26 Листопада 2017

Monobank — банк без віддіелень

Monobank — банк без віддіелень

Останніми днями в соціальних мережах ведуться активні розмови на тему появи в Україні нового мобільного банку — Monobank.

Про проект Monobank

22 листопада менеджери, які раніше працювали в ПриватБанку, Дмитро Дібулет, Михайло Рогальський і Олег Гороховський офіційно оголосили про старт сучасного електронного проекту — Monobank (Монобанк). Monobank функціонує на базі фінансової установи Universal Bank, українського фінансиста і колишнього глави НБУ Сергія Тігіпка.

Творці проекту відразу ж визначили свій статус, назвавши Monobank «банком без відділень». Хоча, по суті, це взагалі не банк. Адже за чинним законодавством, до банків зараховуються тільки юридичні особи, яким НБУ видало ліцензію на проведення активних та пасивних фінансових операцій (кредити, депозити).

ПриватБанк був визнаний неплатоспроможним НБУ, тому його менеджери, які вирішили відкрити свій мобільний банк, значно погіршили свою репутацію в очах Національного Банку України. Багато хто вважає, що саме цей факт завадив розробникам нового проекту отримати ліцензію. Monobank — це інтернет-банкінг, який використовує пластикові карти Universal Bank і має власний додаток, а гроші клієнтів будуть знаходитись на рахунках саме цієї установи.

Перелік послуг додатки Monobank

Перш за все, клієнтам будуть видаватися кредитні карти з усіма необхідними сервісами. Їх випуск, обслуговування та відновлення, у разі втрати, безкоштовні.

Максимальний кредитний ліміт, на який можна розраховувати по карті Monobank'у — 100.000 гривень. При цьому, 62 дні триває, так званий, пільговий період. При використанні карти на АЗС, в ресторанах і магазинах передбачений Кешбек в розмірі до 20%.

Вже зараз за допомогою програми Monobank можна без комісій виконати такі дії:

 • переказати гроші на іншу банківську карту (схема p2p);
 • поповнення балансу мобільного телефону;
 • оплата комунальних послуг;
 • оплата податків і штрафів;
 • перерахування на баланси різних ігор.

Розробники обіцяють впровадити вже до Нового року послугу оплати в розстрочку. Передбачається, що платіж можна буде розтягнути на 2 роки, а оплата за таку послугу складе близько 2% в місяць. Якщо клієнт хоче зв'язатися з сервісною службою, то зробити це можна за допомогою додатка Telegram або Viber, а також за допомогою майданчика Facebook Messenger.

Детально про тарифи

Тариф на обслуговування кредитної карти Monobank передбачає:

 • процентну ставку 3,2%;
 • пільговий період 62 дні;
 • зняття особистих коштів в банкоматах: на території України — 0,5%, за кордоном — 2%;
 • зняття кредитних коштів — 4%;
 • нарахування відсотків на залишок особистих коштів — 10% річних.

Детальну інформацію про тарифи можна завантажити за посиланням.

Кешбек

Найцікавіше, що може запропонувати Monobank — це кешбек до 20%. Щомісяця клієнту буде запропоновано вибрати 2 категорії з 6, з платежів за якими він буде отримувати кешбек. Станом на листопад 2017 року пропонувалися такі категорії для кешбек:

 • подорожі — 2%
 • супермаркети, продукти, кафе, ресторани — 2%
 • краса і здоров'я — 5%
 • спорт і розваги — 10%
 • кіно — 20% (!).

Розробники сервісу повідомляють, що за низкою категорій кешбек буде постійним, а за іншими — може змінюватися в залежності від активності клієнта.

Клієнт може вивести на баланс своєї карти не менше 100 гривень кешбеку, а в місяць не більше 500 гривень.

Чи знижується вартість кредиту через відсутність відділень банку?

За словами Дмитра Дібулета, Monobank економить значні кошти на те, що не має своїх відділень. Цей факт дозволяє видавати їм кредити з максимальним лімітом 100.000 гривень і за найнижчою ставкою в країні.

Подібне твердження не зовсім правильно описує ситуацію, що склалася в банківській сфері України. Так, гроші на утримання відділень потрібні, але вартість кредиту залежить не від цього. На неї впливає загальна вартість залучених коштів та показник ефективності кредитних процедур, що проводяться банком. Головна проблема кредитування — це не повернення отриманої позики з боку клієнта.

Тобто, від того як добре аналізується платоспроможність клієнта, залежить відсоток повернення кредитних коштів. Якщо він хороший і аналіз виконується якісно, ​​тоді й процентну ставку можна встановити низьку.

Розробники впевнені, що цільова аудиторія Monobank здатна погашати кредит справно, це дозволяє інтернет-банкінгу знизити процентну ставку.

Чи є якісь ризики?

Ризики обумовлені виключно надійністю з боку Universal Bank. Якщо даний партнер оголосить себе банкрутом, то у клієнтів Monobank з'являться великі проблеми. Історія знає багато подібних випадків виникнення проблем у сервісів інтернет-банкінгу, пов'язаних з банкрутством материнської фінансової установи. Зовсім нещодавно такий випадок стався на території Російської Федерації. Однак, загальна поведінка Universal Bank і його прагнення до збільшення власної частки в банківській сфері України, говорить про те, що це дуже серйозний і надійний партнер в середньостроковій перспективі.

Як отримати кредитну карту від Monobank?

Потрібно виконати наступні дії:

 • завантажити на смартфон додаток — для iOS або Android;
 • за допомогою програми сфотографувати ідентифікаційний код і сторінки паспорта;
 • наступний крок — підписання документа. Це можна зробити в пункті видачі або замовити доставку карти і договору через кур'єра;
 • за допомогою програми Monobank зробити фотографію отриманої карти;
 • підібрати PIN-код.

Після цих процедур карта Monobank вже активована. Єдине питання, — як інтернет-банк зрозуміє, що сфотографований реальний паспорт клієнта, належить лише йому, а не стороннім особам? Справжність документа перевіряється безпосередньо на точці видачі або ж кур'єром, при доставці договору і кредитної карти.

Де видають карти Monobank?

На даний момент отримати карту Monobank можна тільки в деяких великих міста. Поки що це: Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Одеса, Дніпро, Київ, Вінниця, Кропивницький, Кривий Ріг, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Черкаси , Чернігів, Вишгород, Дрогобич, Житомир, Кам'янське, Маріуполь.

За словами Олега Гороховського, інтернет-банкінгу вже вдалося видати громадянам України понад 15.000 кредитних карт. За допомогою них проведено близько 400 тисяч операцій. Загальна сума взятих кредитів дорівнює 300 млн. грн. Це досить значні показники для молодого додатку. Мінімальна ставка по кредитах, вигідні кешбеки та відсутність комісій при платежах або переказах, сприяють швидкому зростанню популярності цього інтернет-банкінгу на території України.

Служба підтримки

Якщо у клієнта виникнуть якісь проблеми з сервісом або ж з'являться питання, він може вирішити їх не виходячи з дому і не простоюючи в довгих чергах. Досить запустити на смартфоні додаток і скористатися його функціями. За допомогою інтернет-банкінгу Monobank можна провести будь-які операції — від відкриття рахунку до його закриття.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України