятися від тієї, яка прописана в кредитному договорі, а відповідно – розміри щомісячних виплат почнуть відрізнятися.

Онлайн кредит – відмінна альтернатива товарній позиці

Один із зручних способів швидко знайти гроші на потрібну покупку – це оформити швидкий кредит через інтернет на сайті Глобал Кредит. Для цього не потрібно багато часу. Досить смартфона з виходом в інтернет і 15 хвилин часу. Для оформлення кредиту на карту необхідно:

 • зареєструвати особистий кабінет;
 • заповнити анкету клієнта;
 • подати заявку на розгляд.

Протягом 5-10 хвилин Ви отримаєте рішення про видачу. Якщо рішення позитивне – гроші негайно будуть перераховані на Вашу банківську карту. Після цього Ви зможете здійснити будь-яку покупку. З погашенням також не виникне проблем. Все можна зробити в режимі онлайн в будь-який час доби і без комісій.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України