Рубрики:

Поради

18 Вересня 2019

Оренда квартири: що потрібно знати квартиронаймачу?

Оренда квартири: що потрібно знати квартиронаймачу?

Оренда квартири – затребувана послуга на ринку нерухомості. Вирішення цього завдання вимагає великої уваги, щоб не тільки знайти і орендувати відповідне житло, але й не пошкодувати незабаром про свій вибір. Важливо врахувати багато нюансів, а до укладення угоди підійти з усією відповідальністю.

Пошук відповідних пропозицій

Пошук квартири можна здійснити, як за допомогою тематичних сайтів в інтернеті, так і скориставшись пропозиціями в газетах або на звичайній дошці оголошень. Більшість повідомлень про здачу житла в оренду публікують посередники. При співпраці з ними треба насторожитись, якщо:

Фотографії не відповідають реальності. Занижена вартість оренди квартири з елітним інтер'єром на фото може бути просто красивою приманкою. Зателефонувавши за вказаним номером, клієнт дізнається, що це житло вже здано, але можлива оренда іншого, вже не за такими привабливими умовами. Потім може виявитись, що за вказаною адресою й зовсім нічого не здається.

  • Платний перегляд. Оренда нерухомості, звичайно ж, передбачає огляд квартири. Якщо ріелтор пропонує зробити це платно, то цілком можливо, що він просто заробляє на таких показах, подальше укладання угоди для нього нецікаве.
  • Купівля бази пропозицій. Не варто довіряти пропозиціям купити актуальну базу квартир з ексклюзивними варіантами. Найчастіше це звичайний виверт нечесних ріелторів.

Перевірка документів і внесення застави

Вирішивши орендувати квартиру, важливо впевнитись, що:

  • Орендодавець має документ про право на власність. Показувати квартиру може хто завгодно, але укладати договір оренди потрібно або з власником, або на основі довіреності. Дані в паспорті та в свідоцтві повинні збігатися.
  • Нема боргів за комунальні послуги. Краще не орендувати житло, де накопичилася велика сума боргу. У будь-який момент комунальні служби можуть припинити надавати послуги через непогашену заборгованість, а нечесний власник – і зовсім додатково приписати цю суму до оплати за оренду.

Зняти квартиру часто можна тільки при внесенні застави. Це свого роду захист для власника від нечесних орендарів, які можуть несподівано з'їхати, забравши з собою і чуже майно. По закінченню терміну оренди застава зазвичай повертається або ж згодом використовується для погашення оплати за проживання. Заставу краще віддати безпосередньо власнику, а не ріелтору.

Огляд квартири, будинку та прибудинкової території

Перед тим, як знімати квартиру, потрібно ретельно її оглянути:

  • Сантехніка, крани, побутова техніка повинні бути в робочому стані.
  • Слід перевірити справність розеток і освітлювальних приладів.
  • Оглянути вікна, двері, замки на предмет відсутності пошкоджень.
  • Додатково узгодити підключення або оплату за інтернет.

Орендувати нерухомість потрібно також з урахуванням стану будинку та прилеглої території. Якщо навколо безлад, навряд чи можна сподіватися на спокійне життя. Навіть красива і комфортна нерухомість не принесе радості, якщо поруч будуть знаходитись неспокійні сусіди. Якщо в сім'ї маленька дитина, у дворі потрібно звернути увагу на наявність дитячого майданчика. Бажано заздалегідь дізнатися про наявність поблизу необхідних об'єктів інфраструктури, наприклад, школи, дитячого садка, магазину, лікарні.

Укладення договору оренди

Договір оренди визначає взаємовідносини сторін, тому потрібно уважно вивчити всі пункти. Краще ще раз перевірити графу про терміни та суми орендної плати. Аби потім не довелося платити штрафи, потрібно врахувати й обставини можливого дострокового розірвання договору. Додатково можна вказати такі нюанси, як, наприклад, частота візитів власника з перевіркою, проживання в квартирі домашнього вихованця, здійснення ремонту.

Що робити, якщо не вистачає на оренду квартири?

Дуже часто буває, що хороша пропозиція з оренді є в момент, коли немає потрібної суми на руках. Для вирішення цієї проблеми ви завжди можете звернутися у сервіс Глобал Кредит. Всього 10–15 хвилин і потрібна сума буде на вашій банківській картці.

Для оформлення онлайн-кредиту потрібно зробити такі кроки:

  • Заповнити анкету позичальника на нашому сайті й відправити заявку на обробку;
  • Почекати кілька хвилин обробки заявки;

Після схвалення гроші негайно надійдуть на вашу карту.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України