13 Грудня 2016

Що робити, якщо нема чим платити кредит банку

Що робити, якщо нема чим платити кредит банку

Щороку з проблемою оплати боргів споживчих кредитів стикаються мільйони сімей. В умовах кризи та відсутності стабільності в економіці, багато хто не в силах сплатити кредит. На жаль, для більшості позичальників це жорстока реальність.

Головна особливість подібних ситуацій: з такою проблемою може зіткнутися навіть економічно підкована, розважлива і прагматична людина. На платоспроможність позичальників впливає безліч факторів. Тут вам і економічна ситуація, і коливання курсу валют (особливо стосується тих, хто вважає за краще взяти кредит в доларах або євро), і навіть сімейні обставини, - раптова хвороба, наприклад. Що робити, якщо нема чим платити кредит, а борги збільшуються з кожним днем? Всі телефони обривають банківські колектори, погрожуючи відібрати квартиру і автомобіль, а банки вже дзвонять родичам (і навіть вам на роботу!) з вимогою повернути борги? У цій статті ми покажемо вам 5 реально дієвих способів, які допоможуть позбутися боргів.

Варіант № 1: переговори, і ще раз переговори

Будь ласка, запам'ятайте головне правило: не тікати від проблем, а вирішувати їх. Якщо ви втратили роботу, або просто не розрахували кредитне навантаження, не варто ховатися від банку або кредитної організації - буде тільки гірше. Вам нарахують штрафи за прострочені платежі, і віддавати доведеться ще більшу суму. Якщо бачите, що фінансова ситуація погіршується - негайно йдіть в банк. Щоб уникнути великих проблем, відкрито йдіть на діалог з банком. Їх основна мета - повернути витрачені гроші. Тому можна подати заяву на реструктуризацію боргу («розтягування» кредитних платежів, і зменшення щомісячного платежу). Якщо правління банку дало позитивну відповідь, складається новий договір, а з ним і оновлений графік платежів. При цьому старий графік втрачає свою силу. Новий графік і угода обов'язково повинні бути підписаними уповноваженим працівником банку, а також має стояти печатка, що підтверджує офіційне рішення.

Висновок: не уникайте відкритого діалогу з фінансовою установою. І, так: бажано звернутися з проханням про реструктуризацію якомога швидше, а не очікувати поки вам подзвонять з банку, вимагаючи негайно внести прострочений платіж.

Варіант № 2: страховка

Якщо у вас є оформлена страховка, вона може несподівано прийти на допомогу. Однак варто врахувати, що це залежить від обраної програми страхування. Тому краще не скупитися при оформленні, а доплатити за таку послугу як «оплата банківського боргу». Уважно вивчіть вміст вашого страхового пакету: як правило, компанії готові покрити витрати, якщо ви втратили роботу або працездатність. Якщо існує подібна можливість - збирайте необхідні пакети документів. Як правило, це завірена копія трудової книжки (з наказом про звільнення від роботодавця) або медичний висновок, що підтверджує проблеми зі здоров'ям.

Висновок: пам'ятайте, що страховка буде діяти в тому випадку, якщо застрахована особа не завдавала собі травм спеціально і не отримала їх у результаті алкогольного сп'яніння.

Варіант № 3: судовий позов

Якщо банк або колектори, надмірно стараються і навіть погрожують вам, краще подати позов до суду. Як правило, колектори намагаються уникати судових розглядів. У більшості випадків, якщо ви вчасно подали заяву (раніше, ніж банк і колекторське агентство), то нібито нараховані штрафи і санкції списуються, і суд постановляє щомісяця виплачувати банку не більше визначеного відсотка від сукупного доходу. Чому варто першим подати позов? У такому випадку, Ви, а не банк, зможете диктувати умови повернення боргів. Ви не звільнитеся від їх сплати, проте зможете робити це в зручному графіку, плануючи витрати і доходи. Якщо сума штрафів та пеня вже перевищує суму вашого боргу - вимагайте негайного їх списання.

Висновок: головне - переконати суддю в тому, що ви дійсно хочете виплатити заборгованість, але з об'єктивних причин, не можете зробити це прямо зараз. Можна прикласти документальне підтвердження тимчасової непрацездатності - покажіть, що ви намагалися домовитися з банком або колекторами, але нічого не вийшло.

Варіант № 4: повторне кредитування

Ви може звернутися в інший банк з проханням про видачу кредитної картки або певної суми. Однак простіше та ефективніше буде оформлення кредитки. У деяких банках пропонується пільговий період виплати взятих з карти коштів. Простіше кажучи: беріть новий кредит на більш вигідних умовах, і перекривайте старий. Однак дану пораду не завжди можна використовувати - можна ще сильніше загрузнути в боргах. Варто уважно читати договір, щоб не стати заручником чергових штрафних санкцій, тільки вже в іншій установі.

Висновок: такий варіант підходить у тому випадку, якщо в найближчому майбутньому очікується 100 %-й дохід, який може погасити заборгованість, проте платити потрібно прямо зараз. Оформляєте кредитку - погашаєте заборгованість в банку № 1 - отримуєте прибуток - погашаєте заборгованість по кредитній карті.

Варіант № 5: консультація з досвідченим юристом

Банківські службовці теж люди, і їм властиво помилятися. Уважно вивчіть свій кредитний договір на наявність спірних моментів і не бійтеся оскаржити їх. Часта практика - підвищення процентної ставки в односторонньому порядку. Частина фінансових установ прописує цей пункт в договорі, а частина ‒ ні. Можливо Ви саме той щасливчик, і вам слід вказати на невідповідність через судовий позов. Також банк не має права передавати ваш борг третім особам без вашої згоди і повідомлення. Якщо цей пункт порушений - сміливо звертайтеся до суду, на вашому боці закон «Про захист персональних даних».

Замість епілогу

Існує й безліч інших деталей, які неможливо помітити самому. Проконсультуйтеся з хорошим юристом. Головне - не впадайте у відчай, вихід є завжди.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України