13 Лютого 2017

Як захищають гроші від підробок

Як захищають гроші від підробок

Як тільки в світі з'явилися гроші, їх завжди намагалися підробити. Урядам всіх країн доводиться активно боротися за те, аби вилучити фальшивки з ужитку. Адже вони не лише дають можливість розжитися нечесним шляхом, але й підривають економіку держави в цілому. Якщо вам видали підозрілу купюру, попросіть її замінити на іншу. При спробі розплатитися підробкою, касир зобов'язаний вилучити фальшивку і звернутися в правоохоронні органи. Як же визначити чи справжня купюра? Які є способи захисту грошей в світі?

«Зростаючий» серійний номер

Цей метод використовують на кронах Чехії і Словаччини, шотландських фунтах та деяких інших валютах. Його суть полягає в тому, що кожна наступна цифра серійного номера більша і жирніше шрифтом, ніж попередня. Номер може збільшуватися не лише вертикально, а й горизонтально.

Кольорові волокна

Досить популярний спосіб захисту, який використовується вже давно. Наприклад, на грошових знаках СРСР і доларах США, як на старих купюрах, так і на сучасних. Вкраплення хаотично розташованих кольорових волокон на папері, видно неозброєним оком при звичайному освітленні. Волокна виготовляються з шовку або синтетичних складових, як правило, мають синій, червоний або зелений кольори. Бувають вкраплення не тільки волокон, але й спеціальної плівки різних форм і розмірів. Таку плівку називають конфетті.

Двосторонній оптичний дизайн

Його наявність означає, що на купюрі зображений малюнок, який частково знаходитися на лицьовій стороні банкноти, і частково на зворотній. Якщо подивитись на гроші через світло, то половинки зображення зіллються в одне ціле. Так захищені наші українські гривні, єгипетські фунти, канадський долар, франки республіки Конго та багато інших купюри різних країн.

Захисна нитка

Нитка застосовується майже на всіх валютах світу. За старим методом на купюрах нитку можна помітити на просвіті, як темну лінію наближену до центру. Зазвичай вона містить будь-які написи. Сучасні технології в основному використовують «пірнаючу нитка», тобто стрічка йде пунктиром, але на просвіті її буде видно цілком. Існує також нитка, яка при зміні кута огляду може змінювати колір або вигляд. Використовується і два види нитки водночас. Наприклад, на єгипетських фунтах. Якщо розглядати українську гривню через просвіт - нитка просто чорна, а при світінні УФ-променями - різнобарвна, на стрічці вказується номінал купюри.

Голограма

Малюнок, який при зміні кута огляду переливається і змінює свої властивості (колір і вид). В основному використовується на ювілейних банкнотах. Також голограму можна побачити на євро. Подібно голограмі застосовується і оптично змінна фарба. При нахилі кута огляду, вона змінює свій колір. Даний метод використовується набагато частіше, в тому числі і на гривнях.

Водяний знак, невидимий друк

Малюнок, який можна помітити тільки на просвіті купюри. Водяним знаком зазвичай зображують портрети правителів, важливих історичних особистостей, національну символіку, вартість купюри, місцеві рослини і тварини. Найчастіше водяний знак дублює видиме зображення на банкноті. При визначенні справжності грошей, враховується правильність зображення невидимого друку, а не лише його наявність.

Металографічний друк

Цей метод друку відрізняє рельєфний малюнок і висока точність зображення на грошах. Його давно вже застосовують американці на своїх доларах, а з 1997 року і росіяни на рублях. Об’єм присутній на всій поверхні паперу. На купюрах, які щойно випустили можна на дотик навіть визначити реквізити.

Мікротекст

Текст може бути настільки дрібним, що неозброєним оком він буде нагадувати прості лінії. Щоб його прочитати використовується спеціальна оптика. Застосовується також антикопіювальна сітка з дуже дрібними лініями і візерунками. При підробці купюри, сканери не зможуть розпізнати такого точного зображення і на друк нанести його досить проблематично, він просто буде розмитим.

Люмінесценція в ультрафіолеті

Це специфічне зображення, яке можна побачити тільки при просвічуванні банкноти УФ-променями. Як правило, воно наноситься національною кольоровою гамою. Наприклад, при такому освітленні гривня будь-якого номіналу має малюнки жовто-блакитного кольору.

3D смуга на нових доларових купюрах

З 2013 року відбулася емісія 100-доларових купюр з новою технікою захисту. З'явилася 3D смуга із зображенням дзвону свободи і номіналом банкноти. Стрічка переливається з синього кольору на зелений. Має «пірнаючий» вид. В обігу продовжують перебувати і гроші старого зразка.

Часто можна помітити, що старі яскраві красиві купюри раптом замінили на нові, але більш бляклі. Це пов'язано з тим, що друк бляклих і тьмяних кольорів складніше підробити. Майже всі гроші світу мають складне поєднання відтінків, палітру і нерозривний перехід кольорів, це також є хорошим захистом від фальшивомонетників. Визначити справжність купюри, також можна знаючи її точний розмір, на дотик паперу і за дефектами зображення.

Сучасних фальшивомонетників не зупиняють жодні складні елементи на грошах, тому весь час розробляються нові технології захисту банкнот і регулярно відбувається емісія нових удосконалених купюр в обмін на старі.

Що робити, якщо терміново потрібні гроші?

Гроші, як відомо, мають властивість закінчуватися в самий невідповідний момент. І така ситуація може трапитися з кожною людиною. Що ж робити у такій непередбачуваній ситуації і коли ніхто не може позичити? Вихід є! Для вирішення фінансових труднощів на ринку України працює компанія «Глобал Кредит». Ви в будь-який момент можете звернутися до нас і ми допоможемо вам вийти зі скрутної фінансової ситуації. Для того щоб оформити кредит онлайн потрібно виконати дуже прості дії: заповнити онлайн-анкету на сайті, почекати 15-20 хвилин рішення про видачу кредиту і у разі схвалення, потрібна сума буде переведена на вашу банківську карту. Все дуже просто і швидко, і найголовніше - не потрібно виходити з дому.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України