13 Листопада 2018

Що використовували замість грошей в різні часи?

Що використовували замість грошей в різні часи?

Історія грошей є досить цікавою. Перші кошти з'явились в античні часи і вони є актуальними й до сьогодні, але вже в абсолютно іншому вигляді. Якби наші предки дізналися, що ми в якості грошей використовуємо картки з пластику й папір, вони, швидше за все, не змогли б навіть зрозуміти, як це взагалі можливо. Колись грошові кошти кардинально відрізнялись від сьогоднішніх. Зараз сміливо можна стверджувати, що в стародавні часи люди використовували для розрахунків й обміну абсолютно різні предмети.

Отже, які ж саме предмети використовувалися в прадавні часи замість грошей?

Сіль була в ціні

За допомогою солі наші предки мали можливість протягом тривалого часу зберігати м'ясо, що давало можливість брати його з собою в довгі подорожі та плавання. Сіль захищала рани від попадання в них інфекції. Через неї багато дослідників і торговці покидали свої краї для пошуків даного чужоземного товару. У колишні часи сіль цінувалася настільки, що в деяких країнах нею навіть платили солдатам.

У тих країнах, де сіль не добувалась, вона дійсно була на вагу золота ‒ співвідношення в ціні було однаковим. Не забувайте про це, коли в черговий раз солитимете їжу!

Ножі

Даний вид древніх грошових коштів вперше виник на території Китаю. На маленьких ножах видряпувала окремі слова, що позначали товари, які можна було придбати за ці ножі. Наприклад, «риба», «рис», «вівця» та ін.

Раковини морського молюска каурі

Неймовірно красиві раковини застосовувались як гроші в Китаї близько 3500 років тому. За допомогою мореплавців, з часом, раковини з місць їх видобутку, почали потрапляти на територію інших держав. Таким чином, дані раковини протягом певного часу були офіційними грошовими коштами в таких країнах як Азербайджан, Африка, Цейлон, Японія та Індія. Фальшивомонетники намагалися підробити раковини з кістки і каменю, однак, через дуже складної форми, виявити підробку було дуже просто.

Каміння Раї

Досить оригінальний варіант взаєморозрахунків використовувався жителями одного з островів Мікронезії. Свою валюту ‒ великі диски з отвором ‒ вони виготовляли за допомогою вапняку. Чим об'ємнішим був камінь, тим більше товару за нього можна було придбати. Вага деяких таких «монет» могла сягати 4-х тонн, тому вони практично ніколи не транспортувалися. Така «монета» завжди перебувала на одному й тому ж місці, змінювався лише її власник.

Чай

Цей тонізуючий і підбадьорюючий напій в усі часи був одним з найбільш важливих товарів у торговельних взаєминах, тому немає нічого дивного в тому, що чай використовувався людьми як грошова одиниця. У ті часи це були брикети з листя чаю, в які додавали деревні тріски, різні трави та кало або кров, щоб надати брикету максимальної в'язкості. Така валюта до самого початку Другої світової війни використовувалась в Тибеті, Сирії, Монголії та Китаї.

Какао-боби

Відомо, що ще стародавні ацтеки використовували какао-боби як гроші, але наступна історія зовсім не про давні часи, а про те, що трапилося у ХХІ столітті в Аргентині. 10 років тому монети в Аргентині стали дефіцитом через те, що їх стало вигідно продавати як кольоровий метал. Щоб якось давати покупцям здачу, почали використовувати шоколадні цукерки, причому це відбувалось не лише в продуктових магазинах.

Алкогольні напої

Ще за часів будівництва всім відомих пірамід в Єгипті, пиво використовувалося для розрахунків з робітниками. Ром був одним з дуже цінних товарів за часів колоніальної Австралії. За допомогою даного напою переселенці могли тимчасово позбавити себе від тягарів побуту. А в період існування СРСР, всього лише за одну пляшку горілки можна було вирішити багато проблем.

Кокаїн

За Колумбією недарма закріпилася сумна слава держави-наркоторговця, адже саме тут виробляється найбільше кокаїну. Поліція та інші контролюючі органи використовують всі доступні можливості для стримування поширення наркотиків. Як результат, у багатьох людей немає можливості реалізувати свій урожай. Вони зовсім не мають грошей, але у них повно кокаїну, за допомогою якого вони здійснюють розрахунки між собою.

Пармезан

Це звучить незвично, однак на території Італії до сьогоднішнього дня пармезан може використовуватись у якості застави. Даний сир є настільки цінним, що один з італійських банків без проблем може видати під нього кредит. У великих сховищах банку дозрівають гігантських розмірів головки пармезану, загальною вартістю більше $200 млн.

