26 Липня 2018

ТОП цікавих фактів про фальшивомонетників

ТОП цікавих фактів про фальшивомонетників

Підробкою грошей займалися у всі часи, на території всіх країн і при будь-якому режимі. Не могли зупинити фальшивомонетників навіть дуже жорстокі покарання за викриття в цьому злочині. Приміром, якщо в стародавній Європі когось звинувачували у підробці монет, йому в горло заливали гарячий метал (найчастіше свинець, так як він використовувався в ті часи для виготовлення грошей) або варили живцем.

Займатися підробкою грошей в Царській Росії теж було ризиковано, адже за це можна було позбутися всього свого майна і назавжди отримати заслання на каторжні роботи. При Радянському Союзі підроблення та збут фальшивих грошей переслідувалися дуже строго і за це суд міг присудити мінімум 20 років в'язниці або навіть вищу міру покарання.

Вперше про підробку грошей стало відомо ще за 6 століть до нашої ери, на грецькому острові Егина. Місцеві фальшивомонетники замість монет зі срібла почали карбувати мідні, покриваючи їх невеликим шаром срібла. Якість цих монет було настільки висока, що відрізнити їх від справжніх могли не всі.

У давні часи поширеним явищем було відрізання частин металу від будь-яких монет. Причому таку звичку мали багато людей. В результаті це закінчувалося тим, що розмір і вага монети зменшувався в кілька разів. Щоб зупинити цю тенденцію, придумали спеціальні ребра по краях монети, які значно ускладнювали обрізання частин монет.

В новій світовій історії займалися підробкою грошей навіть на рівні держави, щоб підірвати економіку іншої країни. У часи Наполеона цим займалися французи, випускаючи фальшиві російські гроші.

Для захисту грошей з паперу, їх почали друкувати використовуючи безліч картинок і завитків, завдаючи зображення за допомогою рідкісних спеціальних шрифтів. Приміром, в одному з американських штатів близько 200 років тому, слова англійською мовою друкувалися давньоєврейськими символами.

У 60-х роках 19 століття широко використовувалася практика придбання у фальшивомонетників їх матеріалів та обладнання. Уряд сполучених штатів як то раз, тихо, не створюючи зайвого галасу, купив за 25 000 USD нелегальний монетний двір.

У часи Гітлера Німеччина по всьому світу поширювала фальшиву валюту і цінні папери. Після того як Німеччина була розгромлена, німців позбавили права займатися випуском грошей. Протягом 10 років вся валюта для ФРН друкувалася в Британії — без водяних знаків, офсетним друком.

Найвідомішим фальшивомонетником на території Радянського Союзу був Віктор Іванович Баранов. Він досяг у цій справі такої досконалості, що друкував купюри, які були краще справжніх. Після того як він був затриманий і погодився співпрацювати, поділившись з ДЕРЖЗНАКОМ усіма своїми знаннями, смертну кару йому замінили на 12 років тюремного ув'язнення.

Найпопулярнішою купюрою серед фальшивомонетників сьогодні, є 50 EUR. Перед цим, перше місце завжди займала купюра в 100 USD. Цікаво, що в більшості країн, найчастіше підробляють місцеву купюру середнього номіналу, а в Україні такою купюрою є 500 грн.

Постраждати від дій фальшивомонетників і сьогодні може кожен людина, адже основною грошовою масою на планеті є гроші з паперу, хоча протягом останніх років великою популярністю почали користуватися розрахунки за допомогою кредитних карт, які із-за серйозного розвитку інфраструктури стають більш популярними та зручними. За допомогою банківської карти будь-яка людина має можливість здійснити будь-яку фінансову операцію, починаючи від елементарного поповнення свого мобільного рахунку, до оплати будь-якого товару в інтернет-магазині і отримання онлайн кредита на карту. Причому, для цього, людині навіть не потрібно залишати свій будинок, так як сьогодні будь-яку операцію можна провести за допомогою Інтернету. Реальні ж гроші при таких розрахунках не використовуються, тому загроза появи підробки в таких операціях неможлива.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України