28 Лютого 2018

Поради з використання банківських карт за кордоном

Поради з використання банківських карт за кордоном

З липня 2017 року громадяни України отримали можливість відвідувати більшість країн Європи без віз. У цій статті ми дамо рекомендації, як зробити так, щоб поїздка за кордон була максимально комфортною – яку банківську картку з собою брати, скільки Вам обійдуться безготівкові транзакції за кордоном і з якої причини необхідно повідомити свій банк про те, що Ви вирушаєте в подорож.

З кожним днем ​​все більше людей в повсякденному житті і подорожуючи за кордон вважають за краще використовувати банківські картки замість готівки. Такий вид розрахунків є більш комфортним і безпечним, а ще, маючи з собою банківську картку Вам не обов'язково декларувати на кордоні кошти, які на ній знаходяться. Потрібно лише повідомити митну службу про те, що з собою Ви маєте платіжний інструмент. А враховуючи, що в багатьох країнах, які відвідують українці, без проблем можна розрахуватися банківською карткою – серед наших туристів все популярнішим стає саме цей вид платежів.

Яку банківську картку вибрати для поїздок за кордон

Лише одна вимога, що пред'являється туристам, які хочуть використовувати для розрахунків за кордоном банківську картку – вона повинна бути міжнародного стандарту. Картки MasterCard і Visa приймають у всіх торгових точках більшості країн світу. Прийнято вважати, що карти Visa більш популярні в США, Латинській Америці та Австралії, а MasterCard великою популярністю користується саме в Європі. Але такий розподіл дуже умовний і, звичайно ж, в торгових точках приймають до оплати картки обох цих систем.

Фахівці рекомендують оформити перед відправленням в подорож картку з чіпом стандарту EMV, тому що вона має найвищий рівень захисту фінансових операцій, а ще картки такого типу дуже поширені в європейських країнах.

Оптимальний варіант – в подорожах використовувати картки MasterCard і Visa найпопулярніших класів Gold, Classic і Platinum. За ними можна як знімати готівку в банкоматах по всьому світу, так і проводити безготівкові транзакції, розраховуючись за послуги або покупки в Інтернеті. А без цього, швидше за все, обійтися не вдасться, тому що Вам потрібно буде забронювати номер в готелі, розрахуватися за оренду машини, придбати квитки та ін.

Також взяти з собою в поїздку можна картки Cirrus Maestro або Visa Electron (найчастіше це картки для отримання зарплати). Але перед цим краще звернутися до Вашого банку, аби переконатись, що картку можна використовувати за кордоном. Тому що, як правило, зарплатні картки випускають для того, щоб клієнти їх використовували в межах країни. Також буває таке, що деякі магазини за кордоном можуть не прийняти до оплати карту Visa Electron не пояснюючи причин. Тому такі види банківських карт як Cirrus Maestro або Visa Electron найчастіше застосовуються тільки для того, щоб перевести гроші в готівку.

А ось власники карт Platinum або Gold, мають можливість скористатися різними додатковими послугами та сервісами, на кшталт безкоштовного входу до бізнес-зали в аеропорту або страхування багажу.

Не забувайте про подвійні конвертації грошей

Однією з найбільших проблем при розрахунках банківськими картками для туристів є конвертація. Якщо на Вашій картці відкритий гривневий рахунок, то як під час здійснення покупок, так і під час зняття з банкомату грошей у валюті, якщо це не американський долар, може проводитись подвійна конвертація. Таке може відбуватись через те, що під час розрахунку банківською карткою, ціна товару з місцевої валюти конвертується в долари, а потім в гривні.

Як врегулювати питання, щоб уникнути подвійної конвертації? Просто відкрийте собі карту у валюті країни, яку Ви відвідуєте і в якій проводитимуться усі розрахунки. Більшість мандрівників оформляють банківські картки в євро або доларах – з ними точно не доведеться сплачувати подвійну конвертацію, навіть під час розрахунків в країнах, в яких використовується інша валюта. Також можна оформити в банку мультивалютну картку, до якої буде прив'язано кілька рахунків у різній валюті.

Практичні рекомендації

Про ці рекомендації потрібно пам'ятати кожному, хто хоче розраховуватися за допомогою своєї картки за кордоном.

1. Будь ласка, повідомте банк про майбутню подорож

Обов'язково повідомте Ваш банк про те, що Ви зібралися в поїздку, уточніть країну, період на який Ви їдете і які транзакції там плануєте здійснювати. Якщо Ви цього не зробите, система може в автоматичному режимі заблокувати Ваш рахунок під час розрахунку за покупку або послугу за кордоном, так як запідозрить що карту зламали шахраї. Ще у банківського працівника потрібно уточнити, чи існують ліміти на різні транзакції за Вашою карткою (розрахунки в Інтернеті, зняття готівки в банкоматах та ін.) якщо Ви раніше не користувалися цією картою за кордоном. Ще один нюанс: обов'язково збережіть собі в телефон номер служби підтримки Вашого банку, за допомогою якої у Вас буде можливість блокування картки при її втраті або крадіжці.

2. Правильний вибір валютного рахунку

Це дасть можливість не оплачувати зі своєї кишені подвійну конвертацію, про яку йшлося вище, і конвертацію в принципі. Більшість банків працює за такою схемою розрахунків із зарубіжними платіжними системами: по внутрішнім транзакціям платіжна система бере у банку гривню, здійснюючи операції в євро – євро, здійснюючи операції у валюті, відмінній від євро – долар. Але якщо Ви їдете в якусь із країн єврозони, відкривайте рахунок в євро. Інші – в доларах.

3. Завжди розплачуйтесь карткою, а не знімайте гроші в банкоматі

Багато українських банків при оплаті товарів або послуг карткою не беруть за це комісію і в Україні і за кордоном. А ось якщо Ви захочете зняти готівку в банкоматі – доведеться заплатити комісію + якийсь відсоток від готівки.

4. Підключіть послугу інтернет-банкінгу

Якщо у Вас ще не активована ця послуга – підключіть її. Це дасть Вам можливість контролювати всі свої транзакції і вчасно реагувати на підозрілі дії з Вашою карткою.

5. Поповніть свою картку з хорошим запасом

Про всяк випадок, взявши до уваги можливі конвертації та комісії, краще поповнити карту з хорошим запасом. Звичайно, Ви в будь-який час зможете попросити у когось із знайомих або рідних поповнити Вам рахунок інтернет-переказом, через касу або термінал, але там теж нараховується комісія. Тому краще грошей покласти з запасом – вони не будуть зайвими при покупці різних сувенірів.

Як отримати кредит на карту перебуваючи за кордоном

Під час подорожі за кордон навіть у самого бувалого туриста можуть виникнути непередбачені обставини, які вимагають додаткових витрат. Що ж робити, якщо Вам терміново потрібні гроші в борг, а Ви зараз за кордоном? На виручку прийде інтернет-сервіс онлайн кредитування від Глобал Кредит. Для отримання кредиту на свою банківську карту досить мати смартфон з доступом в інтернет. Для оформлення заявки потрібно:

  • зайти на сайт Глобал Кредит;
  • вибрати в кредитному калькуляторі суму та термін кредитування;
  • заповнити анкету позичальника і відправити свою заявку на обробку;
  • почекати 15 хвилин обробки заявки;
  • після схвалення гроші моментально перерахуються на карту.

Не втрачайте часу – звертайтеся в Глобал Кредит і ми з радістю допоможемо Вам!

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України