18 Вересня 2018

Що таке кредитні канікули і як їх правильно оформити?

Що таке кредитні канікули і як їх правильно оформити?

Проблеми з виплатою кредитної заборгованості можуть з'явитись у будь-якої людини, особливо коли наша країна ще знаходиться в стані виходу з економічної кризи, а рівень доходів у населення залишається на досить низькому рівні. Однак, кредити повертати треба, але ніхто не бажає переплачувати за прострочення. З цієї причини, щоб уникнути таких неприємних моментів, краще спробувати домовитись з кредитором і прийти до компромісу. Кредитні канікули можуть стати відмінним варіантом виходу з ситуації, що склалася.

В принципі, способів вирішення проблем з виплатою кредиту, може бути кілька:

 • реструктуризація – внесення змін до пунктів договору між кредитором і позичальником, коли суми платежів стають меншими, а термін виплати збільшується;
 • перекредитування в іншій банківській установі з більш вигідними умовами, з метою погашення поточного кредиту;
 • позичання грошей у родичів/друзів/знайомих (може допомогти тільки в тому випадку, коли заборгованість невелика);
 • кредитні канікули – кредитор надає позичальникові тимчасову відстрочку по виплатах.

Кредитні канікули можуть бути надані позичальнику лише в індивідуальному порядку. Під час даного періоду позичальник має право призупинити свої щомісячні виплати, але банк не буде нараховувати йому за це штрафи або додаткові відсотки. Кредитор просто чекатиме, поки настане обумовлений термін, не застосовуючи до позичальника ніяких санкцій.

ВАЖЛИВО! Кредитними канікулами можна скористатися лише за умови, що банк дасть на це свою офіційну згоду. Не можна в односторонньому порядку припинити виплату кредиту, тому що за це передбачені штрафи і пеня.

Які бувають види кредитних канікул?

Проаналізувавши конкретну ситуацію, можна вибрати найбільш підходящий, з перерахованих нижче варіантів кредитних канікул.

Часткова відстрочка виплат

Частковою відстрочкою називаються спеціальні пільгові умови, якими позичальник може користуватися протягом певного часу. Наприклад, під час надання позичальнику кредитних канікул, він здійснює погашення лише основного боргу (тіла кредиту) або тільки відсотків. Внесення всіх платежів у цей період відбувається за зміненим графіком.

У разі, коли банківська установа не погоджується на продовження термінів з погашення кредитної заборгованості, сума щомісячних платежів буде збільшена, оскільки термін погашення кредиту не змінюється.

Повна відстрочка платежу

Щоб банком був дозволений даний вид кредитних канікул, необхідно мати дуже вагому причину, наприклад, втрата роботи або якесь серйозне захворювання. Повна відстрочка може поширюватись як на відсотки по кредиту, так і на основний борг.

Для оформлення даного варіанту кредитних канікул, банку необхідно надати документи, які зможуть підтвердити те, що у Вас дійсно є серйозні причини на певний час призупинити виплату заборгованості. Але пам'ятайте, коли закінчаться кредитні канікули сума виплат автоматично буде збільшена, тому що термін повного погашення кредиту буде незмінним.

Як оформити кредитні канікули – покрокова інструкція

Надання даної послуги завжди розглядається банківськими установами в індивідуальному порядку, проте, алгоритм даного процесу практично ідентичний:

 1. Повідомлення банківської установи про намір оформити кредитні канікули – необхідно зателефонувати до кредитного менеджера і дізнатись в нього про можливість використання даної послуги;
 2. Документальне підтвердження необхідності кредитних канікул;
 3. Заповнення анкети надається банківською установою;
 4. Збір і надання додаткової документації, яку може запитати кредитний менеджер;
 5. Ознайомлення і підпис договору про надання кредитних канікул.

Є такі категорії клієнтів, яким банківські установи відмовляють в наданні даної послуги. Це клієнти, які:

 • хочуть використати кредитні канікули через 3 місяці після того, як був оформлений кредит;
 • повинні закрити свій кредит через 3 місяці (або ще менше);
 • неодноразово порушували графік щомісячних виплат.

За яких умов можуть надаватися кредитні канікули?

Причини і умови надання такого виду послуг не прописані ні в законодавстві, ні в договорі. Тут все залежить від того, як склалися обставини у клієнта, наскільки він добросовісний позичальник і яка в нього платоспроможність. Наприклад, укласти договір на надання кредитних канікул на період проходження призовної служби в збройних силах України, зараз зовсім не складно. Хоча на весь період служби такі канікули навряд чи будуть надані, найчастіше, їх можуть надати на 2-3 місяці.

Також кредитні канікули можуть надати позичальнику і з інших причин:

 • вимушений тимчасовий переїзд в іншу країну;
 • стихійне лихо;
 • втрата роботи, за скороченням;
 • якесь серйозне захворювання та ін.

Висновки

Кредитні канікули є вимушеним і тимчасовим заходом. Ніколи не варто забувати про те, що повертати гроші в банк доведеться у будь-якому випадку.

Постарайтесь встигнути вирішити фінансові труднощі, що виникли в період наданих кредитних канікул, інакше заборгованість по кредиту почне збільшуватися, а затримка її виплати може спричинити собою судові розгляди та інші неприємності.

Що робити з простроченням, коли немає сенсу оформляти кредитні канікули?

Прострочену кредитну заборгованість необхідно погашати в будь-якому випадку. І чим раніше Ви почнете цим займатись, тим дешевше Вам це обійдеться. Безглуздо оформляти кредитні канікули, коли прострочення мінімальне, або коли отримавши відстрочку, за цей термін не вдасться вирішити свої фінансові проблеми. В такому випадку легше знайти необхідну суму грошей і відразу погасити весь штраф.

Якщо з наявністю грошей проблема, а позичити ніде, швидкий онлайн кредит до 10 000 грн. завжди можна взяти в компанії Глобал Кредит. Тут Ви отримаєте:

 • кредитування на найвигідніших умовах – до 10 000 грн. на термін до 30 днів;
 • мінімальну ймовірність відмови;
 • надання першого кредиту під 0,01%;
 • наявність пільгового періоду під час погашення;
 • швидке й комфортне оформлення;
 • можливість пролонгації кредиту.

Позики від сервісу Глобал Кредит допоможуть оперативно вирішити свої фінансові труднощі, не вдаючись до кредитних канікул і значно поліпшити свою кредитну репутацію!

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України