10 Квітня 2019
З кожним днем комерційних банків стає все більше й більше. Через це в банківській сфері стрімко зростає конкуренція. Ринок банківських послуг поповнюється різними кредитними пропозиціями і пересічній людині деколи складно зорієнтуватися в них. Давайте дізнаємось, як підібрати обслуговуючий банк.
Розглянемо ряд критеріїв, за допомогою яких потенційним клієнтам буде легше вибрати банківську організацію.
Термін існування банку на фінансовому ринку – один з головних критеріїв, на який потрібно звертати увагу. До категорії надійних банків прийнято відносити ті кредитні установи, що успішно впоралися з дефолтом і кризами 90-х років, а також пережили останній спад у світовій економіці.
Щорічно різні рейтингові агентства проводять оцінку банків. Найвідоміші з них – "Fitch" і "Moody's" і "Standard&Poor's". Будь-який користувач може ознайомитися з результатами досліджень та дізнатись рейтинги кредитоспроможності будь-яких банків. ААА – найвища оцінка агентства.
Ця інформація представлена в фінансових звітах кредитної організації. Великі збитки змушують засумніватися у ліквідності установи, тобто в її здатності своєчасно і в повному обсязі виконувати зобов'язання перед кредиторами та вкладниками.
Якщо банк чи його співробітники некоректно обслуговують клієнтів, незадоволені користувачі моментально залишають негативні коментарі в інтернеті. Після таких відгуків на форумах, в ЗМІ та соціальних мережах, банкам дуже важко повернути собі добре ім'я. Ось чому багато фінансових організацій намагаються підтримувати свою репутацію і думку про себе серед населення. Щоб дізнатись більше про обслуговування та роботу банку Вам варто остаточно відвідати будь-який тематичний форум і вивчити відгуки клієнтів.
Однак існують і настільки «недбайливі» банки, які зовсім не стежать за своїм іміджем. Низькою якістю обслуговування вони гублять свою репутацію. Єдине, що їх врятує – це ребрендинг. Відповідно, якщо фінансово-кредитна організація несподівано змінила логотип і назву, скоріш за все, банк втратив репутацію і таким чином намагається повернути хоч якусь частину колишніх клієнтів.
Ви повинні розуміти, що надійний банк ніколи не запропонує вкладникам найпривабливіші умови. Найчастіше привабливі пропозиції діють в тих установах, які зараз мають велику потребу у фінансах. Наприклад, компанії потрібні додаткові кошти для покриття своїх збитків. Рекомендуємо Вам орієнтуватись на середньоринкові ставки.
Якщо банк відкриває свої філії в різних містах, це говорить про те, що його діяльність процвітає. Але розширення не завжди свідчить про таку закономірності. Зате відділення банку поряд з будинком або роботою – це незаперечний плюс зручного розташування.
На даний момент найбільш надійними є банки з іноземним капіталом і державні банки. Вони найменше схильні не виконувати свої обов'язки. Так, за період 2017-2018 років жоден з банків, що відносяться до цієї групи, не став банкрутом.
Однак якщо банк, якому Ви довірили свої заощадження, збанкрутував, це не привід панікувати. Якщо Ваш банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб, держава зобов'язана повернути всім вкладникам суму в межах 200 тисяч гривень. В інтернеті можна подивитися перелік банків-учасників фонду ФГВФО.
Банківський ринок України має свої особливості. Наприклад, проглядається якась несправедливість відносно до приватних банків. Якщо поріг інших банків – 200 тисяч гривень, то вклади Ощадбанку захищені державою на всі 100%. Перевага цього банку закріплена на законодавчому рівні. Для населення це плюс, а ось для приватних банків – мінус.