26 Лютого 2017
Не маючи достатньо часу, щоб шукати потрібну річ по магазинах міста, багато людей віддають перевагу онлайн-покупкам. Але не всі сьогодні хочуть гнатися за прогресом тому, що серед безлічі переваг інтернет-покупок, є величезний ризик залишитися обманутим. Як же все-таки цього уникнути?
Звичайно, знайти що-небудь в інтернеті набагато простіше і швидше, ніж в магазинах або на ринку. Потрібно просто ввести необхідне в пошук і пошукова система сама все відсортує. Не потрібно витрачати гроші і час на проїзд, утомливо гортати речі на вішалках. Відразу ж можна знайти і акційні речі.
Крім того, інтернет-магазини мають менші витрати на торгові майданчики, у них менше працівників. Оскільки усі ці витрати не включаються до вартості, ціна на товар відповідно нижча звичайної. А іноді можна взагалі придбати товар безпосередньо від виробника. На багато покупок передбачена кур'єрська доставка, що також приємно полегшує життя.
Недоліки полягають в тому, що є ризик купити неякісний товар, затримки в доставці або, що ще гірше, повна відсутність товару, при заздалегідь оплаченій його вартості. Купуючи через інтернет, виріб не можна побачити вживу і помацати. Якісні фото часто спотворюють реальність. Якщо це косметика або продукти харчування, складно вгадати терміни придатності та умови зберігання. При купівлі техніки не можна перевірити чи в робочому вона стані та якість в цілому. Навіть якщо розмір взуття чи одягу детально розписаний, є ризик, що річ не підійде. Якість матеріалів також складно оцінити тільки з картинки на екрані.
Найкраще, звичайно, робити покупки у великих магазинах, які давно існують на ринку. Вони витрачають шалені гроші і багато часу на розробку сайту, рекламу, товарний ряд, тому їм немає сенсу наживати собі негативні відгуки. У разі якщо назва магазину вам не знайома, перевірте, чи є у нього на сторінці юридична адреса, банківські реквізити та телефони (бажано стаціонарні). Якщо при цьому сайт виконаний якісно, а не на «швидку руку», має величезний асортимент товарів, це також буде ознакою того, що ризик обману мінімальний.
Варто почитати відгуки про магазин, бажано з інших незалежних сайтів. Зверніть увагу на дати відгуків і якість їх написання. Часто самі працівники магазинів пишуть про себе вигадані тексти. Як правило, несправжні відгуки стоять в ряд однією датою, описи довгі та пафосно сформульовані, адже створює їх професіонал. Якщо покупець товаром задоволений, навряд чи він буде витрачати багато часу на написання і витончені фрази у відгуках. А ось негативні враження, навпаки, розписують максимально барвисто. Негативні думки також не завжди правдиві. Вони можуть бути витівками конкурентів.
Якщо ви купуєте у приватної особи через торговельний майданчик або дошку оголошень онлайн, зверніть увагу:
Способи оплати можуть бути такими:
Передоплата 100 % від вартості товару - найбільш ризикований спосіб, проте серед великих магазинів найпопулярніший. Особливо не варто зв'язуватися з продавцем, якщо оплата відбувається через анонімні системи платежів.
Оплата кур'єру при отриманні - один з найбезпечніших методів.
Післяплата - передбачає оплату товару після огляду на пошті. На цей спосіб погоджуються не всі продавці, тому що, коли ви передумаєте купувати, відправнику доведеться платити за доставку.
Часткова передоплата і післяплата. Зазвичай така передоплата створена, щоб покрити витрати на доставку відправника. Так перестраховується і продавець, щоб не розраховуватися за пересилку в разі відмови від покупки і одержувач, адже він сплачує не всю суму відразу, а тільки тоді, коли побачить товар.
Оплата в розстрочку. На такий спосіб продавці погоджуються рідко. Зазвичай вони беруть дані паспорта та ІПН, щоб перестрахувати себе. Будьте обережні, коли даєте такі документи, особливо ксерокс. У подібних випадках довіряйте тільки великим відомим компаніям, адже ваші документи можуть використовувати і для інших цілей.
Оплата на складі. Якщо інтернет-магазин знаходиться у вашому місті, ви можете забрати товар самостійно і розплатитися на місці. Це убезпечить вас не тільки від фінансового шахрайства, а й від покупки невдалого товару.
Оплата товару в кредит. Дуже часто у великих торгових мережах та інтернет-магазинах є можливість купити товар в кредит через партнерські банки або фінансові організації. Напевно ви бачили їх столики біля кас в магазинах. Купівля товару здійснюється таким чином: банк оплачує ваш товар, ви підписуєте з банком кредитний договір і після отримання товару, вносите платежі банку за узгодженим графіком. Природно, що потрібно уважно вивчити умови договору: строки обов'язкових платежів, схему нарахування відсотків, порахувати фінальну суму, яку ви виплатите банку. Щоб уникнути головного болю і не втратити радість від покупки, особливо ретельно потрібно вивчати всі виноски дрібним шрифтом і механізм нарахування штрафних санкцій у разі прострочення обов'язкового платежу, вишукувати умови, за яких банк може нарахувати додаткові платежі.
Як відомо, грошей багато не буває. І часто можливі ситуації, коли вам терміново потрібно зробити вигідну покупку бажаного смартфона або ноутбука, а до зарплати ще тиждень. Що ж робити в такій ситуації? Щоб вирішувати питання з браком грошових коштів, на мікрофінансовому ринку України з 2012 року працює компанія «Глобал Кредит». У нашій компанії за лічені хвилини ви зможете отримати кредит онлайн на свою банківську карту і зробити таку бажану покупку. Зручність отримання грошей в нашій компанії удосконалена. Для цього не потрібно кудись їхати, заповнювати купу паперів. Досить надати паспорт і код, заповнити онлайн-анкету і після схвалення рішення про видачу кредиту, потрібна сума прийде на вашу карту. Все легко і просто!