04 Вересня 2017
Рівно 21 рік тому в гаманцях українців з'явилася нова національна валюта - гривня. Ця валюта стала гідною заміною купоно-карбованців. 2 вересня 1996 роки люди стали обмінювати свої заощадження на гривні. Після грошової реформи обмін здійснювався за курсом 100 000 карбованців за 1 гривню.
Цей знаменний день в історії - поява гривні - ми вирішили відзначити публікацією серії цікавих фактів про українську гривню. Ви не знаєте, які факти пов'язані з монетами і купюрами? Тоді ознайомтеся із запропонованою нами інформацією.
Аверс - це лицьова сторона кожної банкноти. Реверс є зворотною стороною купюр. Отже, в чому ж особливості аверсу і реверсу кожного з варіантів?
Аверс: показано освячення церкви Богородиці в 996 році (перший християнський кам'яний храм, заснований Володимиром Великим).
Реверс: художня композиція - військове спорядження, хрест і елементи декору, які відносяться до часів правління Володимира Великого.
Аверс: зображення срібної монети з гербом, який належить Ярославу Мудрому.
Реверс: художня композиція - збірник законів «Правда Руська», військове обладнання, предмети побуту, а також елементи декору тієї епохи.
Аверс: зображення родового герба, що належить Богдану Хмельницькому.
Реверс: праворуч від церкви - зброя козаків і атрибутика гетьманів.
Аверс: зображення герба, що належить Івану Мазепі.
Реверс: художня композиція - бандура, книги, свічки і чорнильниця, як атрибутика життя і творчості Івана Мазепи.
Аверс: уривок з одного твору Івана Франка.
Реверс: зображення скульптури, розташованої на фасаді Львівського оперного театру - вона символізує «Славу».
Аверс: зображення сторінок книги з написом «Історія України», автором якої був Михайло Грушевський.
Реверс: біля будинку стоять робочий і мешканка села, які були зображені на 100 гривнях УНР в 1918 році.
Аверс: уривок з роботи «Катерина» Тараса Шевченка.
Реверс: силуети кобзаря і хлопчика - фрагмент роботи Тараса Шевченка.
Аверс: лицьова сторона банкноти, праворуч від портрета Тараса Шевченка, доповнена оптично-змінною палітрою живописця з кінематичним ефектом.
Аверс: композиція з малюнком літературно-меморіального музею Лесі Українки та малюнком українського вінка, який асоціюється з головною героїнею «Лісової Пісні» - Мавкою.
Реверс: лелеки в польоті, які символізують малу батьківщину відомої поетеси - Полісся.
Аверс: зображення фонтану з написом «Нерівне всім рівність» з авторського малюнка Григорія Сковороди.
Реверс: зображення відомого витвору Григорія Сковороди під назвою «Піфагорів трикутник».
У 1996 році був підписаний указ про те, що гривня призначається офіційною валютою нашої країни. Другого вересня люди отримали можливість обміняти свої заощадження на гривні. Обмін проводився до 1998 року. З того часу деномінацій гривні більше не проводилося, проте вартість гривні в «твердих» валютах певним чином зменшилася. Так, якщо в 1996 році американський долар оцінювався в 2 гривні, то зараз близько 25-26 гривень.
Як ми побачили, в українських купюрах і монетах закладено багато фактів з української історії та символіки, але основне призначення грошей - це здійснення розрахункових операцій, і цілком природно, що виникають ситуації, коли необхідно здійснити покупку, а потрібної суми грошей не вистачає. В такому випадку не потрібно засмучуватись, тому що на фінансовому ринку України з 2012 року працює експерт мікрокредитування «Глобал Кредит». Наша компанія видає швидкі кредити мешканцям України на вигідних умовах:
з мінімальними вимогами до позичальників:
На вибір надається два варіанти отримання мікрокредиту: