09 Травня 2017

Еволюція платіжних засобів: від бартеру до біткоінів

Еволюція платіжних засобів: від бартеру до біткоінів

Сучасне цивілізаційне суспільство навіть уявити не може життя без грошей. Ними вимірюється еквівалент вартості витраченої праці, особисті накопичення, благоустрій в суспільстві і, головне, обмін на необхідні товари. Зараз в це складно повірити, але гроші існували не завжди. Тривалий час в історії люди спокійно обходилися без них. У різних культурах до грошей ставилися по-різному: одні приписували їх появу богам, інші бачили в них демонське походження. У цій статті ми розглянемо еволюцію розрахунків від бартеру в давнину до сучасних криптовалют.

Бартер

Є твердження, що перші бартерні відносини з'явилися 6000 років до н. е. в Давньому Єгипті. Люди одних ремесел обмінювалися своїми виробами з іншими. Наприклад, ткаля могла поміняти тканину на овочі, фрукти або м'ясо. Коваль міг обмінятися з гончарем і т. д. Коли різновид товарів невеликий, такий обмін цілком може існувати, але з розвитком культури це стає незручно: не завжди можна знайти охочого обмінятися. Саме тому і виникла необхідність у появі грошей. Хоча, бартер і донині користується популярністю.

Використання срібла і золота

У природі дорогоцінного металу небагато, тому він завжди мав особливу цінність. В якості оплати використовували золоті і срібні палички, злитки, пластини, прути і прикраси. Також розплачувалися шкурками тварин і дорогоцінним камінням.

Монети

Історики видають різні версії про появу монет, в основному вважається, що першими їх стали карбувати лідійці близько 685 р. до н. е. У зв'язку з тим, що деякі грецькі держави платили данину Лідії, поступово і вони стали карбувати монети для оплати. Після завоювання Лідії перським царем Кіром Великим, монети з'явилися і в його державах (Персії, Мідії, а після в Месопотамії). Індія і Китай самостійно прийшли до виготовлення монет. Згодом весь світ став розплачуватися саме таким способом.

Паперові гроші

Як не дивно паперові гроші з'явилися досить давно, понад 1000 років тому. Торговці Китаю просили імператора прийняти рішення про винахід не такої важкої грошової одиниці, як монети. Адже вже тоді купцям доводилося перевозити цілі купи металу по всій країні. Так, стали виготовлятися гроші з бавовняного паперу, їх випуск супроводжувався подальшою історією Китаю до сьогодні, змінювався лише вигляд купюр.

У 1290 році відомий мандрівник Марко Поло, після відвідування Китаю, привіз ідею паперових платіжних засобів до Європи. З плином часу друкувати такі купюри стали в усьому світі.

Мідні пластини в Швейцарії

З 1644 року економічна криза і відсутність дорогоцінного металу в країні змусив уряд прийти до незвичайного рішення: в якості оплати використовувалися мідні пластини, вага якої могла досягати 20 кг. Такі гроші мали обіг не лише всередині країни, але й в міжнародній торгівлі. В Європі пластини обмінювали на золото і купюри, таким чином, до Швейцарії надійшов приплив валюти, піднявши економічне становище країни.

Боргові розписки

Боргові розписки існували ще в давнину, але особливої ​​популярності вони набрали в XIX столітті в Європі і царській Росії. Боргові розписки активно використовувалися як між громадянами країни, так і між компаніями і навіть на рівні держав.

Пластикові платіжні картки

З середини XX століття стали випускатися пластикові кредитні карти з магнітною смугою в Британії та Америці. Пізніше в них впровадили пам'ять. Карти стали популярні по всьому світу. І до цього дня ліцензію на випуск найвідоміших карт Visa і MasterCard видає Америка для всіх існуючих банків.

E-banking

З появою і популяризацією інтернету виникли електронні платежі. Піонером у цій сфері стали США. Вони створили E-banking ще в 80-х роках, але перший грошовий переказ відбувся тільки в 1994 році.

Біткоіни

У 2009 році чоловік або група людей під псевдонімом Сатосі Накамото створили першу версію системи біткоіни. Її особливість в повній анонімності та безпеці здійснення платежів. Валюта системи – пірингова розрахункова одиниця (біткоіни), яку можна обміняти на певні товари або послуги. Припустимо і виведення її з рахунків, здійснивши обмін на інші валюти. Особливу популярність така система спочатку набрала в Китаї, згодом швидко поширилась по всьому світу.

Прогрес не стоїть на місці, з метою зробити платежі більш швидкими, зручними і безпечними з кожним днем ​​з'являються нові способи оплати. Уже сьогодні електронні гроші практично витіснили готівку. Незабаром потреба в платіжних картах і зовсім може відпасти, змінившись на скандальну ідею з чіпами, які впроваджують під шкіру людини.

Де терміново взяти гроші на карту або готівкою?

Компанія «Глобал Кредит» завжди готова допомогти в скрутну фінансову хвилину. Ми видаємо кредити як готівкою, так і на банківську карту. Сьогодні через інтернет легко не тільки здійснити покупку, але і взяти на неї або інші потреби гроші в борг. Наш сайт працює цілодобово, 365 днів на рік. Ви можете отримати кредит онлайн на банківську картку у будь-якому місті України протягом 15 хвилин прямо з дому без довідки про доходи і без поручителів. Потрібен тільки паспорт та ІПН. Наш сервіс дуже простий, але якщо ви боїтеся допустити помилку, приходьте в наші філії або офіси партнерів. Наші фахівці завжди будуть раді вам допомогти.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України