Рубрики:

Поради

22 Серпня 2019

Як вибрати смартфон: поради для "чайників"

Як вибрати смартфон: поради для "чайників"

Сьогодні важко уявити сучасну людину без смартфона. Адже, по суті, смартфон – цей той самий комп'ютер, лише в мініатюрі, який завжди з Вами. В магазинах електроніки представлена величезна кількість моделей смартфонів різних марок. Як не загубитися в такому розмаїтті та не наробити помилок купуючи, якщо врахувати, що Ви в цьому зовсім або майже зовсім не розбираєтесь? Не хвилюйтесь. Наша стаття допоможе зорієнтуватись й підкаже, що підійде саме Вам, на які особливості смартфонів варто звернути увагу, а які Вам не важливі.

Операційна система

Операційна система – найважливіший елемент у виборі смартфона. Найбільш відомі три – Android, iOS і Windows Phone. Останню відмітаємо відразу, хоча б тому, що вибір телефонів з цією ОС невеликий і підібрати наявні додатки для неї проблематично.

IOS – це операційна система Apple, і встановлена вона лише на iPhone. Додатків, як платних, так і безкоштовних, можна знайти достатньо. Але система має й свої мінуси. По-перше, iPhone – дорогий ґаджет, по-друге, інші виробники не підтримують цю ОС, і, по-третє, встановити додаткову карту пам'яті не вийде.

Залишається Android. Ця операційна система від Google. Більшість апаратів саме на ній. В Google Pay можна знайти безліч доступних додатків. Але ця ОС займає багато пам'яті. До невеликих мінусів можна віднести, що на кожній моделі смартфона інтерфейс однієї й тієї ж ОС виглядає по-різному, і до цього треба звикнути. Проте, смартфон на базі Android – Ваш оптимальний вибір.

Дві сім-карти чи одна: що краще

Сьогодні більшість смартфонів підтримує роботу з двома сім-картами. Це досить зручно. Однією сім-картою, припустимо, Ви користуєтесь в особистих цілях, інша призначена виключно для роботи. Є смартфони і з трьома сім-картами, але в нашому випадку це вже перебір. Треба враховувати такий момент, що іноді слот для другої карти, сім-карти і для карти пам'яті один, і треба вирішити, що для Вас важливіше.

Процесор

Від процесора багато в чому залежить продуктивність смартфона, його відгук і швидкодія. Та варто запам'ятати одне: сьогодні більшість процесорів, навіть недорогих, успішно справляються зі своїми завданнями. Якщо Ви не геймер і не плануєте грати в потужні 3D ігри, Вам підійде й 2-ядерний смартфон з частотою 1 ГГц. Вище – краще, але необов'язково. До того ж і коштують самі наворочені моделі не дешевше дорогих комп'ютерів.

Якою має бути якісна камера

Тут головний показник – мегапікселі. Чим він вищий, тим краще. У флагманських моделей він може досягати 40 Мп. Це не наш варіант. Але й смартфони з 2-3 Мп краще обійти стороною. Якісні фото з такою камерою не отримати. 5 Мп – непоганий варіант, якщо Ви не плануєте використовувати смартфон замість фотоапарата. Оптимальний варіант – 8 Мп (в ідеалі 12). Якість таких фотографій відмінна, їх можна сміливо роздруковувати.

Але одних мегапікселів для якісного фото мало. Слід звернути увагу на наявність спалаху і автофокусування, або стабілізатора зображення. І не треба забувати, що смартфон з хорошою камерою коштуватиме дорожче. Фронтальна камера потрібна, якщо Ви збираєтесь спілкуватися по скайпу через смартфон.

Яким повинен бути екран: розмір та роздільна здатність

Розмір екрану залежить від того, з якою метою Ви плануєте його використовувати. Якщо тільки зателефонувати та перевірити електронну пошту, то діагональ 3-4 дюйма, буде цілком достатньою. Якщо ж плануєте дивитися відео або використовувати смартфон як електронну книгу, то вибирайте модель мінімум з 5 дюймами. Сьогодні великою популярністю користуються смартфони з діагоналлю 5,5 дюйма і вище, особливо у молоді. Але це ще і як кому подобається.

