17 Жовтня 2017

Цікаві факти про банки

Цікаві факти про банки

Походження слова «Банк» сягає корінням в Італію, «banco» з італійської означає стіл, на якому перші банкіри міняли гроші.

Папа Римський проти банкірів

У 1170 р. банкірів відлучив від церкви папа Олександр Третій, обмеживши їх у причасті і поховання за християнським традиціям.

Найбільше пограбування банку

У Книзі рекордів Гіннеса сказано, що найбільшим пограбуванням банку став інцидент в Німеччині. Крадіжка сталася у 1984 році в Рейхсбанке, де після війни зберігалася більше половини золотого запасу країни і багато захоплених під час війни цінностей. Загальна еквівалентна сума вкраденого державного майна становила 3,34 мільярда доларів США.

Гіперінфляція

Інфляція у Зімбабве знецінила національну валюту настільки, що на сьогоднішній день вартість 2,5 мільйонів доларів Зімбабве приблизно дорівнює одному американському «теске».

Найдорожча монета

У 2007 році канадський монетний двір випустив три монети номіналом 1 мільйон канадських доларів, що зробило її найбільшою за номіналом монетою у світі.

Банк для жінок

У Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, для жінок працює спеціальний банк, в якому всі співробітники і клієнти — представники слабкої статі. Такий крок дав можливість жінкам брати участь в економічному житті країни, при цьому не порушуючи приписи ісламу.

Перший банкомат

Перший банкомат з'явився у Великобританії в 1967 році, який видавав гроші взамін на спеціальний ваучер, який можна було отримати у відділенні банку. На сьогодні у світі працюють більше 2 мільйонів банкоматів.

Американські банкноти

Сьогодні найбільшою за купюрою номіналом доларів США є 100-доларова банкнота, але до 1945 року випускали банкноти номіналом 500, 1.000, 5.000 і 10.000. Вони були вилучені з обігу в 1969 році з причини відсутності необхідності їх існування. Також в якості сертифікатів емітувалися банкноти номіналом 100.000 і 1.000.000 доларів.

Кредит під заставу продуктів

У 50-х роках 20 століття ряд банків північної частині Італії пропонував сироварам кредити під заставу пармезану. Так як пармезан зазвичай дозріває близько 2-4 років, банки будували власні сховища і поміщали туди сир від позичальників. У разі неповернення кредитів дозрілий сир легко продавався з аукціону.

Винагорода за пограбування банку

У 1993 році Отто Ньюман, службовець в австрійському банку, разом зі своїми двома спільниками здійснив пограбування власного банку. Здобич склала еквівалент 200.000 доларів, золоті монети і злитки. Поліція в результаті розкрила злочин, Нейман отримав тюремний термін на 3,5 року. Далі в 2012 році з'ясувалося, що банк не запросив викрадені гроші, так як отримав страховку. Також вкрадені гроші не запросила і страхова компанія, яка отримала золото. В результаті рішенням суду всі гроші були перераховані Ньюману, який від них не відмовився, але дуже здивувався такому рішенню.

Штраф для комп'ютера

У 1992 році одна американська подружня пара завершила процедуру банкрутства. Але не дивлячись на це з банку продовжували приходити повідомлення про борг. Співробітники банку вибачалися, списуючи такі дії на збій автоматичної програми комп'ютера. Так як повідомлення не припинялися, подружжя подали скаргу в суд. Суддя по банкрутству, розглянувши скаргу, постановив оштрафувати комп'ютер. Штраф полягав у вилученні з комп'ютера 50 Мб постійної і 10 Мб оперативної пам'яті. Рішення підлягало скасуванню, тільки після того як комп'ютер припинить відправку нових нагадувань.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України