03 Жовтня 2017

Як взяти кредит безробітному?

Як взяти кредит безробітному?

Незважаючи на посилення трудового законодавства, не всі компанії зацікавлені в оформленні найманих працівників в офіційному порядку. За кожного оформленого робочого потрібно виплачувати страховку і податки, що в свою чергу знижує прибутки компанії. Внаслідок цього, досить значна кількість людей, бажаючих отримати кредит, не можуть надати довідку про доходи. При цьому, багато людей «неофіційно» отримують дуже значні суми щомісяця і є платоспроможними. Саме тому фінансові організації і деякі банки свідомо йдуть на ризики, які пов'язані з кредитуванням безробітних і видають кредит без довідок про доходи.

Можливість оформлення кредиту для безробітного

Статус «безробітного» в нашій державі ще нічого не означає, адже в наш час не всі роботодавці зацікавлені в офіційному оформленні співробітників. Крім цього, даний соціальний статус дозволяє громадянам отримувати всілякі державні пільги, як наприклад, виплати по безробіттю, що робить центр зайнятості або субсидії. Зрештою виходить так, що деякі «безробітні» заробляють на порядок більше, та ще й економлять на комунальних послугах і податках.

Але, як кажуть, у медалі дві сторони. Не маючи довідки з місця роботи, кредит оформити набагато складніше, тому що вона є основним фактором підтвердження платоспроможності позичальника. Відсутність довідки про доходи процес значно ускладнює і часто призводить до неправильної оцінки ризиків фінансовими установами.

Додатково варто враховувати те, що Національний банк України передбачає присвоєння для такого клієнта класу не вище «Р», що для кредитора невигідно, адже під такі позики йому доведеться формувати додаткові фінансові резерви. А якщо клієнт прострочує виплати не менше півроку, то кредитів зобов'язаний формувати резерв по позиці не менше ста відсотків залишку боргу.

Якщо врахувати всі ці нюанси, то можна сказати, що далеко не всі банки мають в арсеналі пропозиції для безробітних, а ті які мають, завищують процентну ставку, враховуючи ризики.

Але мікрофінансові організації не зобов'язані підкорятися постановам НБУ, вони ведуть свою діяльність на основі кодексу, який дозволяє кредитувати будь-яку фізичну особу власними коштами засновників компанії. Саме тому ломбарди і мікрофінансові організації не вимагають довідки про доходи. Їм досить лише інформації, зазначеної в анкеті клієнта.

Кредитори для безробітних

Позики для безробітних є дуже популярним видом кредитування, але такий продукт пропонують далеко не всі банки. Якщо виникла необхідність взяти кредит і при цьому Ви числитеся безробітним, то звертатися потрібно, перш за все у банки, які спеціалізуються на кредитуванні населення.

Але все ж, для одержання позики, а анкеті доведеться вказати організацію, в якій Ви працюєте, уточнити рівень доходу та зазначити контакт роботодавця, наприклад, бухгалтерії. Не вказавши цю інформацію в заявці, шанси схвалення кредиту прямують до нуля.

Як варіант, можна спробувати схитрувати, вказавши неіснуюче місце роботи або сильно завищивши свою зарплату. У такому випадку шанси на відмову теж дуже високі, адже служба безпеки банку має бази даних, які дозволяють отримати всю інформацію про клієнта самостійно.

Завищення розміру щомісячного доходу дозволить непрацюючому отримати більшу суму кредиту, але це загрожує постійними простроченнями, що може зіпсувати Вашу фінансову репутацію. А якщо кредитна репутація зіпсована, то банківське кредитування стане для Вас практично недоступним, тому не варто брати на себе більше, ніж Ви зможете «тягнути».

Для безробітного набагато простіше взяти кредит в мікрофінансової організації, ніж у банку.

Якщо далеко не всі банки кредитують безробітних, то МФО практично не вимагають від клієнтів довідки про щомісячному доході або іншого офіційного підтвердження рівня зарплати з місця роботи. Для МФО набагато важливіше своєчасна оплата боргових зобов'язань клієнта.

Але й помилковим є судження, що приватні інвестори кредитують всіх підряд, бо в них є зв'язок з бюро кредитних історій. Якщо кредитна репутація потенційного клієнта залишає бажати кращого, то в видачі кредиту йому буде відмовлено.

На ринку присутні чимало компаній, які готові кредитувати клієнтів із зіпсованою кредитною історією. Але умови будуть дуже суворими: сума позики невелика, а ставка значно завищеною.

Отримати кредит в МФО можуть навіть безробітні, які мають поточне прострочення кредиту.

Види продуктів, які доступні для безробітних

Варто відразу сказати, що для безробітних недоступні такі фінансові продукти, як автокредитування або іпотека. Всі ці програми передбачають, що клієнт має високий офіційний рівень доходу, який можна офіційно підтвердити.

Для безробітних легко оформлять кредит під заставу банківського депозиту. В такому випадку буде невелика відсоткова ставка, а погашення кредиту буде відбуватися за рахунок відсотків, які будуть нараховуватися на депозит, або самої суми депозиту.

На жаль, не багато безробітних можуть похвалитися наявністю депозиту в банку. Основна маса людей може скористатися кредитом готівкою або кредитною карткою. Але далеко не у всіх банках надані такі продукти. Навіть якщо за умовами позики довідка про доходи не потрібна, то все одно працівники банку перевіряють через бази даних потенційного позичальника через бази даних, в тому числі на невідповідність зазначеного доходу в анкеті. Якщо були виявлені невідповідності, то клієнтові відмовляють у видачі кредиту.

Непрацюючим набагато простіше і реальніше оформити кредит у мікрофінансової організації, тому що процес перевірки клієнта не такий суворий. Та й вимога довідки про доходи з боку МФО є рідкісним явищем.

У приватного інвестора теж буде нескладно отримати кредит. Тут теж не вимагатимуть довідки, в яких зазначено рівень доходу або місце роботи.

Особливості, характерні для кредитування безробітних

Кредитування непрацюючих фізичних осіб має значний рівень ризику тому, що кредитор не може реально оцінити рівень платоспроможності клієнта і джерел для погашення. Тому банки, що оформляють кредити для безробітних, пропонують:

  • надання клієнтом поруки або заставного майна;
  • видачу позики для офіційно працює родича.

Важливо знати, що сума кредиту для безробітного строго обмежена, верхній поріг у банках становить 40-50 тисяч гривень. Маючи довідку про доходи з місця роботи, та ж особа може розраховувати на набагато більшу суму позики. Процентна ставка для безробітних теж буде вище.

У мікрофінансової організації непрацюючі теж не можуть розраховувати на максимальну суму кредиту. Винятком стануть лише ті клієнти, які кілька разів зверталися в організацію і вчасно погашали борг.

Терміни, якими МФО і банки обмежують кредитування, складають 2-3 тижні і півроку-рік відповідно.

Як взяти кредит працюючим неофіціально, в компанії Глобал Кредит

Процедура видачі кредиту неофіціально працевлаштованим, нічим не відрізняється від звичайної, і також не вимагає подання довідки про доходи. Достатньо звернутися до найближчої філії компанії або оформити онлайн позику на карту заповнивши анкету на сайті. І в першому, і в другому випадку з документів потрібно лише паспорт та ІПН. У разі звернення до філії компанії, після схвалення, кредитний фахівець компанії підготує договір, який підписується обома сторонами. При подачі онлайн-заявки, після схвалення, необхідно відвідати найближче відділення компанії для підписання договору або пройти процедуру ідентифікації за допомогою сервісу Bank ID. Обов'язковою умовою, при онлайн-кредитування, є наявність картки одного з банків України.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України