05 Лютого 2019
Як показує статистика, зняття готівки з картки – одна з найбільш популярних фінансових операцій. Не дивно, що така проста процедура стала об'єктом легкої наживи різних аферистів та шахраїв. Зараз зняття грошей в банкоматі ще більше пов'язане з ризиком. Давайте розглянемо, як уникнути неприємностей, і які помилки допускають клієнти, користуючись банкоматом.
На даний момент, не всі любителі чужих коштів освоїли ази кіберзлочинності. Багато зловмисників працюють за «класикою» – намагаються фізично привласнити фінанси клієнта, якому потрібно скористатись банкоматом.
Велика ймовірність зустріти грабіжника в темний час доби у малолюдному місці. Банкомати в метро і поряд з банківськими відділеннями теж небезпечні. Найчастіше там юрбиться багато людей, а це значить, що серед них можуть бути наводчики. Далі справа залишається за малим: простежити за людиною і обікрасти її в безлюдному місці.
У зоні ризику опиняються люди, які переводять в готівку великі суми. Якщо не хочете стати черговою жертвою зловмисників, вибирайте для зняття коштів банкомати, що знаходяться всередині банківських відділень. Найкраще здійснювати цю процедуру вдень. Намагайтеся йти жвавими вулицями. Якщо Ви плануєте зняти велику суму, не пошкодуйте грошей на таксі.
Прогрес не стоїть на місці, все змінюється. Навіть злодії вдосконалюють свої методи і схеми. Так, їм не потрібно підглядати за Вами. Цю роботу за них прекрасно виконають різні пристрої. Наприклад, маленькі відеокамери або накладки на клавіатуру та картоприймач.
Такі злочинці зазвичай використовують на практиці наступні схеми:
Накладку на клавіатурі не складно помітити – завдяки їй клавіатура стає надзвичайно опуклою. Якщо придивитись до банкомату, то й міні-камери можна помітити. Найчастіше вони спрямовані на картоприймач. Якщо банкомат здався Вам незвичайним, краще відмовтеся від його використання.
Що ж стосується накладок на картоприймач, то за допомогою них копіюються дані, які записані на магнітній стрічці пластика. Заволодівши цією інформацією, злодій робить дублікат картки і викрадає кошти.
Побачити накладку такого виду досить легко: це пристосування слабо закріплено. Найчастіше зловмисники кріплять пристрій на клей. Саме сліди клею і видають наявність подібної накладки. Якщо Ви запідозрили щось недобре з банкоматом, не користуйтеся ним.
Звичайно ж, про нелегальні пристосування необхідно повідомляти банк. На кожному банкоматі вказано номер гарячої лінії. Тільки перш ніж дзвонити в контакт-цент фінансово-кредитної організації відійдіть від терміналу на пристойну відстань. Неподалік від банкомату можуть виявитися власники цих пристроїв, які швидко знімуть їх та зникнуть в невідомому напрямку.
З усіма трапляється, коли натиснули не ту кнопку або завис банкомат і т.д. Якщо виникли подібного роду проблеми – зверніться до співробітника банку або наберіть номер гарячої лінії.
Якщо Вам пропонує допомогу незнайома людина, яка випадково опинилася поруч, постарайтеся чемно відмовитись. Існує ймовірність, що «помічник» виявився біля Вас не випадково і намагається таким чином дізнатись дані Вашої картки.
Захисний код є секретною інформацією, якою повинен володіти тільки держатель картки. Ось чому кожен раз, коли користуєтеся банкоматом необхідно прикривати клавіатуру рукою. Кишеньковому злодію необов'язково переслідувати Вас. Йому досить непомітно поцупити Ваш гаманець і за короткий час обчистити Ваш картковий рахунок.
Людина, що стоїть за Вами в черзі може з легкістю підглянути захисний код. Ввічливо попросіть людей трохи відійти. Адекватні користувачі карт зрозуміють Вас і не стануть обурюватися.
Цілодобові пункти самообслуговування є у кожного відомого банку. Зайти в цей пункт можна лише за допомогою банківської карти. Щоб уникнути вищеописаних ситуацій в пункті одночасно може перебувати 1 людина. Не піддавайтесь на різні прохання сторонніх. За кілька хвилин, що Ви проведете у банкомату, нічого смертельного не відбудеться, а Ви, можливо, зможете убезпечити свої фінанси.
Нерідко у комп'ютерів відбуваються збої в програмах. Доки не переконаєтесь, що фінансова операція пройшла успішно не викидайте чек. Адже чек є підтвердженням здійснення транзакцій. А значить, в суперечці з банком цей документ можна сміливо використовувати як доказ.
Напевно, Ви помічали, як згодом чеки вицвітають і красивий колись чек перетворюється на звичайний порожній білий аркуш. Це не залежить від особливостей зберігання. Просто для друку чеків використовують термопапір, вкритий спеціальним барвником. Ці чорнила проявляються під час нагрівання. Через деякий час барвник повертає собі стандартну безбарвну форму.
Якщо Вам необхідно зберегти чек, відскануйте його або сфотографуйте.
Щоб не попастися на вудку шахрая – перестаньте користуватись банкоматами. Зведіть ризик зустрічі з банкоматними злодюжками до нуля. У зв'язку з розвитком безготівкового розрахунку та інструментів для цього, безліч розрахункових операцій можна виконати, не знімаючи гроші з картки:
Пам'ятайте, що на пароль кожного разу відводиться лише 3 спроби. Якщо Ви двічі неправильно ввели цей код, радимо не випробовувати долю. У такій ситуації краще звернутись до найближчого відділення банку і змінити пін-код. Не забувайте, що в разі блокування картки банкоматом, ця карта піде на утилізацію. Ви будете змушені оформити нову банківську карту. Подібна процедура діє у багатьох банків.
Якщо код «крутиться» у Вас в голові і Вам необхідно більше спроб щоб його згадати пропонуємо повестися таким чином:
Так, Ваша картка не заблокується, і Ви зможете освіжити в пам'яті правильний код.