14 Січня 2018

Що робити, якщо на Вас оформили чужий кредит

Що робити, якщо на Вас оформили чужий кредит

паспортні дані людей і користуючись потуранням банківських службовців, вони оформляють на цих осіб кредити. Буває, що і самі працівники банку, використовуючи службове положення, оформляють кредити навіть за копіями паспортів і отримують незаконний прибуток.

Якщо з Вами виникла подібна ситуація, потрібно звернутися в банк, щоб з'ясувати чи був дійсно оформлений кредит за шахрайською схемою. Для цього подають заяву, в якій зазначаються особисті дані (ПІБ, адреса реєстрації, контактний телефон) і детально описується те, що трапилося. Отримавши заяву, відділ безпеки банку зобов'язаний провести розслідування. Уповноважені особи роблять запит та вивчають всі необхідні документи:

  • фото клієнта, зроблене на пункті продажу, при отриманні кредиту
  • беруть пояснення у працівника, який оформляв документи на отримання позики, проводяться бесіди з контрагентами
  • порівнюється фотографія в паспорті особи, яка звернулася із заявою з особою, яка одержала кредит, звіряються підписи в документах. Уже на цьому етапі стає зрозуміло, чи був оформлений кредит нечесним шляхом.

При розслідуванні велике значення має позиція, яку займає керівництво фінансової установи. У банках, які дорожать своєю репутацією, серйозно ставляться до подібних сигналів і використовують всі можливості, щоб виявити шахраїв. Пункти продажу в таких банках обладнані спеціальною апаратурою, встановлюються необхідні комп'ютерні програми, використовуються незалежні джерела перевірки для підтвердження даних особи. Клієнта попереджають про відповідальність за надання недостовірної інформації.

Досить часто сигнали, що надійшли, виявляються помилковими. Іноді клієнт забуває про оформлений кредит. Часті випадки, коли в банк, без відома людини, звертаються близькі родичі, використовуючи її паспорт. У цьому випадку, як правило, клієнт відкликає заяву, а кредит швидко закривається.

Зустрічаються і недобросовісні позичальники. З метою ухилення від виплат, або щоб затягнути час, вони подають заяви про шахрайство. Банк не завжди може перевірити правдивість всіх фактів, викладених в таких заявах. Якщо клієнт продовжує наполягати на незаконності кредитного договору, спір вирішується в судовому порядку. За запитом суду проводиться експертиза, яка може підтвердити або спростувати достовірність документів.

Як поводитися, якщо в договорі є Ваш підпис, але кредит ви не оформляли

Перш за все, у відділення банку потрібно подати заяву з проханням ознайомитися з кредитною справою.

Ознайомившись з документами та переконавшись у тому, що кредитний договір був оформлений з використанням ваших паспортних даних, зверніться до правоохоронних органів. У заяві про порушення кримінальної справи викладіть всі відомі факти, вкажіть, що виявлений ​​підпис на договорі є підробленим.

Одночасно подайте заяву в банк, де також викладіть усі пояснення по справі. Ваша заява буде підставою для проведення внутрішньобанківського розслідування. Солідні банки серйозно ставляться до таких розслідувань і при встановленні факту шахрайства можуть відкликати свої вимоги.

Якщо ж банк після перевірки не відкликав свої вимоги до вас, звертайтеся до суду. Необхідно подати позовну заяву про визнання кредитного договору недійсним.

Якщо банк під час судового засідання буде продовжувати наполягати на своїх вимогах і заперечувати проти претензій за позовом, потрібно просити суд про призначення почеркознавчої експертизи. У клопотанні обов'язково вкажіть, що ви просите покласти всі витрати з експертизи на відповідача (банк).

Детальний план дій

Якщо кредит Вами не оформлявся і ніякі кредитні кошти отримані не були, причин, за якими банк постійно нагадує Вам про необхідність погашення заборгованості, може бути дві. Або відбулася помилка банку, або особистими даними скористалися без Вашого відома. Якщо Ви не маєте ніякого відношення до оформленого кредиту, то не зобов'язані розплачуватися за чужий борг. Розмовляйте з представниками банку ввічливо (вони на роботі), але впевнено. Попросіть ще раз перевірити інформацію. Знайшовши помилку, більше Вас турбувати не будуть. У тому випадку, коли банк продовжує наполягати на тому, що Ви є його клієнтом і маєте заборгованість по виплатах, варіанти розвитку подій можуть бути наступними. У першому випадку можна звернутися в правоохоронні органи самому. Для людини, яка не відчуває великих незручностей від постійних нагадувань банку у вигляді телефонних дзвінків і листів, підійде другий варіант. Рано чи пізно банк сам звернеться до суду, і тоді Ви зможете довести, що не маєте до отримання даного кредиту ніякого відношення.

Якщо ви вирішили активно діяти, почніть з відвідування банку, написавши заяву. У своїй заяві опишіть ситуацію, постарайтеся знайти факти, які могли б підтвердити Вами викладене. Наприклад, в період оформлення кредиту Ви перебували за кордоном або були прооперовані. Попросіть, щоб Вас прийняв представник служби, яка відповідає за запобігання шахрайству. Як правило, в більшості банків є такі служби. Цей спосіб нерідко приносить результат. Незалежно від того, відбулася зустріч чи ні, зареєструйте і залиште один примірник заяви в банку. Попросіть банківських працівників зробити відмітку про отримання на Вашому екземплярі. Банк займеться перевіркою, можливо у взаємодії з органами правопорядку.

Зверніться в юридичну консультацію, де вам допоможуть грамотно скласти заяву про необхідність перевірки правоохоронними органами факту шахрайства. Подати заяву можна відразу, не обов'язково чекати результатів банківського розслідування. Отримавши звернення, представники закону порушать кримінальну справу, проведуть розслідування і передадуть справу до судових інстанцій.

При спілкуванні з працівниками банку, на етапі досудового розгляду або під час суду вашими головними доказами будуть оригінал паспорта та висновок почеркознавчої експертизи.

Будьте ввічливі і постарайтеся зберігати спокій, так ви швидше зможете довести свою непричетність і домогтися позитивного вирішення питання.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України