20 Березня 2017

Як виправити кредитну історію?

Як виправити кредитну історію?

  • Будь-яка організація, яка видає кредити, перш ніж давати позичальникові гроші в борг, перевіряє його кредитну історію. Подібна база даних зберігається в бюро кредитних історій (БКІ) протягом 10 років. Кредитна історія включає в себе дані фізичної або юридичної особи і надає інформацію про його виконання обов'язків за кредитними умовами. Поки в Україні КІ містять тільки дані фінансових установ і банків, але незабаром планується що, як і на заході, в ній буде відбиватися інформація й від інших організацій. Наприклад, комунальні платежі, страхові внески, плата за мобільний зв'язок і т.д.

    Навіщо і кому це потрібно?

    КІ є одним з найважливіших показників для прийняття рішення про видачу кредиту в банку або у фінансовій кампанії. Активно користуються такою інформацією лізингові, страхові компанії та мобільні оператори. Вісімдесят відсотків відмов на позику грошей в борг, відбувається саме через погану КІ, але це не єдиний критерій. Наприклад, якщо у вас бездоганна кредитна репутація, але немає стабільного доходу, вам цілком можуть відмовити в позиці. І навпаки, якщо ви сьогодні маєте високооплачувану роботу, то на дрібні гріхи в минулому кредитор може закрити очі.

    Чи варто погоджуватися на використання своєї КІ?

    При оформленні заявки або договору на отримання кредиту, банк або фінансова компанія зобов'язані запитати ваш письмовий дозвіл на отримання та передачу даних в БКІ. Так має бути за законом. Ви, звичайно, можете відмовитися, але найчастіше для кредитора це зайвий привід, щоб вам відмовити. Існують і спеціалізовані види кредитів, при видачі яких не перевіряється КІ, але ставка на них значно вища.

    Хто збирає компромат для кредиторів?

    У нашій країні 3 активних БКІ:

    • Міжнародне бюро кредитних історій (www.credithistory.com.ua);
    • Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (www.pvbki.com);
    • Українське бюро кредитних історій (www.ubki.com.ua).

    Чи можна дізнатися свою КІ?

    Раз на рік кожен громадянин України може дізнатися свою історію абсолютно безкоштовно. Решта перевірки за окрему плату. Для цього потрібно зателефонувати в бюро і поцікавитися своєю історією. Будьте готові, що у вас запитають код ІПН для пошуку. Щоб отримати готовий документ:

    • Можна звернутися особисто в БКІ в Києві із заявою, паспортом і кодом.
    • Якщо ви не житель столиці, але вам потрібна письмова КІ з печаткою, потрібно відправити нотаріально завірену заяву та копії документів поштою. Послуги нотаріуса приблизно обійдуться в 150 грн.
    • Найпростіший спосіб - отримання даних через сайти БКІ. Для цього на сайті УБКІ необхідно ввести свою дату народження і номер телефону. Після того, як вам прийде СМС з кодом підтвердження потрібно його вказати на сайті, заповнити ПІБ, дані паспорта та ІПН. На сторінці міжнародного бюро схожа схема: необхідно ввести ваш ІПН і номер мобільного. Вартість послуги останнього - 5 грн.
    • Через термінал самообслуговування Приватбанку і в системі «Приват24» ви можете простежити свою історію. Вартість послуги - 45 грн.
    • Через додаток «Кредитна історія» для Android та iOs і додаток Sender. Вартість - 45 грн.

    Рекомендується періодично перевіряти свою історію, щоб уникнути помилок і фактів шахрайства, коли на ваше ім'я бере кредит аферист. Якщо подібне трапилося, відразу ж звертайтеся в банк для з'ясування обставин.

    Якщо в історії неправда

    У базі даних історії можуть бути помилки і їх можна оскаржувати. Для цього потрібно написати заяву в БКІ і якщо можливо, то додати копії документів, які доводять вашу правоту. Наприклад, чек про своєчасну сплату кредиту. На підставі заяви бюро проведе розслідування. Якщо факт помилки підтвердиться, історія буде виправлена, в іншому випадку ви маєте право вносити свої коментарі в кредитний звіт розміром до 100 слів.

    Як все-таки виправити гріхи

    Навіть якщо ви повністю розрахувалися з кредитором, але зробили це невчасно чорна пляма на вашій репутації залишиться на 10 років вперед (саме стільки зберігаються дані в БКІ). Завжди сплачуйте борги вчасно. Виправити ситуацію можна також, якщо брати дрібні кредити і гасити їх вчасно. Для цього відмінно підійдуть кредити на техніку, позики з кредитної карти і мікропозики. Надмірно велика кількість кредитів також не найкращий показник для позичальника. Це говорить про легковажність. Банк може побоятися давати кредит людині, яка заганяє себе в боргову яму.

    Мікрокредити, як спосіб поліпшити свою репутацію

    Саме мікрокредити є відмінним способом показати свою платоспроможність. Компанія «Глобал Кредит» розглядає заявки навіть тих, чия історія одного разу була зіпсована. Крім того, «Глобал Кредит» активно співпрацює з БКІ, регулярно передаючи їм дані про платежі клієнтів як хороші, так і погані. Кілька оплачених маленьких кредитів зможуть поліпшити про вас думку великого кредитора. Це стосується і людей, які взагалі ніколи не брали грошей у борг. Невеликі оплачені позики можуть стати серйозною перевагою на вашу користь при ухваленні рішення про видачу великої суми (наприклад, на іпотеку або власний бізнес).

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України