16 Жовтня 2018
Досить часто слово «ломбард» люди пов'язують з дуже складним фінансовим становищем. Тому що не буває нічого страшнішого, ніж необхідність здати в ломбард свій ноутбук, старовинні меблі чи фамільні коштовності, які вже багато десятиліть передаються нащадкам у Вашому роду. Однак, якщо дотримуватися всіх правил, встановлених ломбардом, то з ним можна налагодити нормальні взаємовигідні відносини.
Основна відмінність між банком і ломбардом − в останньому у Вас ніколи не вимагатимуть наявність реєстрації, довідку про заробітну плату і позитивну кредитну історію. Це головна перевага будь-якого ломбарду. Позичальнику потрібно лише надати якусь цінну заставу, яка може бути дуже оперативно реалізована, якщо борг не буде своєчасно погашений. Документи, які потрібні для отримання позики − код і паспорт.
Ще один величезний «плюс» ломбардів − там дуже швидко оформляють документи і видають на руки готівку в кредит. Рішення про надання позики приймається безпосередньо на місці. Працівникові ломбарду не потрібно радитись або просити дозвіл на це у вищого керівництва і запитувати інформацію про особу позичальника в кредитному бюро. Рішення і сума кредиту озвучуються моментально. Однак, ломбард досить серйозно ризикує, видаючи позики під заставу, внаслідок цього, ставка по кредиту там висока, а період кредитування в ломбарді не перевищує 2 місяців.
Найбільш популярним і тим, що найчастіше здається у якості застави є вироби і злитки золота, срібні прикраси та столове срібло.
Золото. Золото в якості застави приймають практично всі ломбарди. Коштовності з даного металу є у кожного і, це більше предмети розкоші, ніж речі, без яких не можна обійтися в повсякденному житті. А ще, саме застава у вигляді золота, дає можливість отримати на руки максимальну позику.
Електроніка та техніка. Така застава знаходиться на другому місці за популярністю. Більшість мережевих українських ломбардів без проблем приймають у якості застави, техніку і електроніку, тому отримати під їх заставу гроші дуже просто.
Особистий автомобіль. Протягом останніх років, в Україні все частіше відкриваються автомобільні ломбарди, де позичальник може отримати кредит, залишивши в якості застави свій автомобіль. Отримати в автоломбарді гроші зможе лише безпосередній власник транспортного засобу. Найчастіше, машина передається на збереження ломбарду і стоїть у нього на стоянці, за яку позичальник повинен додатково сплачувати ще близько 300 грн./міс. У деяких ломбардах можна взяти кредит під заставу автомобіля з правом використовувати його. Така позика оформляється протягом не більше 2-х годин − якщо до технічного стану транспортного засобу та всіх необхідних документів немає ніяких питань. Ставка по кредиту і його сума, безпосередньо залежатимуть від класу автомобіля, року його випуску і ринкової вартості.
Кредит в ломбарді під заставу нерухомого майна. Сьогодні в Україні ще складно знайти такий ломбард, який зможе видати кредит під заставу нерухомого майна. Оформити такий кредит досить проблемно, бо для цього знадобиться певна кількість додаткових дій. Ломбард і позичальник повинні скласти спеціальний договір. Після цього дані повинні бути внесені до держреєстру заставної нерухомості. Якщо кредит на нерухомість погашений не в повному обсязі, вона не може виступати в якості застави. Ще один нюанс видачі такого кредиту − власник нерухомості обов'язково повинен застрахувати її і надати в ломбарді документи, які зможуть це підтвердити.
Сума, яку можна позичити в ломбарді, залежить від вартості майна, яке позичальник залишає в заставу. Оцінка здійснюється співробітником ломбарду, однак, варто бути готовим до того, що вартість майна буде сильно занижена. Максимальна сума кожною мережею ломбардів встановлюється за своїм внутрішнім регламентом, а також відповідно до законодавства України.