А ось з роздільною здатністю екрану складніше. Мінімальна роздільна здатність для 5-дюймових смартфонів – 960х540. Ідеальний варіант – екран з HD або FullHD роздільною здатністю. Але чим вища роздільна здатність екрана, тим смартфон дорожчий. Та й батарея сідає швидше.

Пам'ять оперативна і внутрішня

Якщо оперативної пам'яті менше 3 Гб, операційна система працюватиме погано, смартфон буде гальмувати і зависати. Для стабільної роботи досить 3-4 Гб. Вище – це вже маркетинговий хід компанії-виробника. Так багато пам'яті Вам не потрібно.

Від внутрішньої пам'яті залежить, який об’єм інформації можна зберігати на телефоні. У бюджетних смартфонів така пам'ять зазвичай становить 8 Гб, і з цього більше половини зайнято встановленими програмами. Тому при виборі орієнтуйтесья мінімум на 16 Гб внутрішньої пам'яті, і ще краще, якщо Ваш смартфон матиме слот для додаткової карти пам'яті, тоді її можна розширити до 64 Гб. Цього вистачить на всі Ваші забаганки.

Акумулятор

На цей показник обов'язково треба звернути увагу, якщо не хочете заряджати смартфон 2 рази на добу. А це доведеться робити, якщо ємність батареї менша за 2000 мА/год. Якщо на Вашому телефоні встановлено багато додатків, досить потужний процесор і Ви любите слухати музику чи дивитись відео, то батарею вибирайте ємністю не менше 3000 мА год. Є смартфони ємністю і 5000 мА/год, але важать вони більше, ніж з меншим об'ємом акумулятора.

Бездротові технології

Це те, без чого неможливо уявити смартфон. Зупинимось на найголовніших.

Wi-Fi та Bluetooth обов'язково встановлені на всіх смартфонах. З Wi-Fi ви зможете підключитись до Інтернету практично скрізь. Bluetooth бажано, щоб був більш нової модифікації, не нижче 4.2. По-перше, він менше садить батарею. По-друге, до більш старого Вам не вдасться прив'язати інші ґаджети, наприклад, фітнес-браслет.

Смартфон має бути поєднаний з мобільними мережами 3G і 4G.

Не забуваємо про модуль GPS, який є чудовою альтернативою навігатора і може працювати без Інтернету.

А бездротовий модуль NFC перетворить Ваш смартфон на банківську карту, і Ви зможете розраховуватись телефоном всюди, де приймають картки. Цей модуль бажаний, але без нього цілком можна обійтися.

Отже, який смартфон вибираємо. На базі операційної системи Android, з двома сім-картами, 2-ядерним процесором, оперативною пам'яттю 2-4 Гб і внутрішньою 16 Гб, з акумулятором ємністю не нижче 3000 мА/год, оснащений бездротовими модулями Wi-Fi, Bluetooth, 3G і 4G, GPS і NFC.

Де взяти гроші на термінову покупку гаджета?

Дуже часто дійсно хороший апарат за прийнятною ціною пропонують в момент, коли на руках немає потрібної суми. Або інша ситуація – в найбільш невідповідний момент смартфон вийшов з ладу і покупка нового стала необхідністю.

Не варто засмучуватись. Вам на допомогу з радістю прийде сервіс онлайн-кредитування від компанії Глобал Кредит. Всього 5-10 хвилин і потрібна сума для придбання телефону буде у Вас на банківській картці!

Для отримання онлайн кредиту на карту необхідно виконати кілька простих дій:

  • Вибрати потрібну суму кредиту і термін кредитування;
  • Зареєструвати особистий кабінет на нашому сайті;
  • Заповнити онлайн-анкету клієнта.

Після швидкої обробки Вашої заявки, потрібна сума автоматично надійде на вказану банківську карту.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України