15 Січня 2017

Як правильно скласти список покупок і не витратити зайвого

Як правильно скласти список покупок і не витратити зайвого

Нестабільний курс долара, фінансова та економічна криза в країні, підвищення цін на продукти харчування - все це б'є по гаманцю. Вважається, що практично половина бюджету залишається в супермаркетах і на ринках. Спонтанні незаплановані покупки - найлютіший ворог нашого бюджету. Напевно, кожен з нас виходив до супермаркету лише за хлібом, а назад ледве дотягував величезні пакети з продуктами, виявляючи вдома метровий чек з кругленькою сумою. Маркетологи і рекламісти вдаються до хитрощів як можуть, створюючи строкату упаковку, акції, яскраву рекламу, що запам'ятовується. На щастя, ми можемо себе застрахувати від зайвих витрат і зробити це не так вже й складно.

Вам варто створити правильний список покупок, виключивши з нього всі зайві товари і залишивши тільки необхідні продукти. Це паличка-виручалочка в справі економії і планування витрат. Також це дозволить записувати витрати і підраховувати їх в кінці тижня або місяця.

Для правильного складання списку продуктів та уникання зайвих витрат, ми підготували найдієвіші методи.

Пишіть список заздалегідь

Список, написаний похапцем перед самим виходом в супермаркет - не найкращий варіант. Прикріпіть листок на холодильник і робіть позначку кожен раз, коли якийсь продукт закінчився. Так вам не доведеться довго згадувати, що є вдома, а чого немає.

Система харчування

Постарайтеся продумати наперед, які страви ви готуватимете протягом тижня. Це допоможе вам скласти більш конкретний список необхідних покупок.

Порівнюйте ціни

Купувати в одному супермаркеті звичайно зручно, але в маленькій булочній за рогом може продаватися смачний і дешевий хліб. Якщо у вас велика родина, звертайте увагу на великі («сімейні») упаковки товару, дуже часто вигідніше купувати саме такі упаковки. Також, різні виробники, використовують різне за вагою фасування товару, не полінуйтеся перерахувати, що вигідніше: 800 грамів за 6,50 гривень або 1 кілограм за 9,34.

Перекусіть перед походом до магазину

Психологи не радять ходити в супермаркет голодним, адже почуття голоду буде підштовхувати вас до шкідливих перекусів і, як наслідок, непотрібних витрат.

Більше конкретики

Ніякого «чогось солоденького». Необхідно якомога конкретніше формулювати свої бажання, адже до чаю, ви можете купити печиво, а можете і дорогі шоколадні цукерки. Вказуйте скільки упаковок або кілограм того чи іншого товару вам потрібно.

Дивіться донизу

Продукти в магазинах розташовані не хаотично, а за строгим принципом. Дорогі товари розміщують на полицях на рівні очей покупця, а дешеві - на нижніх стелажах.

Категорії

Не полінуйтеся розділити список на категорії товарів. Наприклад: фрукти, м'ясо, бакалія і т.д. Безладно написані продукти в списку змусять вас ходити між рядами туди-назад, і ризик прихопити якусь строкату пачку чіпсів збільшується (маркетологи не дрімають, не забувайте).

Не ведіться на акції

Всі ми так любить акції і знижки. Яскрава червона етикетка з написом «2 за ціною 1» або «1+1=3» так і приваблює погляд покупця, який хоче заощадити. Але, на жаль, такі вигідні покупки, як нам здається, не завжди виявляються такими. Все це підступні витівки маркетологів і такі акційні пропозиції не завжди вигідні для нас. Обов'язково задумайтеся про те, чи надовго вам вистачає одного примірника, і якщо надовго, тоді навіщо ж вам їх два або три? Так само не забудьте звернути увагу на термін придатності, адже часто у акційного товару він добігає кінця.

«Помагазинно»

Якщо продукти, які вам необхідно купити продаються в різних магазинах, то складайте окремий список по кожному маркету.

Зберігайте чеки

По-перше, ви зможете простежити, чи не зробили необдуманих покупок. По-друге, це допоможе вам розрахувати бюджет на наступні забіги в магазин більш точно. По-третє, ви завжди зможете повернути товар, якщо розпакувавши його, помітите сліди неправильного зберігання, або що у товару закінчився термін придатності.

Душевний спокій

Здійснюючи покупки на тиждень вперед, ви точно впевнені, що холодильник повний і голодувати вам і вашій родині точно не доведеться. Адже кожен день бігати в магазин - це не лише трата грошей, але і вашого часу.

Результатом складання списку продуктів стане:

Економія грошей. Незаплановані покупки часто шкідливі для вашого здоров'я (снеки, фаст-фуд, солодощі);

Економія часу. Ходити між рядів супермаркету з величезним асортиментом різних товарів в пошуку потрібного продукту можна дуже довго;

Планування витрат. Знаючи точний список продуктів на тиждень, ви зможете розрахувати свої фінанси і на інші витрати більш точно;

Виховання дітей. Складання списків привчить їх з дитинства до розумної витрати грошей.

Якщо не вистачає грошей

Відомо, що гроші мають властивість закінчуватися в найпотрібніший момент, коли до зарплати ще далеко, а вигідні закупки потрібно зробити вже зараз. Де ж терміново взяти в борг, якщо стоїть гостра необхідність, а у знайомих і родичів перепозичити немає можливості? У цьому випадку до вас на допомогу прийде компанія «Глобал Кредит», тому що ми працюємо для того, аби вирішувати критичні фінансові ситуації. Що ж потрібно, аби оперативно оформити позику онлайн:

  • оформити онлайн-анкету на нашому сайті, це займе всього 15 хвилин і після швидкого прийняття рішення, ми перекажемо потрібну суму на вашу банківську карту. Даний спосіб є швидким і зручним, так як все можна зробити, не виходячи з дому чи офісу.
  • або звернутися до найближчого відділення компанії і надати мінімальний набір документів менеджеру. Після обробки заявки у відділенні, рішення про видачу також приймається протягом 15 хвилин.
Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України