07 Грудня 2016

Хороший кредит, поганий кредит

Хороший кредит, поганий кредит

На сьогоднішній день люди вдаються до кредитування з найрізноманітніших причин. Залежно від поставленої мети кредити умовно можна поділити на так звані «хороші» й «погані» кредити. Спробуємо розібратися, в чому їх принципові відмінності, наскільки чітка між ними межа, які приховані небезпеки «поганого» і переваги «хорошого» кредиту.

Споживчий кредит – поганий кредит?

Розглянемо спочатку найпопулярнішу серед населення категорію кредитів ‒ споживчі онлайн кредити. У переважній більшості випадків мета його зводиться до миттєвого задоволення уявних потреб, бажань і примх людини, які явно випереджають зростання його доходів, а також до тимчасового підняття самооцінки одержувача позики. Однак, радість та задоволення досить швидко проходять, а виплачувати борг з відсотками доводиться місяці, навіть роки. І на фінансовому, і на емоційному рівні людина в підсумку виявляється в програші. Причому на першому місці стоїть саме перша складова, яка і спричинює собою другу. Такого роду кредити можна сміливо віднести до категорії поганих за одним простим критерієм: внаслідок таких позик ми переплачуємо, тобто втрачаємо гроші.

У чому різниця між «хорошим» і «поганим» кредитом

На противагу цьому, до хороших кредитів можна віднести, наприклад, позику на розвиток бізнесу. Коли ви прорахували всі ризики, продумали стратегію розширення своєї справи, і єдине, чого вам не вистачає для подальшого зростання вашого підприємства, ‒ це вливання додаткових коштів, у такому випадку кредит є корисною і прогресивною дією, яка в підсумку принесе вам відчутний прибуток.

В принципі, у цьому й полягає основна відмінність між хорошим і поганим кредитом. В той час, як перший служить вашому збагаченню і росту, другий вас розоряє і тягне вниз. Це можна також сформулювати в термінах активів і пасивів. Якщо ми назвемо активами все те, що приносить нам прибуток і служить нашому збагачення (наприклад, робота, що приносить постійний дохід; банківський депозит, що приносить відсотки; квартира, яку здали в оренду і вона приносить ренту), а пасивами ‒ все те, що забирає у нас гроші (квартира, в якій ми живемо і за яку щомісяця платимо; машина, яку ми регулярно заправляємо бензином, ремонтуємо і миємо; одяг, який має властивість зношуватися, застарівати, виходити з моди), тоді можна сказати, що хороший кредит ‒ це грошова позика, на яку ми купуємо активи, а поганий кредит ‒ це позика, на яку ми купуємо пасиви.

Не все так однозначно

Дуже часто одне і теж придбання може з пасиву перетворитися в актив, і навпаки. Наприклад, автомобіль з вищенаведеного прикладу залишатиметься пасивом до тих пір, поки служить лише засобом пересування. Таким чином, якщо він був куплений в кредит з метою більш комфортного існування, то ми легко можемо класифікувати даний кредит як «поганий». Однак, якщо ви у вільний час підробляєте візництвом і таким чином збільшуєте приток грошей, машина переходить в розряд активів, що автоматично робить ваш кредит «хорошим».

Ще один цікавий приклад ‒ кредит на освіту. Питання в тому, для чого вам ця освіта потрібна. Якщо ви вивчаєте предмет, що вас цікавить, з метою застосовувати отримані знання на практиці і будувати подальшу кар'єру на цій ниві, така інвестиція буде корисною і перспективною. Якщо ж ви купуєте диплом лише з метою потішити своє та самолюбство близьких, тоді це чистої води пасив.

Часто можна почути суперечливі думки з приводу того, до якого з видів кредиту віднести іпотеку. З одного боку, якщо ми купуємо житло для власного проживання, то на прибуток від нього ми не розраховуємо, а замість цього кожен місяць мусимо сплачувати рахунки, періодично робити ремонт і т. ін. З іншого боку, можна зробити нескладні підрахунки і зрозуміти, в якому випадку ми заплатимо більше ‒ якщо до кінця життя зніматимемо житло або ж якщо все ж візьмемо іпотеку на власну квартиру.

До вищесказаного зауважимо, що навіть споживчий кредит на мобільний телефон (або на будь-який інший предмет особистого користування ‒ аж до автомобіля) в рідкісних випадках може виявитися «хорошим». Наприклад, ви якийсь час збирали гроші на певну модель телефону і сьогодні побачили, що він продається з величезною знижкою. Акція триватиме всього кілька днів, а до зарплати ще далеко. Цілком можливо, що, навіть виплативши такий кредит з відсотками, ви все одно виграєте, а тому такий кредит сміливо можна вважати хорошим.

Іноді різницю між хорошим і поганим кредитом неможливо оцінити логічно. Наприклад, письменниця бере позику, щоб відправитися в кругосвітню подорож на пошуки нових вражень і натхнення, що допоможе їй швидше написати черговий роман і, як наслідок, збільшити свій прибуток. Звичайно, ви можете заперечити, що муза не приходить на замовлення, і що даний кредит є досить ризикованим. Однак ми лише ілюструємо загальний принцип і закликаємо вас більш виважено і обдумано підходити до прийняття подібного роду рішень у вашому житті.

Співробітники компанії «Глобал Кредит» з великою повагою і увагою ставляться до потреб і побажань кожного клієнта. За допомогою «Глобал Кредит» ви можете швидко взяти кредит онлайн за максимально спрощеною процедурою, отримати позикові кошти в будь-якій прийнятній для вас формі і заощадити масу дорогоцінного часу.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України