21 Січня 2018

Что такое «біткоін» и криптовалюта

Что такое «біткоін» и криптовалюта

«Біткоіни», «криптовалюта», «майнінг» – сьогодні ці терміни не чула хіба що дитина дошкільного віку, а ось що означають ці поняття, знають далеко не всі дорослі. Але це практично синоніми реальних грошей – так можна впевнено стверджувати. Спробуємо розібратися, що ж являє собою криптовалюта в цілому та біткоіни зокрема.

Криптовалюта: це гроші чи ні?

Криптовалюта – це віртуальний актив, основною одиницею якого є монета (англ. Coin). По суті, ця валюта всього лише набір зашифрованих даних, які неможливо скопіювати, а саму монету неможливо підробити. До речі, назва цієї валюті виникла через використання саме криптографічного підходу. Термін став вживатися після статті в журналі Forbes про одну з криптовалют Bitcoin, де, власне, і розповідалося про основні критерії подібного активу.

Відмінність криптовалюти від звичної готівки або грошей на банківському рахунку полягає в тому, що грошові купюри необхідно отримати, а банківський рахунок поповнити. Криптовалюта ж фактично емітується в глобальній мережі і ніяк не пов'язана ні з банками, ні з фінансовими системами, ні взагалі з будь-якої традиційною валютою.

Основні види

На сьогодні існує сотні різновидів криптовалют, але більшість з них – мильні бульбашки, шахрайські проекти або просто жартівливі ініціативи. З основних, популярних і робочих проектів можна виділити наступні:

  • Bitcoin. Найпопулярніша криптовалюта на сьогоднішній день, причому носить звання родоначальника подібних проектів. Її розробник – Сатоші Накамото (причому невідомо, чи існує така людина в реальності, або це псевдонім групи програмістів), який залишив код криптовалюти відкритим, що дає можливість іншим фахівцям створювати свої різновиди на основі Біткоін. Можливостей вистачає для емісії 21 мільйона одиниць BTC, та в даний момент до цього показника ще далеко.
  • Litecoin. Продукт колишнього програміста Google Чарлі Лі, випущений у 2011 році. Задумка була така: враховуючи, що Bitcoin вважається аналогом золота на реальному ринку (судячи з вартості), LTC був покликаний стати аналогом срібла – ця криптовалюта дешевша. Ліміт емісії Litecoin – 84 мільйони одиниць.
  • Ethereum. Розробка російських програмістів, що вийшла на ринок в 2015 році. Відразу ж відзначилася серйозною дорожнечею.

Кілька сотень інших варіантів на сьогоднішній день не представляють інтересу і ніяк не поширені, тим паче, що багато з них просто продукт шахраїв.

Детальніше про Bitcoin

Оскільки саме біткоіни на сьогодні найпопулярніша і ходова криптовалюта, зупинимося докладніше на її особливостях, історії та інших нюансах.

Біткоін (скорочено BTC) з'явився в 2009 році, причому тоді була створена не тільки сама криптовалюта, а й спеціальний «гаманець» у вигляді програмного додатка, на якому можна було зберігати свої «монети». До речі, назва походить від поєднання англійського слова Bit, що означає одиницю інформації і власне Coin (монета).

Призначення і функціонал BTC схожі зі стандартними світовими валютами. З його допомогою можна:

  • Накопичувати і зберігати криптовалютні активи
  • Здійснювати розрахунки за товари та послуги
  • Обмінювати BTC на інші види валют.

Емісія, облік і рух біткоінів враховується всередині самої системи з використанням різноманітних криптографічних інструментів. При цьому функціонування такої криптовалюти повністю децентралізовано, іншими словами, без впливу зовнішніх факторів. Єдине що впливає на вартість BTC – це рівень попиту і пропозиції.

Головні переваги BTC, а також інших криптовалют:

  • Емісія Біткоін доступна кожному користувачеві, завдяки відкритому програмному коду
  • Анонімність користувачів – ніяких особистих даних системі не відомо, відомий лише номер гаманця
  • Відсутність єдиного облікового центру, відсутність контролю за рухом коштів – іншими словами, повна децентралізація
  • Обмеження в емісії виключає інфляцію криптовалюти
  • Відсутність можливості підробити валюту або скопіювати її.

Загальна капіталізація BTC на сьогоднішній день складає близько 200 мільярдів доларів США, що є рекордним показником в історії криптовалют. Bitcoin можна легко обміняти на будь-яку валюту через спеціальні банкомати або в обмінних пунктах онлайн. Ця криптовалюта поширена на фінансових ринках, а також в реальному житті – багато торгових точок давно приймають Біткоін в якості оплати товарів або послуг. Розвиток ринку подібних транзакцій може вплинути на все більшу популяризацію Bitcoin, втім, як і інших криптовалют.

Способи заробітку

Найпопулярніший спосіб заробітку на Біткоін – гра на курсовій різниці. У спеціальних обмінниках, таких як, наприклад, Binance, криптовалюту можна купити за реальні гроші. Доступні як цілі одиниці BTC, так і його частини (сатоші). Після цього можна почекати підвищення курсу, продати, і на цій різниці заробити.

Майнінг. Наступний за першим спосіб отримання вигоди. Майнінг являє собою процес своєрідного «видобутку» Bitcoin за допомогою так званих «ферм» – спеціального апаратного забезпечення, в ролі якого виступають комп'ютерні процесори або відеокарти. На звичайному домашньому ПК намайнити не вийде – для цього потрібні досить потужні апаратні засоби. Зараз багато сайтів пропонують на продаж такі варіанти, причому можна скористатися засобами загального видобутку, наприклад, на Manergate.

Хмарний майнінг – це аналог попереднього варіанту, але без придбання комп'ютерних комплектуючих. У цьому випадку необхідно буде оплачувати витрачену потужність, а біткоіни (сатоші) будуть надходити на гаманець. Цей спосіб не дозволить заробити дуже багато, але, загалом, не потрібно буде істотно витрачатися на придбання дорогого устаткування.

Криптовалюти та світова фінансова система

На думку аналітиків, бурхливий розвиток криптовалют в першу чергу вдарить по банківських установах зокрема і загальному фінансовому сектору в цілому. Оскільки їхніх послуг можуть просто перестати потребувати. Також може постраждати сфера кредитування, адже зараз на багатьох біржах можна взяти будь-яку позику в Біткоінах і під будь-який відсоток. Приклад такої біржі – Poloniex. Контрагенти можуть легко домовитися на власних умовах, без участі банків або кредитних установ в якості посередників.

Під ударом можуть опинитися брокери, страхові компанії, інвестиційні біржі та багато інших фінансових гравців. Все тому, що смарт-контракти в криптовалюті зможуть повністю замінити традиційні посередницькі послуги.

Нарешті, розвиток криптовалют несе пряму загрозу державній фінансовій системі. Завдяки тому, що будь-які розрахунки в криптовалюті повністю децентралізовані та анонімні, держава не може контролювати транзакції, а отже, не може вплинути на податкову складову бюджету. За великим рахунком це є проблемою для всіх країн, тим більше що криптовалюти цілком можуть витіснити з ужитку звичні паперові гроші.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України