15 Лютого 2017

Як навчитися економити гроші

Як навчитися економити гроші

Настав довгоочікуваний момент отримання зарплати, але побачивши суму, ви засмутилися, що її не вистачає на бажану покупку. Такої ситуації допоможе уникнути або пошук іншого доходу, або необхідно навчитися економити на своїх витратах. Коли фантазії і везіння не вистачає на те, аби заробити більше, доводиться шукати більш прості рішення в економії. Розглянемо деякі варіанти.

Список витрат, урахування закупок, економія на покупках

Для початку постарайтесь розписати (хоча б наближено) на що і скільки у вас йде грошей. Так буде простіше з'ясувати, куди витрачаються кошти і як їх скоротити.

Перш ніж що-небудь купувати подумайте, чи потрібно це вам. Часто ми робимо багато зайвих покупок, особливо якщо рішення прийнято спонтанно. Магазини та супермаркети активно користуються психологічними прийомами, проти яких складно встояти, і при вигляді слова «акція» рука сама тягнеться взяти товар навіть, якщо він абсолютно вам не потрібен.

Діти - це найактивніший провокатор непотрібних покупок. Дивлячись на величезні очі, що благають, ми готові купити іграшку, про яку майже відразу малюк забуде. Тож не привчайте себе і дітей до порожніх витрат. Подарунки повинні бути заслуженими, а інакше користі вони не принесуть, дитина ростиме примхливою, не цінуватиме ні речей, ані ваших старань.

Багато грошей з гаманця витягають аптеки. Перш ніж що-небудь купувати треба запитати у свого лікаря або фармацевта, чи є у засобу дешевший аналог. Національний виробник може використовувати ті ж самі лікарські речовини в препараті, що і зарубіжний, але ціна буде значно відрізнятися.

Економія на комунальних послугах

Єдиний спосіб заощадити на оренді - це слізно просити орендодавця знизити ціну на житло і не користуватися послугами посередників. А ось на комунальних послугах заощадити можна добре, тим більше, що сучасні ціни змушують це робити навіть найбільш марнотратних.

Електрика

  • Купіть енергозберігаючі лампи, вони скоротять споживання електрики до 80-90 %. Хоч коштують такі лампи дорожче, вони себе виправдають. Крім того, на них, як правило, дають гарантії, якщо лампа перегорить при перепаді електрики, вам її без проблем поміняють.
  • Слідкуйте, аби лампи не світили даремно і електроприлади не працювали без діла. Навіть якщо телевізор, пральна машина і подібна техніка вимкнена, але вилка не вийнята з мережі, електрика все одно витрачається. Не вмикайте телевізор просто для фону або обігрівальний прилад, коли вас немає в будинку (крім того, що це дорого, це ще й небезпечно).
  • Купуючи техніку, звертайте увагу, скільки Ватт вона споживає. Попросіть консультації продавця з приводу того, яка модель вигідніша в експлуатації. Не завжди високе споживання електрики говорить про більш високу продуктивність.
  • Якщо витратитись на спеціальний двотарифний лічильник, з часом він відіб'є свою високу вартість, адже нічний тариф дешевший денного. Так, можна прати, користуватися електроплитою, водонагрівачем та іншими приладами в нічний час і добре заощадити.

Опалення

Якщо ви живете в квартирі істотно допоможе знизити вартість опалення в платіжці установка лічильника на батарею, особливо якщо він з терморегулятором. Якщо в будинку багато квартир, можна запропонувати сусідам скинутися на загальний лічильник тепла. У будинках, де мешканців мало це може бути невигідно.

Власникам приватних будинків, де немає газу, дешевше опалювати дровами, а вже після - вугіллям. Євродровами і пелетами користуватися, звичайно, приємніше і зручніше, але вони дорожчі. Електрика - найдорожчий варіант.

Якщо в будинку холодно і батареї не справляються, не поспішайте включати електроприлади, краще подбайте, щоб витрати тепла були меншими. Для цього є цілий фронт методів:

  • Поставити сучасні енергозберігаючі вікна
  • Утеплити фасади і стіни будинку
  • Поставити двері з дові́дниками на загальні блоки квартир і під'їзди

Вода

Тут ви заощадите тільки якщо у вас є водоміри. Крани з вентилями, що закручуються не вигідні в експлуатації, тому що відкривання і закривання води займає більше часу, ніж в інших видах кранів. Навряд чи ви будете зайвий раз вимикати вентиль, якщо вам через півхвилини потрібно буде відкрити воду знову.

  • Не давайте воді бігти з крана просто так. З нею в каналізацію витікають ваші гроші. Наприклад, при чищенні зубів намочіть щітку і налийте воду в стакан для полоскання, при митті посуду вимикайте кран, доки ви просто трете сковорідку.
  • Купатися під душем набагато вигідніше і корисніше, ніж у ванній.
  • Враховуйте, що гаряча вода дорожче холодної.

Економія на харчуванні

Зазвичай саме на харчування йде більша частина зарплати. Але недоїдання і неякісна їжа - це не економія, а скоріше, навпаки, короткий шлях до багатьох хвороб, які витягнуть з вас ще більше грошей.

