27 Лютого 2019

Як девальвація національної валюти впливає на кредитування?

Як девальвація національної валюти впливає на кредитування?

Незважаючи на стабільний курс української гривні за останні 2 роки і навіть деяке її зміцнення останніми місяцями, у багатьох мешканців України в пам'яті 2014-2015 роки, коли вартість національної валюти знизилась у 3,5 рази. Внаслідок цього, постає цілком закономірне питання – як розпоряджатися грошима при можливій девальвації гривні. Особливо гостро це питання стоїть у людей, які мають кредитні зобов'язання.

Що таке девальвація?

Зазвичай під девальвацією мається на увазі зниження вартості національної валюти відносно інших іноземних валют. В Україні розглядають гривню в основному по відношенню до американського долара та євро.

Суть знецінення грошей полягає в тому, що якщо ціна на певний товар формувалась виходячи з вартості в іноземній валюті, то вартість товару зросте пропорційно зростанню курсу. І якщо раніше цей товар можна було купити за 100 грн., то зараз, наприклад, він коштуватиме вже 250-300 грн. Ключові фактори, що впливають на зміни курсу гривні в Україні – показники торгово-економічного балансу, співвідношення експорту та імпорту товарів.

Всі імпортні товари купуються за валюту, тому вона потрібна для закупівель. Якщо обсяги експорту низькі – в країну завозяться малі обсяги валюти. Тобто виникає підвищений попит на закупівлі за кордоном, а пропозицій валюти всередині країни немає, оскільки обсяги експорту впали. Дисбаланс між цими показниками і є причиною зміни курсу гривні щодо основних світових валют.

Девальвація поширюється не тільки на експортні товари, вона проникає й в інші сфери життєдіяльності. Наприклад, кредитори в період девальвації, бажаючим отримати кредит посилюють правила їх видачі:

  • зменшують обсяги беззаставних кредитів;
  • обов'язковою умовою цільових кредитів висувається внесення авансового платежу;
  • значно знижують доступні кредитні ліміти;
  • з програм кредитування виключаються пункти, що стосуються пільгових і лояльних умов.

До всього, орієнтуючись на розмір кредитних ставок, багато позичальників вибирають кредити у валюті, оскільки відсотки по ним значно нижчі гривневих. Якщо таке рішення було прийнято безпосередньо перед початком девальвації, в разі знецінення гривні у позичальника можуть виникнути фінансові труднощі.

Гривневі кредити

При девальвації національної валюти України, позичальники, що мають гривневі кредити, почуватимуть себе у фінансовому плані комфортніше. Особливо, якщо вони отримали вигоду – придбали товари, що після покупки значно зросли в ціні. До того ж фінансово вигідніше в такому випадку сплачувати кредит максимально довгий період, оскільки процес девальвації може тривати, і щомісячні платежі матимуть невелику вагу серед загальних доходів.

Передбачаючи такий хід розвитку подій, банки включають у договір пункти, в яких вони попереджають позичальників про можливе підвищення ставок за певних обставин. Тому перед підписанням кредитного договору слід уважно вивчити всі пункти, аби розуміти, чи відбудеться підвищення ставок і коли його очікувати.

Валютні кредити

Фінансові втрати позичальника, який оформив валютний кредит, значно вищі гривневого. Багато кредитів у валюті, які позичальники отримали до 2014 року, виявились їм просто не під силу. Через те, що вони отримували зарплату в гривні, а платити внески доводилося у валюті (або в гривневому еквіваленті щодо зростаючого курсу). Тому часто власникам іпотек і автокредитів доводилось прощатися зі своїм майном.

Фінансові втрати валютних позичальників безпосередньо залежать від рівня девальвації гривні – чим вищий рівень – тим більші збитки. Відповідно банки також зазнають втрат, обмежують свої портфелі, адже у них все залежить від активності валютних позичальників. Частина з них збанкрутувала, і лише деякі й сьогодні готові кредитувати у валюті.

У випадку девальвації гривні виправити ситуацію з валютним кредитом може тільки дострокове погашення або конвертація валютного кредиту в гривневий. Якщо ж у позичальника помітно знизився рівень доходів – варто не відкладати візит і звернутися в банк ще й за рефінансуванням. Якщо все зробити вчасно, втрати будуть не настільки серйозними.

Зробити точний прогноз курсу обміну валют сьогодні не в змозі жоден експерт. І якщо одні озвучують передбачуваний курс в 45-50 грн. за $1, інші ж навпаки – вважають нинішню ситуацію стабільною і контрольованою.

На завершення

Позичальник може оформити кредит в будь-якій доступній валюті і практично за будь-якої ситуації в країні, навіть в період девальвації гривні. При цьому важливо враховувати, що економічні процеси в державі позначаться на доходах позичальника, що фінансові ризики по гривневих кредитах значно нижче валютних.

Якщо є хоч невелика ймовірність подорожчання гривні – краще відмовитись від валютного кредиту на користь гривневого, особливо коли мова йде про довгострокові кредити (іпотеку, автокредит). Якщо ж кредит береться на короткий період – можливо, вигідніше отримати його в євро або доларах.

Девальвація не впливає на мікрокредитування

Подавши заявку на веб-ресурсі Глобал Кредит, кожен може отримати миттєвий кредит на карту. При цьому не варто турбуватись про зміну процентної ставки – навіть при високому рівні знецінення гривні умови не зміняться.

Умови отримання мікропозики:

  • вік позичальника – 18-71 рік;
  • оригінали паспорта громадянина України та ІПН;
  • документи, що підтверджують доходи сім'ї, оформлення застави і залучення поручителів – не вимагається;
  • для отримання швидкого кредиту від позичальника не потрібна ідеальна кредитна історія;
  • сервіс онлайн-видачі мікрокредитів працює 24/7;
  • нові позичальники можуть оформити позику за пільговою ставкою – 0,01% в день.

Отримання кредиту займає до 10-15 хвилин. Заповнена анкета відправляється на розгляд. Повідомлення про узгодження мікрокредиту Ви отримуєте буквально через кілька хвилин. При схваленні заявки Ваша карта миттєво поповнюється на зазначену суму.

Виплачувати кредит просто – достатньо вказати реквізити в переказі зі своєї банківської картки.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України