30 Березня 2018

Що таке банківський овердрафт

Що таке банківський овердрафт

Сьогодні дуже популярною послугою, яку надають банки, є овердрафт. Дослівний переклад цього слова – перевищення запланованих показників, перевитрата. В економіці овердрафтом прийнято називати банківське кредитування розрахункового рахунку позичальника, у разі, коли на цьому рахунку не вистачає грошей для проведення будь-якої операції. Звідси випливає, що проводячи операції овердрафту, банк надає своєму клієнту кредит на суму, що перевищує залишок грошей на рахунку. Але не треба порівнювати овердрафт з «традиційним» кредитом.

Основна відмінність овердрафту полягає в тому, що для розрахунку за борг по даній програмі кредитування, використовуються всі грошові кошти, що надходитимуть на клієнтський рахунок з будь-яких джерел.

Іноді, на овердрафти надають пільгові періоди, протягом яких відсотки за користування позиковими грошима не нараховуються, і позичальникам потрібно погашати лише суму овердрафту. Тривалість, а також кількість пільгових періодів за овердрафтом залежить від кредитної політики, яку проводить керівництво банку.

Особливості банківського овердрафту

Щоб підключити до свого рахунку овердрафт, потрібно звернутись до банку, через який роботодавцем виплачується заробітна плата. Якщо на дебетовом рахунку більше немає позитивного балансу, власник рахунку, після підключення овердрафту матиме можливість і далі використовувати кошти, але це вже будуть кошти банківської організації. За використання цих грошей, банком щодня будуть нараховуватись відсотки.

За таким же принципом можна активувати послугу овердрафту на своїй банківській картці. В даному випадку, грошові кошти за програмою овердрафту за необхідності будуть додані до ліміту на банківській картці. Дана послуга може бути вигідною, наприклад, під час оренди транспортного засобу в подорожі за кордоном, бронювання готелю та ін.

Але використовуючи дану послугу, треба бути дуже обережним, тому що відсотки за овердрафтом значно перевищують вартість звичайних кредитів.

Вартість овердрафту

Зараз дуже багато банківських організацій в автоматичному режимі підключають дану послугу на зарплатні картки клієнтів. Це не дуже вигідно для власників таких карт, тому що вони можуть помилково використовувати позикові гроші, навіть не знаючи про це. А на суму, яка буде використана з банківських грошей, відразу ж нараховуються високі відсотки, і після отримання чергової зарплати людина може недорахуватися серйозної суми, яка піде на оплату цього кредиту.

Та все ж таки овердрафт є зручною послугою, якою багато людей хотіли б користуватися і з цієї причини їм цікаво скільки вона коштує? Кожен банк сам визначає варіанти розрахунку: прості чи складні відсотки, плаваюча або фіксована ставка.

Відсотки будуть нараховані лише на використану суму овердрафту і відбуватиметься це щодня, а тому, чим швидше клієнт погасить кредит, тим меншу суму він втратить при сплаті відсотків. Коли на рахунок позичальника припиняють надходити грошові кошти, свою заборгованість можна закрити, поповнивши рахунок необхідною сумою. Якщо позичальник оперативно не зробить цього, зовсім маленька заборгованість за овердрафтом може в майбутньому принести величезні проблеми, тому що борг буде щодня збільшуватись.

Додаткові виплати

Перед підключенням до свого банківського рахунку послуги овердрафту, потрібно дуже детально все розрахувати і продумати. Підключення цієї послуги зазвичай відбувається терміном до 3 років. В даний період запросто можна пережити невелику нестачу грошей на рахунку. Однак, сплачувати після підключення овердрафту потрібно буде не лише відсотки за використані банківські гроші.

Банки мають непоганий заробіток на цій послузі, тому що додатково з позичальника стягується оплата за урахування клієнтського боргу, і за те, що йому була надана певна сума в якості короткострокової позики. Іноді банки вводять й інші додаткові виплати, і через це, на момент погашення кредиту сума заборгованості може сильно перевищувати ту, якою позичальник скористався.

Кредит без переплат в компанії Глобал Кредит

Якщо Ви зараз вибираєте для себе зручний варіант кредитування, скористайтесь послугами нашої компанії Глобал Кредит, яка видає кредити на невеликі суми. Тут Ви в будь-який час доби зможете оформити мікрокредит на вигідних для Вас умовах. Лояльні вимоги до позичальників, відсутність комісій та прихованих додаткових платежів, якісне та швидке обслуговування – це ті переваги, які вже змогли оцінити кілька десятків тисяч клієнтів Глобал Кредит.

Щоб оформити кредит на свою банківську карту потрібно здійснити кілька дуже простих дій:

  • за допомогою кредитного калькулятора вибрати необхідну суму і термін кредитування. Система відразу ж зробить розрахунок суми, яку потрібно буде погасити. Можете не сумніватись, що дана сума не зміниться на момент повернення;
  • після того як сума буде обрана, потрібно заповнити на сайті анкету позичальника;
  • відправити заявку на розгляд.

Після того як заявка оброблена (приблизно 15 хвилин), гроші відразу ж будуть відправлені на карту позичальника, також кредит можна отримати готівкою у відділенні компанії Глобал Кредит.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України