  • Якщо вже обмежувати себе так це в шкідливих продуктах: чіпсах, фастфудах, солодощах, газованих напоях і просто в переїданні. Це і для здоров'я корисно і для гаманця.
  • Добре можна заощадити, відмовившись від частих походів у кафе і ресторани. Домашня їжа надійніше і дешевше.
  • Порахуйте, як харчуватися вигідніше на обідній перерві: в їдальні або приносити їжу з дому. І виберіть більш вигідний варіант (і безпечний для здоров'я, звичайно).
  • Складіть меню з приблизною сумою вартості продуктів, тоді вам буде простіше помітити які страви витягують більше грошей з гаманця.
  • М'ясо, риба і сири - це важливі складові раціону, які не можна вилучати з меню, але вони, ж і найдорожчі продукти. Постарайтесь вживати їх раціонально. М'ясо достатньо їсти 3-5 разів на тиждень, рибу - 1-3 рази на тиждень. Добова норма м'яса для жінки - 150 г, для чоловіка - 180 г. Добова норма риби - 100 г. Ось і робіть висновки: на всьому, що більше норми можна економити. Якщо готувати котлети, суп, додавати м'ясо, або рибу в рагу і подібні страви витрата дорогого продукту буде меншою. Побачивши наведені норми, багато чоловіків б обурилися, що не зможуть наїстися. Тоді їжте більше каші, супу і хліба. Корисно і ситно, а головне не дорого.
  • Купівля продукту також важливий фактор. Більше звертайте увагу на ціну (і на терміни придатності теж, щоб економія не довела до плачевних наслідків). Іноді витративши небагато часу на пошук де дешевше, можна істотно виграти в ціні. У багатьох супермаркетах часто бувають дні знижок. У такі дні можна вигідно скупитися на тиждень вперед.

Економія на проїзді в транспорті

Сьогодні весь світ схиблений на здоровому способі життя, все частіше люди їздять на роботу велосипедами або ходять пішки. Скористайтесь цією порадою, якщо відстань і ваші фізичні можливості дозволяють використовувати цей метод.

В іншому випадку враховуйте, що громадський транспорт зазвичай значно дешевше особистого. Якщо ви не можете обійтися без улюбленої машини, можна запропонувати колегам стати попутниками, розділивши вартість бензину між собою.

Економія на одязі

Несезонні речі, як правило, коштують значно дешевше. Купувати влітку зимовий, а взимку літній одяг дуже вигідно. Купівля через інтернет часто буває вигідніше, ніж в магазинах і на ринку.

Відмова від шкідливих звичок

Найнеобхідніша економія - це відмовитися від того, що вас вбиває. Чудовий привід згадати про здоров'я своє і близьких. Тільки порахуйте, скільки йде грошей на сигарети і алкоголь! Пам'ятайте, економія на випивці - це повна відмова від неї, а не перехід на дешеві аптечні настоянки.

Витрати на зв'язок

Багато хто навіть не знає, яким тарифним планом мобільного зв'язку вони користуються. Оператори часто влаштовують різні акції. Просто уважно ознайомтеся з усіма варіантами оплати, що вони пропонують, і виберіть вигідний. Якщо ви рідко користуєтесь Інтернетом або він вам необхідний для простого спілкування в соцмережах, буде цілком досить невеликої швидкості найдешевшого тарифу.

Розваги з розумом

Відмовившись повністю від розваг, ми зробимо своє життя нудним і сірим. Проте, є безліч задоволень, які не потребують багато коштів: похід на природу, велопрогулянки, безкоштовні масові заходи, проведення часу з друзями вдома. Зверніть увагу, скільки ви витрачаєте на платні розваги, так простіше буде скоротити їх або знайти місця, де дешевше.

Знайти і скоротити непотрібні витрати

Як кажуть в народі: «копійка рубль береже». Часто ми махаємо рукою на незначні витрати і не помічаємо як на дрібниці витрачається сила-силенна грошей. Навіть при хорошій зарплаті марнотратство заводить в борги.

Накопичення

Поставте мету: купити телевізор або поїхати відпочивати за кордон. Прагнення здійснити своє бажання даватиме вам можливість задуматись, як не відправити гроші «в трубу». Купіть скарбничку, а краще покладіть недоторканний запас на депозит для накопичення. Якщо брати гроші з гаманця просто поки вони не закінчаться, ви ніколи ні на що не наскладаєте.

Навчитися відмовляти собі в надмірності

Обмірковуйте придбання предметів і послуг не першої необхідності. Якщо вам не вистачає на їжу, то нерозумно бігти в салон краси, щоб зробити манікюр або купувати девайс, просто тому, що дуже хочеться, адже такий є у друга.

Що робити, якщо терміново потрібні гроші?

Економія економією, але навіть у самих прагматичних людей виникають ситуації, коли потрібно позичити ненадовго тисячу-другу до зарплати. У таких випадках найчастіше звертаються до друзів або родичів. Але що робити, якщо у них немає можливості дати вам в борг? Саме для вирішення таких проблемних ситуацій, на ринку України, працює компанія «Глобал Кредит». У нас ви можете взяти кредит, як готівкою, так і оформити швидко гроші онлайн. Для цього потрібно мінімум документів (паспорт і код) і часу. Витратьте всього 15 хвилин на заповнення онлайн анкети і після схвалення, ви отримаєте потрібну суму в найближчому відділенні або на свою банківську карту.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України