07 Серпня 2018

Як відправити грошовий переказ в Україну з-за кордону

Як відправити грошовий переказ в Україну з-за кордону

За статистикою, щороку українці отримують в 5 разів більше переказів з-за кордону, ніж відправляють самі. Тому грошові перекази в Україну з-за кордону є однією з найбільш затребуваних фінансових послуг. За офіційними даними лише за минулий рік в країну прибуло переказів на суму понад 2.4 млрд. USD та ще близько 1 млрд. потрапили в країну через неофіційні канали. Найбільший внесок у ці суми зробили українці, які виїхали на заробітки.

Щоб користуватися таким сервісом грамотно і отримувати максимум вигоди, необхідно знати всі нюанси різних способів переказу, які ми обговоримо далі.

Традиційні грошові перекази SWIFT через банки

Якщо Ви офіційно працевлаштовані за кордоном, найоптимальнішим видом переказу коштів може стати SWIFT-переказ. Для того щоб відправити грошовий переказ відправник і одержувач повинні відкрити рахунок в одній і тій же валюті в українському та польському банках, відповідно. Щоб провести платіж відправнику потрібно знати тільки номер рахунку одержувача. В основному рахунки відкриваються в ЕUR або USD.

При використанні SWIFT банки самостійно встановлюють комісії, але в середньому вона становить 0.5% ‒ 1.5%.

При цьому, варто обов'язково враховувати інші види комісій, наприклад, при зарахуванні переказу на карту одержувача, за зняття коштів у відділенні банку, обміні валюти тощо.

Банки України з польським корінням

В Україні існує декілька фінансових організацій, які мають польське коріння. Для своїх співвітчизників, які зараз заробляють за кордоном, в банках часто пропонують спеціальні програми. У клієнта є можливість за невелику плату відкрити рахунок, до якого отримає доступ він та його рідні. До того ж, до рахунку додається особиста карта з інструкцією для польських працівників фінансових установ, які здійснюють переказ коштів.

Якщо клієнт має персональний рахунок в польському банку, при переказі комісія складе 10 злотих. Якщо ж такого рахунку немає, то сума сягне 20 злотих.

Це полегшує увесь процес, адже для того щоб відправити гроші, українцям достатньо звернутись у відділення банку в Польщі з паспортом. Час переказу займає від 3 до 5 днів.

Експерти рекомендують відкривати рахунок для відправки грошових коштів на ту людину, яка зніматиме його через касу банку. Також, зняти гроші можна в тій же валюті, в якій вони були зараховані. Якщо ж переведення в готівку проходитиме через банкомат, то ніяких переваг це не дасть.

Системи електронних платежів

Не поступаються в популярності за переказами між країнами електронні гаманці систем міжнародних платежів (МПС): PayPal, Skrill та Payoneer, але при їх використанні потрібно точно розуміти, як ці кошти будуть переводитись у готівку. Реєстрація в даних МПС абсолютно безкоштовна. Після її здійснення, обрана Вами система самостійно запропонує прив'язати до акаунту банківську карту.

Справа в тому, що відносно просто працювати і виводити кошти тільки через Skrill і Payoneer. Система PayPal вимагає деяких навичок роботи в мережі. Варто відзначити, що зняти готівку через PayPal не можна. Все, що може зробити одержувач ‒ це оплатити послуги в інтернеті.

Для того щоб працювати зі Skrill і Payoneer користувачеві досить завести карту Visa або MasterCard. Далі здійснити відправку грошей можна як з ПК, так і зі смартфона всього за кілька кліків. Комісія на виведення Payoneer становить 2%, а на рік доведеться витратити 30 доларів за користування системою, навіть якщо Ви не проводили транзакції.

Комісії Skrill знімає двічі, спочатку відправник в Польщі платить 1.9%, а потім одержувач в Україні втратить 1.9-3.5% (залежить від конкретного банку). При знятті грошей через банкомат потребуватиме додаткової оплати. Але навіть такі втрати коштів не лякають людей, тому багато хто вважає даний спосіб одним з найвигідніших для себе і своїх близьких.

Міжнародні системи швидких переказів

Найлегшим і найбільш доступним засобом для переказу грошей з однієї країни в іншу можна за допомогою Western Union, MIGOM, MoneyGram. Зняти гроші можна практично в кожному банку України. Величезним плюсом систем є швидкість відправки. Одержувач може забрати грошовий переказ вже через годину після відправки.

До неприємних сторін можна віднести комісію на перекази. Її сума залежить від банку. Якщо наприклад, відправник пересилає суму в розмірі 450-500 дол. через систему Western Union, комісія складе близько 40 дол. Якщо брати середній показник, то комісія складе від 5 до 12% від усієї суми.

Іноді МПС проводять акції, що дозволяють користувачам переказувати гроші з мінімальною комісією.

Відправлення «валізою»

Відправити гроші в іншу країну можна старим перевіреним способом, передавши конверт через знайомих, які повертаються в Україну. Максимальна сума для ввезення в Україну становить 10 тис. євро. Спосіб дієвий і не вимагає втрати коштів на комісіях, але назвати його надійним не можна. Ніхто не зможе гарантувати повернення грошей у разі їх втрати.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України