Рубрики:

ПорадиГроші

23 Травня 2019

Як управляти бюджетом в закордонній поїздці?

Як управляти бюджетом в закордонній поїздці?

Відпочинок чи ділова поїздка за кордон напевно матиме більше шансів на успіх, якщо не виникне проблем з фінансами. Відповімо на типові питання щодо підготовки до витрат за кордоном.

Акцентувати увагу на готівці чи картці?

Оптимальний варіант – коли з собою комфортна сума на банківській картці і трохи готівки в гаманці. Бажано запастися дрібними купюрами й монетами. Так буде зручніше давати чайові та здійснювати дрібні покупки на ринках, простіше мати справу з продавцями, які намагаються продати товар дорожче, стверджуючи, що у них немає здачі.

Навіть в багатих європейських державах вистачає магазинів, в яких не беруть безготівкову оплату. Краще заздалегідь поцікавитись, яка в країні перебування ситуація з терміналами та банкоматами. Якщо зі зняттям грошей будуть проблеми, є сенс взяти з собою достатню суму готівки.

У якій валюті везти гроші?

Пропонуємо наступний алгоритм дій:

  1. Дізнайтесь, якою валютою розраховуються громадяни країни перебування.
  2. З'ясуйте, чи можна купити її за гривні в українських банках, наскільки невигідний курс вони пропонують.
  3. Порахуйте, що вигідніше: користуватись послугами українського банку чи брати з собою долари або євро і міняти їх на місцеву валюту щойно приїхавши (якщо це не США або єврозона).

Які карткові розрахунки вигідні?

Коли людина розраховується кредиткою в магазині, стартує складний процес. Термінал відправляє запит до місцевого банку, банк зв'язується з платіжною системою карти, Visa або Mastercard переказує необхідну суму. Після цього банку, що випустив карту, залишається перерахувати гроші платіжній системі.

Корисно знати, якою валютою український банк розраховується з платіжною системою. У разі розрахунків гривнями, вигідно брати з собою за кордон карту, прив'язану до нашої валюти. В процесі оплати грошові кошти конвертуватимуться лише раз – з гривні в іноземну валюту.

Зовсім інша справа, коли банк розраховується з платіжною системою в доларах або євро. У таких випадках вигідніше мати валютну карту – буде менше втрат на конвертації. Також варто врахувати, що деякі торговельні організації за плату картою беруть комісію. З ними вигідніше розплачуватися готівкою.

Де вигідніше знімати гроші?

Комісія банкомату залежить від того, якій фінансовій установі він належить. Щоб уникнути грабіжницьких зборів, можна піти двома шляхами:

  1. Заздалегідь прозондувати ґрунт в інтернеті.
  2. Зорієнтуватись на місці, вибравши найбільш вигідний банкомат дослідним шляхом. Зазвичай розмір комісії висвічується на екрані перед видачею грошей, хоча не всі зарубіжні банкомати поводяться адекватно.

Як не залишитись без готівки за кордоном?

Рецепти тут приблизно такі ж, як і при подорожах всередині країни:

  1. Не тримайте всю готівку в гаманці.
  2. Слідкуйте за грошима. Гаманець може стати здобиччю злодіїв.
  3. Не привертайте до себе увагу шахраїв, навмисне демонструючи своє багатство.
  4. Основну суму зберігайте в сейфі, з собою беріть тільки гроші на необхідні витрати.

Правила безпеки при поїздці за кордон

Повідомте співробітникам свого банку про поїздку

Завчасно проінформуйте банк про свій від'їзд і географію майбутньої поїздки. Повідомте, що плануєте користуватися картковими продуктами кредитної організації. Інакше в банку можуть заблокувати карту, коли їх система виявить, що хтось намагається зняти гроші з рахунку в іншій країні. Блокування, звичайно, не означає втрату грошових коштів, але відсутність доступу до рахунку за кордоном – сумнівне задоволення.

Запишіть телефонний номер банку

Якщо до карти дісталися злодії, потрібно відразу телефонувати в банк, щоб забезпечити її блокування. Номер кредитної організації не можна зберігати поруч з карткою: вкрадуть гаманець, і Ви залишитесь ні з чим.

Заведіть окрему картку для подорожі

Не варто брати з собою карту, на якій лежить велика сума грошей. Для подорожі має сенс завести окремий пластик. Можна не класти на спеціально відкриту карту всі гроші, які збираєтесь витратити: організувати, наприклад, щоденні перекази невеликих сум з основного рахунку.

Перевіряйте банкомати

Винахідливість шахраїв не знає меж: вони встановлюють на банкомати зчитувальні пристрої, відеокамери і т.п. Тому потрібно звертати увагу на наявність сторонніх пристроїв, що можуть бути прикріплені зловмисниками до банкомату. Бажано знімати гроші в надійних, людних місцях: банках, великих супермаркетах, аеропортах.

Встановіть ліміти на карткові операції

Злодії можуть встигнути скористатись Вашою карткою до блокування. Якщо вони спробують купити який-небудь один дорогий товар, то ліміт на покупки на якийсь час виручить – сповільнить процес спустошення Вашого рахунку. У цьому питанні важливо не перестаратися, інакше залишитесь без покупок взагалі.

Що робити, якщо все ж залишилися без грошей?

Використовуйте запасну картку

Гуру передбачливості рекомендують взяти з собою за кордон ще одну карту. Нову і порожню. У такому випадку питання здобування грошей вирішиться шляхом переказу на неї зі свого рахунку або транзакції від друга чи родича.

Перед поїздкою попередьте про всяк випадок людину, яка завжди готова Вас виручити, про таку послугу. Це дозволить отримати допомогу без зайвих зволікань.

Отримайте грошовий переказ

В принципі, цілком реально обійтися й без запасної банківської карти. Зараз практично в будь-якій країні можна отримати міжнародний переказ. Для цього достатньо мати паспорт.

Є ще один варіант для власників електронних гаманців. Громадяни, просунуті в цій сфері, можуть перевести собі кошти самостійно.

Зверніться до партнерського банку

Здорово, якщо Ваш банк є, наприклад, дочірньою структурою кредитної організації, що базується в країні перебування. У такому випадку, можливо, вам зможуть видати якусь суму без зайвих зволікань. Правда, така послуга коштує від $ 100.

Кредит за кілька хвилин на банківську карту

Якщо Ви перебуваєте за кордоном і так сталося, що на Вашій карті недостатньо грошей – є хороший вихід. Зверніться в наш інтернет-сервіс Глобал Кредит. Для отримання швидкої онлайн-позики на карту достатньо мати при собі смартфон або ноутбук з виходом в інтернет. При цьому, Ваше розташування не має значення – отримати кредит можна з будь-якої точки земної кулі.

Алгоритм отримання кредиту простий:

  • виберіть в калькуляторі потрібну суму і термін кредитування;
  • заповніть онлайн-анкету позичальника в особистому кабінеті;
  • надішліть заявку на розгляд.

Після схвалення Вашої заявки, гроші моментально надійдуть на вказану карту.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України