11 Лютого 2019
Питання про фінансову стабільність завжди будуть актуальні. Будь-який капітал потребує грамотного управління. А єдиним надійним варіантом примножити свої накопичення залишається співпраця з банком. Однак, як правильно вибрати фінансову організацію, щоб можна було не тільки зберегти кошти на депозиті, але й отримати дохід від них? Дуже важливо, щоб банк надав Вам гарантії, адже Ви довіряєте йому свої фінанси.
До відкриття вкладу варто підходити серйозно. Перш ніж вибирати відповідну програму слід визначитися, скільки Ви хочете заробити. Якщо у Вас достатньо знань, то Ви можете самостійно проаналізувати фінансові показники банку та його діяльність, подивитися різні рейтинги, які присвоюють міжнародні агентства. На жаль, цієї інформації недостатньо, щоб уникнути вивертів фінансово-кредитних організацій.
Для вигідного інвестування коштів не обов'язково досконально знати фондові ринки. А ось володіти фінансовою грамотністю і стежити за економічним життям в країні не завадило б. Ви зможете вибрати надійну організацію, якщо звернути увагу на 6 ключових аспектів. Давайте розглянемо їх детальніше.
Якому банку довірити свій депозит і не допустити помилок при виборі відсоткової ставки? Цим питанням задається багато вкладників. Найчастіше клієнти ведуться на високі відсотки. Хто ж не хоче віддати менше, а в результаті отримати більше? Але такі привабливі пропозиції банків повинні насторожувати. Якщо банк віддаватиме своїм вкладникам такі великі відсотки, то звідки він отримає свій прибуток?
Кожен банк, який дорожить своєю репутацією, не заманюватиме потенційних вкладників завищеними ставками, а запропонує клієнтам середньоринкові. Часто можна помітити у банків з високим рейтингом різні спецпропозиції за депозитами та кредитами.
Оптимальний період розміщення коштів на депозит становить від 6 місяців і вище. В першу чергу дізнайтеся, чи входить обраний Вами банк до системи страхування внесків. Лише в цьому випадку Ви зможете розраховувати не тільки на збереження, а й на повернення заощаджень, якщо банк раптом позбавлять ліцензії. Якщо на депозиті лежить щонайменше 200 тисяч гривень, то гроші поверне вкладникам Фонд гарантування вкладів.
Не рекомендується відкривати депозит строком понад 1,5 роки. Часто банки перестраховуються і при довгострокових вкладах пропонують низькі процентні ставки. Розбивайте свій депозит на окремі частини і зберігайте кошти в різній валюті. Так Ви постраждаєте від коливань фондового ринку.
Фінансово-кредитні установи, які характеризуються надійністю та стабільністю, мають величезну мережу власних відділень, банкоматів і терміналів. З огляду на такий показник як покриття, можна говорити про довіру населення до даної банківської організації.
Щоб зробити правильний вибір банку, слід пам'ятати, що банки часто проводять різні рекламні акції або презентації своїх послуг. Розміщення реклами свідчить про зацікавленість банку в нових клієнтів та їх грошових коштах. Але коли відбувається агітація високих процентних ставок варто не втрачати пильність. Завдання подібних рекламних акцій – зацікавити нових клієнтів продуктами банку. А ось право вибору програми для відкриття депозиту в будь-якій ситуації залишається за користувачем.
Тут Вам знадобляться рейтинги фінансових організацій. Показників, за якими оцінюється надійність банку, існує досить багато, але найважливіший з них – банківські активи. Чим вища оцінка активів банку, тим спокійніше можна довірити йому свої заощадження. Достатня кількість активів дозволить організації безболісно пережити фінансові труднощі і не нашкодити своїм вкладникам.
У надійного банку завжди є в активах вільні кошти. Це свідчить про ліквідність банківської установи на фінансовому ринку. Відповідно до вимог НБУ, банк повинен мати не менше 10% вільних коштів, щоб підтримувати свої зобов'язання. Проте, необхідно пам'ятати, що жодна надійна фінансово-кредитна організація не витримає, якщо всі їхні клієнти раптом захочуть перевести свої гроші в готівку.
Показник адекватності капіталу також впливає на якість банку. Мінімально допустиме його значення згідно з вимогами Нацбанку – 0,1. Коефіцієнт показує, наскільки банківська установа може обходитися власним капіталом і не вдаватися до зовнішніх позик.
Відповідно, маючи ліквідні активи, банк зможе повноцінно виконати зобов'язання перед своїми клієнтами. Якщо сума ліквідних коштів сильно завищена, це може свідчити про спекулятивні дії банківської організації. Як правило, в такому випадку фінанси банку осідають на особистих рахунках і залишаються без руху.
Всі ми цікавимось відгуками, перш ніж щось зробити: здійснити покупку в інтернет-магазині чи відправитися в подорож. Репутація для банку відіграє не останню роль. Адже саме вона показує, чи зможе банк відповісти за збереження грошових коштів своїх клієнтів.
Ви зможете знайти в мережі багато спеціалізованих ресурсів, де представлені «народні рейтинги». Це, як правило, каталог відгуків (хороших, поганих і нейтральних), залишених користувачами банку в онлайн-режимі.
Всі клієнтські відгуки фільтруються і модеруються фахівцями порталу. Ретельно перевіряється їх достовірність, запитуються підтвердження фактів, і потрібно більше конкретної інформації (ПІБ, суми, обставини, яких заходів вжив банк для вирішення конфліктних ситуацій).
Модератори активно борються з рекламними і заангажованим відгуками, а також наклепом. На прохання банку негативні підтверджені відгуки про його роботу не видаляються.
Головна цінність таких каталогів – миттєва реакція користувачів банківських послуг на обговорювані події. Завдяки подібним ресурсам банк відстежує зворотний зв'язок, тобто стежить за реакцією на дії банківських фахівців і найчастіше вживає оперативних заходів. З високою швидкістю клієнти реагують на негативні зміни. Як правило, більше відгуків залишають незадоволені клієнти. А ось люди, які повністю задоволені обслуговуванням банку, пишуть набагато менше коментарів.
Підсумовуємо
Отже, надійний банк: