20 Листопада 2017

Кредит під розписку від приватних осіб – брати чи ні?

Кредит під розписку від приватних осіб – брати чи ні?

У будь-які часи були люди, готові позичити гроші під відсотки. У нашій країні цей метод альтернативної форми позик наразі користується величезною популярністю. Повсюдну рекламу, в якій приватні особи пропонують позики під розписку, можна зустріти в газетах, журналах і мережі Інтернет. І якщо Ви зацікавлені в даній послузі, тоді перед тим як скористатися нею, треба розуміти деякі її деталі.

Хто користується приватними кредитами і які умови їх видачі?

Приватна позика має на увазі отримання кредиту не від юридичної, а від фізичної особи за її правилами. Головними користувачами такого роду послуг, є люди, які не мають можливості взяти кредит в банку або іншій фінансовій установі. Головними причинами, через які люди користуються цими кредитами є:

 • негативна кредитна історія та поганий рейтинг;
 • існування одного або більше непогашених кредитів;
 • наявність родичів, у яких є проблеми з законом.

В будь-якому випадку, якщо людина потребує додаткових грошей, але банки та інші фінансові установи не їх видають більше цій людини, вона може позичити гроші у приватних осіб під розписку. Дуже часто під цими кредитами маються на увазі дрібні суми. Щоб їх отримати, не обов'язково мати в наявності документи, які можуть підтвердити платоспроможність. Не особливо цікавить приватних осіб, що надають кредити, і наявність у позичальника постійного джерела заробітку, а ще в якому стані знаходиться його кредитна історія. Основне в кредитних взаємовідносинах між приватною особою, що дає гроші для кредиту, і позичальником - це розписка. Досить часто людина, котра бере кредит пише її самостійно, в присутності свідків, уточнюючи в ній:

 • дату і місце написання;
 • місце проживання (своє і приватної особи, що надає кредит);
 • точну суму кредиту, яку він отримає;
 • дату повернення грошей і загальний розмір суми.

У розписці людина, котра бере кредит детально прописує, що бере для особистого використання гроші і обіцяє їх повернути до зазначеної дати в повному обсязі. Дана розписка матиме юридичну силу навіть якщо її не засвідчить нотаріус.

Чи мають законну силу кредити від приватних осіб в Україні?

У більшості країн кредитування під відсотки приватними особами заборонено. Але в нашій країні цю послугу надають на цілком законній основі. Фінансові відносини між бажаючим отримати позику і приватним кредитором врегульовані Главою 71 Цивільного кодексу України. Тут вказано:

 • що з себе представляє договір позики і в якій формі його треба оформляти;
 • яким чином визначаються і погашаються відсотки за користування кредитом;
 • зобов'язання людини, яка взяла кредит, у взаєминах з кредитором;
 • що станеться у разі порушення договору;
 • порядок оскарження кредитного договору та інші юридичні аспекти.

Де шукати приватного кредитора і як не стати жертвою шахраїв?

Щоб оформити кредит готівкою під розписку, треба знайти кредитора, який зможе позичити Вам грошей. Не заглиблюючись в проблему докладно, здається, що знайти таку людину легко. "Дам гроші в кредит під низький відсоток", "фінанси під розписку в кредит від приватної особи", "приватна позика" та багато інших схожих пропозицій від кредиторів весь час розміщуються в ЗМІ та мережі Інтернет.

Та потрібно бути дуже уважним при виборі кредитора, аби не потрапити до рук шахраїв. Не варто брати кредит у людини, яка говорить Вам, що дасть гроші під розписку лише після того, як Ви зробите передоплату. Такі кредитори часто зникають відразу ж після того, як отримують цю саму передоплату.

Ще ситуація може скластися так, що людина, котра бажає отримати гроші в кредит під розписку пересилає кредитору електронною поштою або під час особистої зустрічі розписку, а кредит йому обіцяють вручити трохи пізніше. В підсумку грошей йому звичайно ніхто не дає, але з цієї хвилини він уже винен. Шахрай, який представився кредитором повністю на законних підставах вимагатиме від позичальника повернення грошей, а на додачу до них ще й відсотків. Саме з цієї причини розписку потрібно складати за присутності свідків з боку позичальника і ставити в ній свій підпис лише після того, як приватна особа, що дає гроші в кредит, надасть докази, що цей кредит в повному обсязі буде переданий позичальникові.

Ще необхідно знати: після повного погашення кредиту, кредитор зобов'язаний віддати Вашу розписку або вказати факт підтвердження повернення кредиту в розписці, яку він повинен написати власноруч. Дана вимога зазначено в п. 2 ст. 545 Цивільного кодексу України.

Онлайн кредитування – альтернатива приватному кредиту

Безумовно, приватне кредитування під розписку має право на існування. Однак, перед тим як скористатися даним видом кредитування, слід дуже добре подумати і ретельно зважити всі "за і проти". Необхідно подумати, що Ви будете робити у разі прострочення і неможливість виплати кредиту. Адже кредит видає приватна особа, відповідно слід очікувати, що і методи роботи з боржниками у них також приватні і робити реструктуризацію, подавати в суд і місяцями чекати повернення ніхто не буде. У такій ситуації є ризик застосування кредитором незаконних методів отримання боргів.

Якщо Вам все-таки дуже необхідно взяти кредит під розумний відсоток, ми рекомендуємо звертатися до надійних кредитних компаній з хорошою історією, репутацією та відгуками клієнтів. Однією з таких компаній є ТОВ "Глобал Кредит". Компанія Глобал Кредит в будь-який момент виручить вас сумою до 10000 грн. на строк до 14 днів.

Які переваги Ви отримуєте, при кредитуванні в Глобал Кредит:

 • Чесність і прозорість розрахунку кредиту і відсотків. Ви можете бути впевнені, що фінальна сума погашення кредиту не зміниться, при виплаті в обумовлений термін
 • Продовження кредиту. При не можливості виплатити вчасно кредит, Ви можете продовжити термін договору, виплативши тільки відсотки або проценти та частина тіла кредиту
 • Зручні варіанти отримання. В Глобал Кредит Ви можете взяти кредит через інтернет на свою банківську картку або отримати готівкою у відділеннях компанії
 • Швидка обробка заявок. Після оформлення заявки час на ухвалення рішення про видачі кредиту складає 15 хвилин
 • Економія часу. Заявку на кредит і заповнення анкети можна виконати самостійно на сайті компанії. Вся процедура займе всього 10 хвилин
 • Час для отримання повторної позики до 5 хвилин
 • Супершвидкий спосіб отримати кредит за 60 секунд – для постійних клієнтів, є можливість отримати кредит на карту за допомогою SMS-запитів на короткий номер 717
 • Можливість отримувати кредити без довідок та поручителів з поганою кредитною
 • Великий вибір варіантів погашення кредитів. Готівкою у відділеннях компанії, через популярні мережі платіжних терміналів; онлайн банківською картою.

Звертайтеся в Глобал Кредит! Ми завжди Вам допоможемо.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України