05 Вересня 2018

Проблемні банки України — що потрібно знати клієнтам

Проблемні банки України — що потрібно знати клієнтам

З огляду на те, що падіння банків в Україні не зупиняється, питання яким чином можна визначити проблемний банк, стають дуже актуальними.

З початку нинішнього року був виділений цілий список банків, які є неплатоспроможними. І навіть враховуючи той факт, що того моменту, коли вони будуть видалені з кредитно-фінансового ринку очікували давно, прості українці все частіше задають питання – в яких банківських установах краще тримати свої депозити і відкривати рахунки? Чого очікувати позичальникам і вкладникам банків з вищезгаданого списку?

Як визначити проблемний банк?

Іноді трапляється таке, що Вам подобається вести співпрацю з тим банком, який не можна зарахувати до групи великих, Ви нічого не можете сказати про його назву, але банкомат і філія банку знаходяться якраз біля Вашого будинку. Умови обслуговування і процентна ставка по депозиту чи кредиту Вас влаштовує. Як же визначити, що у даного банку незабаром будуть серйозні проблеми? Багато експертів рекомендують проводити оцінку звітності банківської установи.

Якщо Ви не боїтеся цифр, зверніть увагу на такі показники:

  • Відсоток чистого від’ємного доходу. Даний показник є різницею між процентними витратами і доходами. Якщо цифри вказують на те, що дохід кілька місяців поспіль від’ємний – це перша ознака того, що скоро в даній установі буде введена тимчасова адміністрація.
  • Норматив миттєвої ліквідності банківської установи. Цифра за цим показником повинна перевищувати 20%. Також необхідно провести оцінку процентного доходу кредитного портфелю банку. Наприклад, перед тим як був націоналізований Приватбанк, дохід за кредитами дорівнював приблизно 12-13%, що на багато нижче % за депозитами. Але всі розуміють, що більшість клієнтів банку не займатиметься оцінкою його фінансових звітів. Для таких клієнтів існують максимально прості рекомендації. Оцініть середні ставки на депозити. Якщо у Вашому банку вони значно вищі за ринкові, це потенційно небезпечний банк.
  • Перед тим як банк буде визнаний неплатоспроможним, його власники або керівництво піднімають величезну хвилю критики в засобах масової інформації в сторону банківського регулятора. Встановлене правило – серйозні гроші люблять тишу – автоматично порушується.

Банк збанкрутував. Що робити?

Поради вкладникам

Якщо Ви поклали на депозит гроші в банківську установу, а її визнали неплатоспроможною, то не варто сильно панікувати, особливо якщо на депозиті у Вас не більше 200 000 грн.

На даний момент Фонд гарантування вкладів без будь-яких проблем повертає депозити з проблемних банків в розмірі до 200 000 грн. Гроші повертаються через банки-агенти. Тому, якщо з Вами сталася така неприємна ситуація, уважно стежте за інформацією на інтернет-ресурсі Фонду. Зазвичай, вони публікують оголошення, в якому банку-агенті можна отримати свої кошти з проблемного депозиту банку, що збанкрутував. Найчастіше, така інформація оприлюднюється протягом одного місяця.

Якщо вклад більший за 200 000 грн.

Сума компенсації за внесок розміром більше 200 000 грн. вже досить давно не відповідає інтересам як банківських установ, так і їх вкладників. Якщо Ви хочете і маєте можливість покласти на депозит в один з банків велику суму грошей, існує кілька методів себе убезпечити:

  • розділіть на кілька частин свій внесок і оформіть його на різних людей або відкрийте депозити в різних банківських установах;
  • покладіть гроші на депозит в один з державних банків. Після того як був націоналізований Приватбанк, ВР проголосувала за закон, який гарантує повернення будь-якої суми вкладу з державного банку;
  • зачекайте поки регулятор не збільшить розмір гарантування.

Хто має пріоритет

Одними з найбільш пріоритетних витрат є заборгованість перед державним бюджетом і витрати ліквідаційної комісії. На другому місці знаходяться заробітні плати банківських працівників збанкрутілого банку. Далі гроші розподіляються між вкладниками. Залежно від того, який буде «залишок», стільки грошей і буде повернуто.

Кредиторам

Якщо банківська установа збанкрутувала і була ліквідована, це не означає що боржникам спишуть всі кредити. Більш того, в залежності від того, який обсяг коштів буде повернуто боржниками, залежатимуть виплати.

Кредитна заборгованість списанню не підлягає. Навпаки, від позичальника можуть зажадати повернути кредит раніше, тому що ліквідаційна комісія має потребу в коштах для закриття всіх банківських боргів.

Вимагати відшкодувати заборгованість за існуючим кредитом може і якась інша банківська установа, до якої перейшло право даної вимоги.

За існуючим на даний момент законодавством, право вимагати достроково погасити кредитну заборгованість і розпоряджатись активами банку-банкрута може перехідний або приймаючий банк (усе залежить від того, за допомогою якого методу здійснювалось виведення банку-банкрута з ринку). Метод, за яким здійснюється виведення банку-банкрута, визначається планом урегулювання, що затверджується виконавчою дирекцією Фонду. Тому, якщо банк, у якому у Вас відкритий кредит ліквідують, це не означає, що Вам спишуть заборгованість, вона просто перейде іншому банку.

Вклади у валюті інших країн будуть виплачені за курсом банківського регулятора на день здійснення виплати. Найбільше при ліквідації банківської установи не щастить вкладникам, які тримали свої вклади в дорогоцінних металах, бо вони не підлягають навіть частковому відшкодуванню.

Кредитування від МФО – без ризику і будь-яких проблем

Даний вид кредитування сьогодні стає все більш популярним серед українців, тому що в нього досить багато різних переваг, як перед банківськими кредитними продуктами, так і перед приватними кредитами. Оформивши онлайн мікрокредит на свою карту в МФО Глобал Кредит, Ви зможете отримати не лише грошові кошти, а й найвищий сервіс та обслуговування, прозорі умови при наданні кредиту та максимальну безпеку всіх операцій.

Термінову позику онлайн в Глобал Кредит можна отримати за допомогою 2-х способів:

Щоб отримати кредит, необхідно витратити мінімальну кількість свого часу (максимум 20 хв.), а з документів потрібно мати тільки паспорт і код. Процес оформлення теж максимально простий – відвідуєте сайт, заповнюєте там анкету і чекаєте поки Вам схвалять заявку, після чого моментально отримуєте свої гроші.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України