27 Лютого 2019

Як девальвація національної валюти впливає на кредитування?

Як девальвація національної валюти впливає на кредитування?

Незважаючи на стабільний курс української гривні за останні 2 роки і навіть деяке її зміцнення останніми місяцями, у багатьох мешканців України в пам'яті 2014-2015 роки, коли вартість національної валюти знизилась у 3,5 рази. Внаслідок цього, постає цілком закономірне питання – як розпоряджатися грошима при можливій девальвації гривні. Особливо гостро це питання стоїть у людей, які мають кредитні зобов'язання.

Що таке девальвація?

Зазвичай під девальвацією мається на увазі зниження вартості національної валюти відносно інших іноземних валют. В Україні розглядають гривню в основному по відношенню до американського долара та євро.

Суть знецінення грошей полягає в тому, що якщо ціна на певний товар формувалась виходячи з вартості в іноземній валюті, то вартість товару зросте пропорційно зростанню курсу. І якщо раніше цей товар можна було купити за 100 грн., то зараз, наприклад, він коштуватиме вже 250-300 грн. Ключові фактори, що впливають на зміни курсу гривні в Україні – показники торгово-економічного балансу, співвідношення експорту та імпорту товарів.

Всі імпортні товари купуються за валюту, тому вона потрібна для закупівель. Якщо обсяги експорту низькі – в країну завозяться малі обсяги валюти. Тобто виникає підвищений попит на закупівлі за кордоном, а пропозицій валюти всередині країни немає, оскільки обсяги експорту впали. Дисбаланс між цими показниками і є причиною зміни курсу гривні щодо основних світових валют.

Девальвація поширюється не тільки на експортні товари, вона проникає й в інші сфери життєдіяльності. Наприклад, кредитори в період девальвації, бажаючим отримати кредит посилюють правила їх видачі:

  • зменшують обсяги беззаставних кредитів;
  • обов'язковою умовою цільових кредитів висувається внесення авансового платежу;
  • значно знижують доступні кредитні ліміти;
  • з програм кредитування виключаються пункти, що стосуються пільгових і лояльних умов.

До всього, орієнтуючись на розмір кредитних ставок, багато позичальників вибирають кредити у валюті, оскільки відсотки по ним значно нижчі гривневих. Якщо таке рішення було прийнято безпосередньо перед початком девальвації, в разі знецінення гривні у позичальника можуть виникнути фінансові труднощі.

Гривневі кредити

При девальвації національної валюти України, позичальники, що мають гривневі кредити, почуватимуть себе у фінансовому плані комфортніше. Особливо, якщо вони отримали вигоду – придбали товари, що після покупки значно зросли в ціні. До того ж фінансово вигідніше в такому випадку сплачувати кредит максимально довгий період, оскільки процес девальвації може тривати, і щомісячні платежі матимуть невелику вагу серед загальних доходів.

Передбачаючи такий хід розвитку подій, банки включають у договір пункти, в яких вони попереджають позичальників про можливе підвищення ставок за певних обставин. Тому перед підписанням кредитного договору слід уважно вивчити всі пункти, аби розуміти, чи відбудеться підвищення ставок і коли його очікувати.

Валютні кредити

Фінансові втрати позичальника, який оформив валютний кредит, значно вищі гривневого. Багато кредитів у валюті, які позичальники отримали до 2014 року, виявились їм просто не під силу. Через те, що вони отримували зарплату в гривні, а платити внески доводилося у валюті (або в гривневому еквіваленті щодо зростаючого курсу). Тому часто власникам іпотек і автокредитів доводилось прощатися зі своїм майном.

Фінансові втрати валютних позичальників безпосередньо залежать від рівня девальвації гривні – чим вищий рівень – тим більші збитки. Відповідно банки також зазнають втрат, обмежують свої портфелі, адже у них все залежить від активності валютних позичальників. Частина з них збанкрутувала, і лише деякі й сьогодні готові кредитувати у валюті.

У випадку девальвації гривні виправити ситуацію з валютним кредитом може тільки дострокове погашення або конвертація валютного кредиту в гривневий. Якщо ж у позичальника помітно знизився рівень доходів – варто не відкладати візит і звернутися в банк ще й за рефінансуванням. Якщо все зробити вчасно, втрати будуть не настільки серйозними.

Зробити точний прогноз курсу обміну валют сьогодні не в змозі жоден експерт. І якщо одні озвучують передбачуваний курс в 45-50 грн. за $1, інші ж навпаки – вважають нинішню ситуацію стабільною і контрольованою.

На завершення

Позичальник може оформити кредит в будь-якій доступній валюті і практично за будь-якої ситуації в країні, навіть в період девальвації гривні. При цьому важливо враховувати, що економічні процеси в державі позначаться на доходах позичальника, що фінансові ризики по гривневих кредитах значно нижче валютних.

Якщо є хоч невелика ймовірність подорожчання гривні – краще відмовитись від валютного кредиту на користь гривневого, особливо коли мова йде про довгострокові кредити (іпотеку, автокредит). Якщо ж кредит береться на короткий період – можливо, вигідніше отримати його в євро або доларах.

Девальвація не впливає на мікрокредитування

Подавши заявку на веб-ресурсі Глобал Кредит, кожен може отримати миттєвий кредит на карту. При цьому не варто турбуватись про зміну процентної ставки – навіть при високому рівні знецінення гривні умови не зміняться.

Умови отримання мікропозики:

  • вік позичальника – 18-71 рік;
  • оригінали паспорта громадянина України та ІПН;
  • документи, що підтверджують доходи сім'ї, оформлення застави і залучення поручителів – не вимагається;
  • для отримання швидкого кредиту від позичальника не потрібна ідеальна кредитна історія;
  • сервіс онлайн-видачі мікрокредитів працює 24/7;
  • нові позичальники можуть оформити позику за пільговою ставкою – 0,01% в день.

Отримання кредиту займає до 10-15 хвилин. Заповнена анкета відправляється на розгляд. Повідомлення про узгодження мікрокредиту Ви отримуєте буквально через кілька хвилин. При схваленні заявки Ваша карта миттєво поповнюється на зазначену суму.

Виплачувати кредит просто – достатньо вказати реквізити в переказі зі своєї банківської картки.

Кредити з 18 років на картуКредитний онлайн-калькуляторШвидкі кредити для підприємцівШвидкі онлайн кредити на картуТермінові кредити без відмови онлайнЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредит онлайн на карту без довідок про доходиОнлайн кредит 365 днівМиттєві, моментальні кредити на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуЕкпрес-кредит онлайн на картуКредит без застави та поручителівІнтернет-кредитування на карту онлайнМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, гроші до зарплатиОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюТермінові кредити оналйн на картуОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньУчасники ринку мікрокредитувания України