02 Жовтня 2018

Чим може загрожувати поручительство за чужим кредитом?

Чим може загрожувати поручительство за чужим кредитом?

Коли банківській установі для видачі кредиту необхідні якісь додаткові гарантії, найчастіше мова йде про заставу або поручительство. Якщо відсутня можливість надати банку якесь майно, для забезпечення свого кредиту, з'являється необхідність шукати осіб, які зможуть поручитися за позичальника. Зазвичай, шукати цих людей починають серед родичів, близьких чи друзів, звертаючись до них з проханням номінально виступити гарантом по кредиту. Однак, якщо Ви зіткнулися з ситуацією, коли хтось із близьких звернувся з проханням стати його поручителем, потрібно дуже добре подумати про те, які наслідки можуть очікувати Вас в майбутньому.

Поручитися за знайомого?

Порука − однозначно серйозний і відповідальний крок, який може спричинити собою грошові зобов'язання перед банківською установою рівно в тій сумі, яка відповідає залишку заборгованості позичальника. Якщо поручитель відмовиться або буде не в змозі сплатити цей борг, весь вантаж погашення кредиту може лягти на плечі поручителя, аж до вилучення його майна.

Поручитель може нести як часткову, так і повну фінансову відповідальність. Найчастіше, банківські установи покладають на поручителя повну відповідальність за невиконання позичальником кредитних зобов'язань. Часткова фінансова відповідальність застосовується лише в тому випадку, коли позичальник не може внести необхідну заставу, однак, доходи дозволяють позичальникові в повному обсязі обслуговувати кредит. Також необхідно підкреслити, що в якості застави може бути прийняте лише ліквідне майно, яке в даний момент не знаходиться під арештом і не є заставою за якийсь інший кредит.

Фінансова відповідальність поручителя і позичальника може бути солідарною та субсидарною. Остання виникає лише тоді, коли основний позичальник не в змозі погасити свою заборгованість. А перша має на увазі наявність у банківської установи права вимагати виконання умов, прописаних в кредитному договорі, як у позичальника, так і в поручителя. Для уточнення типу відповідальності, яку несе поручитель, потрібно ретельно вивчити договір на поручительство.

Процес стягнення заборгованості за позикою дуже складний і може бути затягнутий на досить довгий термін. Дуже часто сума початкової заборгованості може різко зрости через застосування кредитором пені або штрафу за несвоєчасні платежі. Вилучити майно у основного позичальника або в поручителя, можна лише детально вивчивши всі тонкощі цієї справи. Є варіанти мінімізувати негативні наслідки обов'язкового стягнення кредиту і можна навіть зберегти своє майно, але їх результативність може мати відчутні відмінності залежно від кожної конкретної ситуації.

За все відповідає поручитель

Чим більшою буде сума кредиту, тим вищі ризики людини, яка прийняла рішення стати поручителем. У період, поки діє кредитний договір, поручитель ризикує своїм майном і коштами, а якщо йому самому знадобляться позикові кошти − швидше за все йому відмовлять через наявність зобов'язань перед банківською установою.

Як результат, поручитель виявляється в досить складній ситуації: позичальник оформив кредит і користується позиковими коштами, а фінансова відповідальність ділиться або повністю лягає на поручителя. Виходить так, що після того як кредитний договір підписаний, поручитель може:

 • отримати заборону для виїзду за кордон;
 • позбутися транспортного засобу, нерухомості та інших цінностей;
 • позбутися своїх грошових коштів залишившись із заблокованими кредитними картами.

Варіанти поручительства

Перед тим як дати свою згоду на надання такого роду допомоги своєму родичу чи другу, потрібно уважно вивчити всі варіанти, за допомогою яких надається забезпечення.

Майном

Коли гарантію оформляють як майнове поручительство, необхідно розуміти, що за кредит основного позичальника, поручитель несе відповідальність власним майном.

Якщо по кредиту з'являється прострочення, банківська установа має право подати позов до суду і вимагати, аби борг по кредиту було стягнуто в примусовому порядку, шляхом реалізації майна поручителя. Крім основної заборгованості, кредитор має повне право вимагати від поручителя оплати нарахованих штрафів, відсотків і пені.