Якщо в якості застави виступає земельна ділянка, квартира або приватний будинок, на руки може бути видано не більше 60% від їх вартості.
За золоті вироби 585 другої спроби Вам запропонують близько 670 гривень за 1 грам.
Зазвичай, в ломбардах надаються «короткі» кредити. Але це зовсім не означає, що позичальник буде обмежений певним максимальним терміном. Більшість кредитів в ломбарді оформляється на 1-30 днів. Однак, якщо виникає така потреба, позика може бути переоформлена на більш тривалий період, а ще позичальник може скористатися пролонгацією (перезастава) своєї позики.
Якщо заставою є нерухомість або авто − гроші можуть бути надані позичальнику терміном до одного року.
Всі ми чудово знаємо, що не все в нашому житті йде згідно заздалегідь наміченому плану. Часто трапляється, що позичальник не в змозі своєчасно погасити свою заборгованість перед ломбардом, але хвилюватись через це не варто. Опинившись у такій ситуації, Ви завжди зможете продовжити термін дії своєї позики. Щоб зробити це, треба просто прийти в ломбард, у якому закладено Ваше майно, і попросити внести зміни в договір, сплативши відсотки за використання кредитних коштів. Після цього співробітник ломбарду зможе оформити Вам пролонгацію (перезаставу), а основну заборгованість оплатити можна буде пізніше.
Для того, аби уникнути штрафів за прострочення, краще дотримуватись термінів оплати за позикою. Якщо у Вас в даний момент критичне фінансове становище і Ви не в змозі внести повну суму для викупу своєї застави, оплатіть в такому випадку лише відсотки, що набігли на даний момент для отримання дозволу перезастави.
Під час кредитування через ломбарди, позичальники нерідко стикаються з двома поширеними проблемами, за яких кредитна організація застосовує до них санкції, прописані в кредитному договорі та українському законодавстві. Перша проблема − це порушення позичальником строку погашення позики, за це порушення ломбард вправі вимагати штраф або пеню. Друга проблема − невикуп застави і неповернення позичальником кредиту. У таких випадках, ломбард має повне право на вилучення застави і її реалізацію для відшкодування збитків.
Однак, крім перерахованих вище проблем, у позичальника може з'явитись ще одна − зіпсована кредитна історія в ломбарді. Якщо в майбутньому клієнтові доведеться звернутись до даного ломбарду ще раз, грошовий кредит йому там погодяться видати лише під високий відсоток, при цьому сума оцінки заставного майна буде занижена.
Щоб уникнути таких ситуацій, позичальникам краще дотримуватися правил, прописаних в кредитному договорі. Якщо прийшов час викуповувати своє заставне майно, а фінансовий стан не дозволяє зробити цього, потрібно прийти в ломбард і оплатити лише відсотки, оформивши пролонгацію свого кредиту. Таким чином, Ви зможете відстрочити основну виплату і уникнути втрати заставного майна.
Кредитування від МФО в наш час набирає в Україні все більшої популярності. Це дуже легко пояснюється тим, що у нього велика кількість переваг, як перед ломбардами, так і перед кредитними програмами, що пропонують банки. Оформивши мікрокредит через Інтернет на свою банківську карту в компанії Глобал Кредит, Ви отримаєте не лише необхідні Вам в даний момент гроші, але і якісний сервіс та обслуговування, чесні умови при оформленні позики та високий рівень безпеки під час здійснення будь-яких фінансових операцій.
Миттєва позика в МФО Глобал Кредит може бути видана двома способами:
Для оформлення кредиту позичальникові потрібно буде витратити не більше 15 хвилин, а документи, які потрібні для цього − паспорт і код. Довідка про доходи, застава або поручителі не потрібні. Процедура отримання максимально спрощена − заходите на сайт МФО, вносите свої дані в анкету і чекаєте схвалення заявки. Як тільки вона схвалюється − гроші відразу ж відправляються на Вашу карту.