Зерно

Ще за кілька тисячоліть до н.е. в Месопотамії ячмінь був одним з найцінніших товарів. Найдрібнішою розмінною «монетою» був шекель (180 зерен ячменю). Саме за допомогою шекеля можна було визначити цінність будь-якої послуги або товару. Через деякий час, шекель перетворився в універсальну міру ваги і з його допомогою почали вимірювати срібло. Вартість ячменю могла дуже сильно коливатися, бо була прив'язана до врожайності, а срібло було максимально стабільною на той час «валютою».

Рис

На території Японії до ХІХ століття головною, можна сказати, одиницею достатку був коку ‒ порція рису, за допомогою якої доросла людина могла прогодувати себе протягом одного року (приблизно 150 кг). Коли про якогось землевласника говорили, що він володіє 40 000 коку, це не варто було розуміти так, ніби у нього настільки багато рису. Це була загальна оцінка всіх активів, якими він володів. В рисовому пайку вимірювали кількість багатств навіть в таких володіннях, які не займалися вирощуванням рису.

Домашня худоба

Кочівники з євразійських степів в якості грошей часто використовували одомашнену худобу. За допомогою такої «валюти» можна було заплатити податки, викупити наречену, купити зброю, зерно, а також інший необхідний товар.

Шкури білок

З давніх часів хутро є дуже популярним і ліквідним товаром. У середньовіччя найбільшу цінність мали білячі шкурки, тому за допомогою них дуже просто було розрахуватися за будь-який товар на території Російської Імперії та Фінляндії. На території Фінляндії шкурки білок до сьогоднішнього дня використовуються як платіжний засіб. Тому якщо Вам доведеться почути, що хтось в Фінляндії сказав «біляча шкурка» ‒ це може означати, що мова йде про кошти.

Зуби дельфінів

Саме зуби дельфінів протягом багатьох століть були «валютою» для папуасів, які проживають на Соломонових островах. Багато хто був упевнений, що ця страшна валюта давно залишилася в минулому і більше не повернеться, однак, кілька років тому, через падіння курсу місцевої валюти зуби дельфінів знову почали використовуватись як гроші. Тільки за 2013 рік, незважаючи на масштабні акції захисників природи, які намагаються переконати мисливців відмовитись від убивств тварин, було вбито більше ніж 900 ссавців даного виду.

Чорний перець

За часів Стародавньої Греції чорний перець був настільки дефіцитним продуктом, що коли Аттіла в п'ятому столітті завоював Рим, від його жителів як викуп вимагали саме чорний перець. У середні віки цей продукт був загальноприйнятою валютою. А попит на нього в Європі виріс настільки, що це стало основною причиною для розвитку морських шляхів на Далекий Схід. Через свою високу ціну дану спецію почали називати «чорне золото». До початку ХІХ століття перець вважався великою розкішшю і вживати його могли лише дуже заможні люди.

Вампум

Першою американською валютою були намиста ручної роботи вампум. Найчастіше їх робили з пурпурових і білих раковин двостулкових і черевоногих молюсків. Після висадки європейців на американському узбережжі було помічено, що корінне населення по-особливому ставиться до вампум, наділяючи їх особливою ​​священною силою. Також колоністи з'ясували, що індіанці з великою охотою ділилися будь-якими припасами, якщо в якості винагороди їм пропонувалися вампуми.

Наконечники стріл

Даний незвичайний вид валюти з'явився на північному узбережжі Чорного моря. Наконечники стріл використовувалися у якості валюти в Великій Скіфії, яка перебувала на землях сьогоднішньої України, Східної Європи, Центральної Азії та Північного Кавказу. Наконечники з бронзи з'явились набагато раніше, ніж «традиційні» стародавні монети і цінувалися досить високо, бо були дуже міцними, і їх можна було використовувати, як смертоносну зброю.

Гроші на карту ‒ сучасний варіант платіжного засобу

У сервісі Глобал Кредит Ви оперативно зможете отримати мікрокредит за допомогою одного з найбільш комфортних для Вас варіантів. Кожен позичальник може отримати позикові кошти готівкою або на свою банківську карту, оформивши позику онлайн.

Кредити видаються на таких умовах:

  • Для видачі кредиту не потрібно мати поручителів, вносити заставу або надавати довідку про доходи;
  • Період кредитування ‒ до 30 днів;
  • Негативна кредитна історія не є перешкодою для отримання кредиту;
  • Позичальнику має бути більше 18 років;
  • Повторні кредити видаються без дзвінків та перевірок, а також за SMS-запитом впродовж 60 секунд.

Позичальнику необхідно відправити в кредитно-фінансову установу заявку на кредит, яку там розглянуть в мінімальні терміни, після чого кошти відразу ж можна буде отримати готівкою або на свою банківську карту. Процедура оформлення кредиту триває не більше 15 хв. Процес погашення теж дуже зручний для позичальника: кредит може погашатись як з допомогою готівки, так і переказом коштів з банківської карти.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України