Фінансами

Банківській установі не вигідно запускати процес реалізації майна поручителя. Для цього йому необхідно витратити чимало зусиль, які безпосередньо пов'язані з розглядами в суді та зайвими витратами.

Тому частіше поручительство по кредиту передбачає його відшкодування:

 • з особистих заощаджень поручителя;
 • з надходжень на банківський рахунок поручителя (включаючи з/п).

Погашення заборгованості може відбуватись як у вигляді одноразового платежу, що повністю покриває її, так і у вигляді часткових платежів з чітко визначеними сумами, також кредитна заборгованість може бути розділена між основним позичальником і поручителем.

Варто підкреслити, що банки не ставлять перед собою завдання стягнути заборгованість з поручителя. Найчастіше, фінансові претензії розподіляються кредитором між поручителем і позичальником порівну. У майбутньому, коли буде погашено 50% від загальної заборгованості, кредитні зобов'язання з поручителя можуть бути зняті, навіть якщо основний позичальник не зможе своєчасно вносити платежі за цим кредитом.

Чи є можливість не платити?

Кредитні зобов'язання поручителя виникають на підставі належним чином оформленої документації. Потрібно, щоб в кредитному договорі чітко було прописано те, що банківська установа має право вимагати оплати заборгованості у поручителя. Кредитори не завжди приділяли належну увагу складанню такого договору − часто від поручителя вимагали лише розписку. В такому випадку поручителі отримували право оскаржувати сам факт свого поручительства, трактуючи це як помилкове оформлення. Тому, якщо кредитор взяв у поручителя звичайну розписку, є велика ймовірність того, що всі претензії можна буде зняти через суд, найнявши для цього досвідченого юриста.

Як звільнитись від зобов'язань?

Після того як кредит, відсотки, штрафи і неустойки за нього сплачені, з поручителя знімається вся фінансова відповідальність. Але іноді, можна звільнитися від зобов'язань за таких обставин:

 • Після зміни договору за кредитом (наприклад, після того як змінилися штрафні санкції або підвищився відсоток по кредиту). Поручитель відповідає лише в рамках того договору, який він підписував спочатку. Якщо ж основний договір був змінений, необхідно заново підтвердити своє поручительство;
 • Після того як пройде деякий час. Іноді в кредитних договорах вказують, що поручительство автоматично припиняється після того, як пройде певний термін. Однак, дану практику можна зустріти не часто, бо банківським установам не вигідно таке поручительство.

Кредит поручитель погасив − що далі?

Виходить, що поручитель знаходиться в більш незахищеному статусі, ніж основний позичальник. Банк може змусити виконувати поручителя його обов'язки по кредиту в будь-який момент, не дивлячись на його платоспроможність і якісь особисті плани.

Якщо поручитель самостійно погасить заборгованість позичальника перед банком, в майбутньому він отримує право вимагати з нього цю суму в порядку регресу. Вимога має бути відправлена позичальникові в письмовому вигляді, а до нього повинні бути включені документальні докази про те, що поручитель дійсно виконав фінансові зобов'язання перед банком. Якщо позичальник відмовляється повернути погашені поручителем грошові кошти, позов передається до суду.

Само собою, за допомогою суду можна повернути виплачену за основного позичальника суму, однак, дружбу з ним повернути вже не вийде.

Термінові кредити від Глобал Кредит без застави та поручителів

У Глобал Кредит кожен має можливість оформити миттєвий кредит без застави та поручителів! Сам процес отримання кредиту максимально спрощений, тому більше не потрібно по кілька годин стояти в черзі і навіть особисто відвідувати відділення кредитної компанії!

Щоб взяти онлайн кредит без поручителів і застави, Ви повинні:

 • Визначитись з умовами видачі кредиту за допомогою спеціального кредитного калькулятора;
 • На сайті компанії заповнити просту анкету, відповівши на кілька запитань про себе;
 • Отримати відповідь на свій запит протягом 15 хв;
 • При схваленні запиту, гроші миттєво відправляються Вам на карту.

Як Ви самі бачите − процедура зовсім нескладна. Крім цього, величезна перевага співпраці з Глобал Кредит в тому, що перший кредит в компанії надають під 0%!

Компанія Глобал Кредит завжди рада прийти на допомогу своїм позичальникам і видати їм онлайн позику без поручителів і застави за будь-якої форс-мажорної ситуації!

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України