22 Серпня 2018

Як зберегти свої гроші, при нестабільному курсі гривні

Як зберегти свої гроші, при нестабільному курсі гривні

З серпня українська національна валюта почала падати по відношенню до долара. І хоч багато хто впевнений, що дане явище тимчасове і гривня з часом повернеться на свої позиції, експерти радять тримати свої заощадження в іноземній валюті. Варто нагадати, що в державному бюджеті вартість американського долара на кінець року закладена в розмірі 30,1 грн., а середній річний курс долара складає приблизно 29,3 грн. Однак, з огляду на те, що 6 місяців поточного року курс на цю валюту тримався в районі 26 грн., восени не можна виключати стрибків до 31 грн. і вище.

Зростання курсу американської валюти вже традиційно провокує зростання цін на більшість послуг і товарів. В першу чергу завжди дорожчають саме ті товари, які імпортуються в Україну: електроніка, побутова техніка, газ і нафтопродукти.

Гроші завжди повинні працювати

Фінансові експерти рекомендують в такі нестабільні періоди диверсифікувати всі свої заощадження, що означає – зберігати грошові кошти в різній валюті.

На валютному ринку за останній час був сформований максимально чіткий сезонний тренд, а таку ситуацію потрібно використовувати, щоб заробити додатковий дохід. Наприклад, після того як національна валюта істотно зміцнює свої позиції в перші місяці року, свої заощадження краще зберігати саме в гривні, а з середини року можна починати закупівлю валюти і відправляти її на депозит.

Чи вигідно вкладати гроші в нерухоме майно

Протягом багатьох років все населення закликали вкладати гроші в нерухомість, визначаючи цю сферу як найбільш перспективну. На сьогоднішній день ситуація докорінно змінилась.

Після того, як 10 років тому країною пройшлася криза, ціни на нерухомість стабілізувались, а у випадку з будівлями старше 15 років, вони регулярно знижуються. В даний момент особливо збільшити свої заощадження скуповуючи нерухомість вже не вийде.

Квартири в будинках, які вже добудовані і в тих, які ще будуються – один і той же забудовник реалізує приблизно за однакову ціну.

Найкращий спосіб пасивного заробітку на нерухомості – це інвестування в саме будівництво, на етапі проектування будинку. Після завершення будівництва і здачі в експлуатацію будинку різниця в ціні може становити до 20-25%.

При інвестуванні в нерухомість, обов'язково потрібно враховувати можливі ризики: що об'єкт не зможуть добудувати в призначений термін або роботи на будівництві заморозять на невизначений час.

Незважаючи на складності вкладень у нерухомість, багато фінансових експертів наполягають на тому, що зберігати свої заощадження в банках ще менш вигідно, ніж вкладати їх у нерухомість. Отже, придбання квартири, наприклад, для її здачі в оренду – все ж залишається одним з найбільш вигідних варіантів зберегти і примножити свої заощадження.

Депозити

Колись найпопулярніший і вельми прибутковий варіант став досить сумнівною альтернативою. На даний момент за валютний депозит можна отримати приблизно 7-8% доходу, а за депозити в національній валюті – до 21%. Такі розміри процентної ставки не залишають можливості розраховувати на те, що купівельна здатність заощаджень збережеться.

Якщо Ви все ж вирішите зберігати свої заощадження у вигляді банківського депозиту, вклади необхідно диверсифікувати – зберігати в різних валютах (долари, євро, гривні) та різних, бажано надійних банківських установах. Свої заощадження краще розділити на суми еквівалентні 150.000 – 200.000 грн., таким чином убезпечивши себе. Адже якщо банк збанкрутує, Фонд гарантування зможе повернути Вам ці гроші без будь-яких проблем.

Саме час оновити техніку

Якщо Вам потрібно купити якусь техніку або електроніку, зробіть це прямо зараз, поки курс долара ще не підстрибнув перед осіннім ажіотажем. Після того як він виросте, ціни на імпортні товари теж відразу ж збільшаться. Якщо магазин великий, то ціна ще може 10-15 днів триматись на старому рівні, однак, рано чи пізно старі запаси товару закінчаться і новий товар надійде вже за новою ціною.

Економія на комунальних платежах

Істотно заощадити можна і на оплаті комунальних платежів. Щоб це стало можливо, необхідно оптимізувати роботу всього електрообладнання. Також необхідно максимально теплоізолювати будинок (квартиру) – утеплити стіни, встановити енергозберігаючі вікна, теплові лічильники та автоматичні регулятори температури батарей. Якщо комплексно підійти до цього питання, економія може скласти близько 50%.

Вигідні кредити під 0,01%

Це не помилка! Дійсно, при необхідності взяти в борг невелику суму грошей, є можливість зробити це практично безкоштовно і по суті зберегти свої гроші. Це дуже вигідно в силу наступних причин:

  • кредит видається в гривнях і повертається в гривнях незалежно від курсу до інших валют;
  • відпадає необхідність використовувати свої заощадження для вирішення тимчасових потреб.

Компанія Глобал Кредит пропонує своїм позичальникам найвигідніші умови кредитування:

  • Перший кредит під символічний 0,01%!
  • Сума кредитування до 10000 гривень;
  • Термін кредитування до 30 днів;
  • Знижена ставка для повторних кредитів починаючи з 15 дня;
  • Пільговий період на погашення з зниженою ставкою;
  • Дуже швидке отримання кредиту онлайн за допомогою СМС-повідомлення.

Звертайтеся в Глобал Кредит і забудьте про коливання валютного курсу!

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України